Doğum sonrası adet görülmüş olmasına rağmen beta hcg pozitif değer verebilir mi?

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
Merhaba,konuyu nereye açacağımı bilemedim....

14 şubatta 18 haftalık canlı doğan bebeklerim oldu,ancak çok küçük oldukları için bir iki saat sonra ölmüşler..Bebeklerin kordonları ve eşleri içimdeydi onları almak için dr um kürtaj yaptı..19 Martta 34. gün adet gördüm 3-4 gün sürdü..Ultrason kontrolünde rahmimde parça kalmadığı,yumurtalıklarda herhangi bir patalojik durumun olmadığını,rahmin eski durumuna geldiğini söyledi dr um...Kürtaj sonrası kanama ve lekelenlemelerim de 15 gün sürdü ve bitti...Herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum....Ancak idrar testim 2.çizgi silik de olsa görünüyor...Farklı farklı marka testlerle denedim silik çizgiyi hep görüyorum...

Sizce hamilelikten kalan beta hcg hormonlarım devam ediyor olabilir mi? Adet göreli 13 gün oldu ve adetim çoktan bitti....?

ılk hamileliğimdi ,ilk denememde mikro enjeksiyonla ve co-culturle olmuştu..ıkiz bekliyordum,bebekler sağlıklı gelişiyordu..Rahim ağzı yetmezliği nedeniyle sancısız bir şekilde kendi evimin banyosunda farkına varmadan sancısız bir şekilde ayakta 2 bebeğimi de doğum yapmıştım...

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU2
Merhaba –badem-,

Bahsettiğiniz durum için gerçekte halen hamileliğin sürmüyor olmasını beklerim. Size önerim, kanda ß-hCG testi yaptırmanızdır. Bu tahlil sonu ile en doğru kararı verebiliriz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…