Doğum kontrol hapının hormonal akneye etkisi

Mispcy

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2020
3
0
22
Merhabalar herkese ben 21 yaşındayım ve çocukluğumdan beri çok fazla sivilceye sahip bir insanım. Adet duzensizliği sivilce tüylenme derken Kadın doğuma gittim ( önceden pcosum vardı ) ve hormon testi yapıldı. Bunun sonucunda da Doğum kontrol hapı ( Drosetil) verdi. Benim merak ettiğim şey daha önce sivilcelerini doğum kontrol hapıyla geçiren var mı ? Varsa ne kadar sürede etki etti?

Benim dhso4 hormonum yüksekti. Doğum kontrol hapı kullandım 1 sene. Bununla birlikte cilt için bir sürü solüsyon. Hepsini cildiye verdi. Endokrin bölümü ile beraber kontrollü gittim. Bırakınca 4 ay içinde tekrsr sivilcelerim çıktı. Sonra bu hormonu araştırdım, şeker çok etkili. Akdeniz beslenmesi ve sporlar çözdüm. Maalesef hormonal sivilcelenmeler için beslenme şekli değişmeli, spor yapılmalı ve bol su içilmelidir.

Benim de aynı şekilde dhso4 hormonum yüksek. Ama henüz endokrinoloji ye görünmedim. Peki sizinde çok fazla sivilce sorununuz var mıydı? Yani iyi bir beslenme ile bunun büyük çoğunluğunu halledebilir miyim? Doğum kontrol hapini bıraktıktan sonra dediniz kullanırken etkili bir sekilde gecmis miydi merak ediyorum

Doğum kontrol hapı tek başına yeterli olmuyor. Cildiye doktorunuzun tedavisi de çok önemli, acnemix jel ve bir tane daha sıvı bir solüsyon kullandım. 5 ay sonra sivilce izleri için soydurucu krem kullandım. Ben iyi bir doktora gitmiştim, 1 senede iyiye yakın bir ten elde ettim. Ama doğum kontrol hapı bende psikolojik yan etkiler yaptı. Bırakmak zorunda kaldım. Doğum kontrol hapı kanamalar da azalma yapıyor bazen regl olamıyorsunuz. Sonrasında iyi bir endokrin buldum, onun tavsiyesiyle Akdeniz beslenmesi ve spor yaptım, bol su içtim. Şekeri tamamen kesersem hiç çıkmıyor bunu denedim ama ben şekersiz yaşayamıyorum . İnanın beslenme ve spor çok etkili. Hapı bıraktığınız an tekrarlıyor. Raccuaten mı ne ilaç var ben kullanmadım, ama göründüğüm tüm cilt doktorları önerdi. Yazın denize girince 4 5 ay hiç sivilcem olmuyor. Tabii beslenme, spor ve su aynen devam. Ben sizin insülin direncinize de bakmanızı öneririm. Bu hormon onda da etkili çünkü. Bu yüzden şekeri kesince de düşebiliyor.

Roaccutane'ı bende denemiştim. 4 gün anca içebildim ve 4. Günün sonunda hastanelik olmuştum. Tehlikeli bir ilaç ve hormonlar düzenli çalışmıyorsa boşa içilmiş oluyor. Bunu sonradan fark ettim. Yorumlariniz için teşekkür ederim. Günlük rutinde birtakım değişiklikler yapma vakti gelmiş

Rica ederim . Hormonları düzenli çalıştırmakta bizim elimizde . Yalnız süreç (beslenme + spor) uzun en erken 7 8 ayda etkisini görüyorsunuz. Bu yüzden olmuyor diye üzülmeyin sakın.

Merhaba ben de 21 yalındayım sadece tüylenme ve sivilce sorunum var. Adetim düzenli. Pkos değilim. Sadece testesteron hormonum yüksekmiş. Yazz isimli ilacı verdi 6 ay kullan dedi adetim düzenli bu ilaçlar adet düzensizliği için değil mi ya anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…