Doğum parası hakkında

ad-en

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2022
270
66
29
Kızlar merhaba ben çalışıyorum gebe kaldıktan sonra 32. Haftadan sonra izne ayrıldım . 27snde doğumum var inşallah
Çalışan anneye doğum parası yatırılıyormuş doğum yaptıktan sonra yatırılıyor ama bunu için başvuru yapmamıza gerek var mı yoksa ptt üzerinden direk yatırılır mı

Bende aynı şeyi merak ediyorum doğumdan önce iki doğumdan sonra da iki ay ücretli izne çıkmış oluyoruz ya bize para ödeniyor bundan hariç doğum parası alıyoruz değil mi

Dogum Yardimi kızlar linkte sosyal yardımlar genel müdürlüğünün altında doğum yardımı sekmesi var, ona tıklarsanız her sorunun cevabını bulabilirsiniz

Kızlar merhaba ben çalışıyorum gebe kaldıktan sonra 32. Haftadan sonra izne ayrıldım . 27snde doğumum var inşallah
Çalışan anneye doğum parası yatırılıyormuş doğum yaptıktan sonra yatırılıyor ama bunu için başvuru yapmamıza gerek var mı yoksa ptt üzerinden direk yatırılır mı
Bende aynı şeyi merak ediyorum doğumdan önce iki doğumdan sonra da iki ay ücretli izne çıkmış oluyoruz ya bize para ödeniyor bundan hariç doğum parası alıyoruz değil mi
Doğum yardım parası (300 Tl) ve emzirme parası (520 Tl) için sosyal güvenlik kurumuna çocuğun kimliğini çıkarttıktan sonra başvuru yapmanız gerekiyor.
Diğer 4 aylık ücretiniz içinde hastanenin mutlaka raporları girmesi gerekiyor.

Doğum yardım parası (300 Tl) ve emzirme parası (520 Tl) için sosyal güvenlik kurumuna çocuğun kimliğini çıkarttıktan sonra başvuru yapmanız gerekiyor.
Diğer 4 aylık ücretiniz içinde hastanenin mutlaka raporları girmesi gerekiyor.
300 tl için asla uğrasamam sanırım ben baska bir sey sanıyordum

Bizim nüfus müdürlüğüne sosyal güvenlik kurumu çok yakın başvurduk 3 ay olacak ödenmedi 😄😄.
14 temmuzda iş başı yapacağım hala 4 aylık ücreti alamadım ☹️ raporun bitmesini bekleyecekmişim.

İzne ayrıldıktan sonra 16 haftalık istirahat ücreti yatıyor.
Bunun için doğum izni bitmiş olmasi yani izne ayrildiktan sonra 16 hafta geçmesi gerekiyor.ucrettw aldığını maaşa göre degisir

İzne ayrıldıktan sonra 16 haftalık istirahat ücreti yatıyor.
Bunun için doğum izni bitmiş olmasi yani izne ayrildiktan sonra 16 hafta geçmesi gerekiyor.ucrettw aldığını maaşa göre degisir
Bunu ödemek zorundalar zaten doğumdan önce iki ay doğumdan sonra iki ay muhabbeti bu. Bunu biliyorum. Ben sanıyordum ki bundan ayrı bir ödeme yapıyorlar.

Bunu ödemek zorundalar zaten doğumdan önce iki ay doğumdan sonra iki ay muhabbeti bu. Bunu biliyorum. Ben sanıyordum ki bundan ayrı bir ödeme yapıyorlar.
Doğum parası dedikleri bu
Onun dışında süt parası falan varmış . 300 lira birde 500 lira gibi birşey var

X