Doğum sonrası aşırı kilo kaybi

Benimde gitti valla ruhum. Umarım benimde bir sağlık sorunum yoktur kafaya taktım baktiricam
Doktora git hipertroid olabilir doğumdan sonra gör ile biliyomuş eğer genetiğinde varsa. Tabi birşeyin olmayada bilir ama bir tsh t3 t4 baktırmanda fayda var. Sağlık ocağı da alır o kanları.
Ailede hiç yok diyecegim ama baba tarafımı tanımadığım için bilemiyorum. En iyisi baktırmak. Başka ne belirti olur acaba hipertiroid rahatsızlığında? Bilginiz var mı?
İnanılmaz bunlarla kilo vermeniz. Tiroidle ilgili bir sorununuz var mıydı önceden?
Bende ona şaşırıyorum. Çok yiyorum. Bunun ötesi ekmek arası makarna falan yemem olur artık. Tiroid sorunum yoktu.

Çok teşekkürler
Dün 2668 kalori kadar almışsınız, bu ortalama değer tabii. Tam ölçüleri bilemediğim için yaklaşık değerleri aldım. Garip bir şekilde almanız gereken karbonhidrat-protein-yağ oranı olması gerektiği gibi çıktı Ama hayvansal proteini artırmanız daha iyi olur. Hamurişi yerine köfte, et, tavuk, balık yemek gibi. Kalori miktarı da gayet yüksek yani 500 kalori falan fazla alıyorsunuz şu anki kilonuza göre. 70 kilodayken de aynı şekilde beslendiyseniz o zaman yeterli olmamış olabilir. Şu an boyunuza göre zayıfsınız, bir de emziriyorsunuz. Tahlil yapmanızda fayda var

70 kiloyken bunun neredeyse yarısı kadar hatta daha az yiyordum. Yediğim yemeklerde hiç değilse kıyma mutlaka oluyor. Haftada 1 mutlaka balık yiyorum arada da tavuk yiyorum. Proteini öyle dengelemeye çalışıyorum. Kahvaltıda özellikle hamur işi yemezsem asla doymuyorum o sıkıntı. Hangi tahlilleri önerirsiniz?

Bence dahiliyeye gidin. Çünkü D vitaminine sadece dahiliye bakıyor. Bazı sağlık ocakları B12 vitaminine bile bakmıyor. Doktora genel kontrol diyin, emzikli anne olduğunuzı söyleyin zaten gerekli şeylere bakar. Kan değerleri, vitaminler, Tsh, glukoz, alt/ast, kolesterol, ferritin.. Bunlara zaten bakarlar

Randevu aldım az önce çok teşekkürler yardımlarınız için

Hipertroid türüne göre değişebilir ama bende graves var mesela kilo kaybı gözlerde büyüme çarpıntı sinirlilik kaygı bozukluğu nefes darlığı halsizlik ve terleme yapıyor. Sanırım göz dışındaki belirtileri diğer hipertroid hastalıkları da yapıyor.

En iyisi baktırmak. Bakalım randevu aldım umarım bişey çıkmaz. Çıkarsa işim içinde sıkıntı olabilir. Kabin amiriyim. Ucabilmek için özel muayeneden geçiyoruz ve emin olmamakla beraber duyduğum kadarıyla tiroid ile ilgili hastalıklar uçmaya engelmis

Canım bir doktora git. İstersen. Ben kilolu hamile kaldım. Hala hamile kaldığım kiloya inemedim . Burda sorun bende ama seninki çok hızlı olmus

Siz diyince baktım da maşallah tüm hastalıklar engelmiş gerçekten. Umarım birşey çıkmaz ve işiniz riske girmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…