Doğum sancısı mi? (Acil)

Nogaa

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
529
490
Arkadaşlar iki gündür çok hafif sancı olup gidiyor. Afedersiniz tuvaletimi yapınca geçiyor ama bebeği sanki vajinanin üstünde hissediyorum hala çok hareketli ve tekme atıyor. Şimdi hastaneye gitsem mi gitmesem mi bilemedim. Hiç acı ağrı kasılma yok. Sadece regl ağrısı olup geciyo. Az önce yine vardı tuvaletimi yaptım geçti. Tecrübeli birine sordum belki acı eşiğin yüksektir git hastaneye bı dedi. Doğum gelse anlar miyim bu nasıl bişey henüz iki üç hafta var doğuma...

ben de henüz doğurmadım ama zaten kasılmalar regl sancısı gibi başlıyor diye biliyorum izlediğim tüm doğum videolarından endişelenmeyin ama müsait bir zamanda doktor kontrolüne gidin bence

ben de henüz doğurmadım ama zaten kasılmalar regl sancısı gibi başlıyor diye biliyorum izlediğim tüm doğum videolarından endişelenmeyin ama müsait bir zamanda doktor kontrolüne gidin bence
Regl ağrısı gibi oluyo ama coook yüksek değil. Yani bilemedim umarım anlarız ya doğum gelince

Yalancı sancı derler ya odur büyük ihtimalle. Doğum öyle hemen olmaz :) yani kakanızı yapınca gitmez. 10 dk bir 5 dkda bir gelirse tamam deriz hah doğum var. En son ne zaman kontrole gitmiştiniz. Böyle olunc bir gidip nst çektirin bakalım ne çıkacak

Çok hafif regl sancım vardı o akiam suyum geldi gittiğimde 5 cm açılmam vardı ben hiç anlamadım :) son günlerde kasık bölgemde bi doluluk dolgunluk hissediyodum bir de şeffaf akıntım çoğalmıştı 37+4te doğdu

Regl sancısı gibi olan ağrılar yalancı sancı oluyormuş meğer . Ben de doktoruma böyle bir ağrım oluyor arada dediğim anda beni nstye soktu. Hafif sancılarım varmış. Benim genelde tuvaletten sonra geçmiyo, kendiliğinden geçiyor. Sabahları bazen tuvalet için uyandığımda onu hissediyorum ama yaptığımda hemen geçmiyor bir süre sonra geçiyor. Bazen de aşırı tuvaletim var gibi hissediyorum meğer bebek aşırı derecede aşağı baskı yapıyormuş.

Çişinizi yapınca geçiyorsa sistit falan olabilirsiniz bence bir doktora görünün. Ya da denk geliyor olabilir sancının geçmesine. Zaten doğum anı sancısı da aşırı ağrılı regl sancısına benzermiş

İki hafta oldu , salı günü gideceğim tekrar

Suyum dışında bende de bunlar oluyor az kaldı o zaman

Çiş değil diğerini yapınca geçiyor. Bazen kendiliğinden geçiyor. Regl ağrısı gibi oluyor bazen karın ağrısı olarak vuruyor. Bebekte hareketli olduğu için endişe edip gitmedim doktora salı gunu randevum var zaten , umarım randevu diye gidip doğurmam herkes böyle hikayeler anlatiyor

Hiii o gaz ağrısı olabilir mi acaba bende de oldu . Hiç doğum sancısına yormamıştım. Ay valla ben de ondan korkuyorum her seferinde eşimle bunun şakasını yapıyoruz. Zamanında gelir bebişler umarım

İdrar yolu enfeksıyonu( bobrek kumu taşı dokme de dahil) gıbı durumlarda da aynı hissiyat oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…