Aile Planlaması Doğum kontrol hapı sorunu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Doğru
Benim bugüne kadar en çok korktuğun şey birliktelikte bu olduğu İçin saçmalaşmışım biraz,afedersiniz:))
Yok canim ne olacak anliyorum paniginizi :))
Ben de gozle gormedigim bi seye inanamiyorum ya
yine isi saglama almak icin en azindan hapin yaninda bi de geri cekilme olsa iciniz daha rahat olur

Evet anladım demek istediğinizi.Artık ek yönteme normalde ihtiyacınız yok.Ama daha güvenli olmak istiyor iseniz hap+kondom olarak korunmaya devam edebilirsiniz.

Bence konu sahibinin eşi "korunmadiklarini sanıyor"
Aynen öyle sanıyor..
Ben kimseyi kandırmak istemem ama güvenmediğim bir evlilik için dikkatli olmalıyım maalesef
Daha 1 hafta önceye kadar afedersiniz de kondom sağlam mı diye kontrol ediyordum,3 gün önce korunmadan birlikte olduk mantıklı düşünse burda bir şaibe var diye düşünmesi lazım aslında da :)

Evet anladım demek istediğinizi.Artık ek yönteme normalde ihtiyacınız yok.Ama daha güvenli olmak istiyor iseniz hap+kondom olarak korunmaya devam edebilirsiniz.
Kondom bende tahrişe neden olup,idrsr yolu enfeksiyonuna sebep oluyor maalesef ya
Hele bir dönem yine kondom+hap kullandım.. aşırı kuruluktan dolayı idrar yolu enfeksiyonundan dolayı kurtulamadım..

Yeni başladım bende Yasmin kullanıyorum doktor yazdı umarım korur
Ben de ilk ay yasmin kullandım da,bende baş ağrısına sebebiyet verdi yaa.. yürürken bile başım resmen sancıyordu dayanamadım.. ikinci ay microgynon kullandım ondan memnundum,ama şuan adetim bitip 3.aya başlayacağım hangi hapı alsam hepsinin koruyuculuk oranları aynı mıdır bilmiyorum ki

Kondom kullanamıyorsanız.Hap+Takvim yönteminide kullanabilirsiniz o zaman.Adetin 12 ve 16. günleri arası riskli günler olarak bilinir adeti düzenli olan kadınlarda.Adetinizin ilk gününden itibaren sayıp bu zaman aralığına gelen günlerde ya ilişkiye girmeyeceksiniz veya o günlerde geri çekme yöntemi uygulayacaksınız.Şimdilik verebileceğim tavsiyeler bunlar.Allah en hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin herkese.

Telefonumda P.C diye bir uygulama yüklü..
O uygulama yumurtlama olduğu günleri vs gösteriyor...
Umarım doğrudur,dediğiniz gibi ordan takip edebilirim ..çok teşekkür ederim..

İçeri boşalma olmasa zaten çocuk olmaz hapa gerek de olmaz. Doğum kontrol hapı içe boşalma dahilinde gebelikten korunmak için kullanılıyor. Ve 1 gün içmediniz diye hamile kalacağınızı sanmıyorum. Zaten regl olmuşsunuz. Korkmayın

Biliyorum...
Benim en büyük korkum bu olunca..
Kondomları sağlam mı diye kontrol eden biri olunca, birden sadece hap ile yola devam etmeye alışamadım.. öyle mantıksız bir şey yazmış bulundum..
:)
Hiç bir yöntem yüzde yüz korumuyor ama hap yüzdesi en yükseklerden. Adet de olmuşsun zaten sakin ol. Dilerim istediğin zaman sağlıklı bebeklerin olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…