Aile Planlaması Doğum kontrol hapı sorunu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

garipbirhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.451
1.922
İyi geceler hanımlar..
Sizlere bir şey danışmak istiyorum.
Biz evleneli korunmadan hiç birlikte olmadık,ve şuanda 2 aydır Doğum kontrol hapı kullanıyorum, ve ilk defa korunmadan birlikte olduk.. yani benim 2 aylık hapım bittikten sonra oldu ilk sefer..

Afedersiniz herhangi bir durumda bu Doğum kontrol hapı kesinlikle koruyordur değil mi? Saatlerine çok dikkat ediyorum ve asla unutmadan içtim hep..
Eşimin haberi yok hap kullandığımdan, evlilik tam rayına oturmadığı İçin ve hali hazırda okuduğu İçin çocuk düşünmüyorum...
Yani korkmama gerek var mı ?

Valla ben kaldim. O yuzden hem kondom hem hap kullaniyorum. Millet bana deli diyor. Ama 3.çocuğu da doğuracak güç yok bende.
Ciddi misiniz hapa rağmen mi kaldınız :KK43:
3 gün önce açık yazıcam kusura bakmayın içe boşalma oldu ve şuanda regli oldum bugün..
Herhangi bir şey olmuş olabilir mi korktum ya :KK43:

Ciddi misiniz hapa rağmen mi kaldınız :KK43:
3 gün önce açık yazıcam kusura bakmayın içe boşalma oldu ve şuanda regli oldum bugün..
Herhangi bir şey olmuş olabilir mi korktum ya :KK43:
Yok siz o kadar korkmayin.
Benim yumurtaliklarimi baskilayacak bir sey bulamadilar daha. Ne yapsak olmuyor. Millet ayda belli günler yumurtluyor. Ben hep yumurtlamaya hazir geziyorum.
Spirallede hamile kaldim. Hamileyken çıkardılar;(
Benden baska bir kisi daha taniyorum cevremde. Baska da yok.

Yok siz o kadar korkmayin.
Benim yumurtaliklarimi baskilayacak bir sey bulamadilar daha. Ne yapsak olmuyor. Millet ayda belli günler yumurtluyor. Ben hep yumurtlamaya hazir geziyorum.
Spirallede hamile kaldim. Hamileyken çıkardılar;(
Benden baska bir kisi daha taniyorum cevremde. Baska da yok.
Umarım. Çok tedirgin oldum..
Yasmin baş ağrısına sebep oldu ve microgynon diye bir hap kullandım..
Koruyuculuk oranları hep aynı Mıdır ki peki,hani biri daha iyi koruyor mudur öyle bir şey var mıdır

Zaten şu an adet olmuşsunuz endişe etmenize gerek kalmamış.Hapa devam etmeyi düşünüyorsanız zamanında içmeye dikkat etmelisiniz.Buna rağmen hiç bir yöntem % 100 koruyucu değildir.Normalde ilk hapa başladığınız ay 15günlük bir süre ek yöntem kullanmanız önerilir.Diğer aylarda düzenli kullanıma devam ederseniz ek yöntem gerekmez.

Evet dogru kullanildiginda %99ile en yuksek koruyuculugu olan korunma yontemlerinden biridir.
Bende 10 yil ise yaradi, biraktigim ay da hamile kaldim :KK66:
10 yıl boyunca mı kullandınızo_O sizin vücudunuza zarar vermedi mi peki o kadar uzun süre kullanım..
İnşallah korur, yasmin kullandım ilk ay ama baş ağrısı yaptı,microgynon kullandım ben de .. koruyuculuk oranları aynı mıdır ki..

Zaten şu an adet olmuşsunuz endişe etmenize gerek kalmamış.Hapa devam etmeyi düşünüyorsanız zamanında içmeye dikkat etmelisiniz.Buna rağmen hiç bir yöntem % 100 koruyucu değildir.Normalde ilk hapa başladığınız ay 15günlük bir süre ek yöntem kullanmanız önerilir.Diğer aylarda düzenli kullanıma devam ederseniz ek yöntem gerekmez.
Ama birliktelikten 3 gün sonra adet oldum ben,eğer öyle bir şey olsa diğer ayda belli olur diye düşündüm bu kadar erken belli olmaz sanırım..
Ayrıca 15 gün demişsiniz ya biz 2 ay boyunca ek koruma uyguladık, yani ben eşimden habersiz 2 ay önce hapa başladım iyice korusun diye bilmem anlatabildim mi

10 yıl boyunca mı kullandınızo_O sizin vücudunuza zarar vermedi mi peki o kadar uzun süre kullanım..
İnşallah korur, yasmin kullandım ilk ay ama baş ağrısı yaptı,microgynon kullandım ben de .. koruyuculuk oranları aynı mıdır ki..

Evet 2001 den 2011 e kadar kullandim, o donem herhangi bir zarari olmadi, ama su an 35 yasini gectigim ve sigara kullandigim icin doktorum izin vermiyor.

Yüzde yüz korumaz . Aile hekimim hem kondom hem ilaç kullan dedi. Ama ben kondomdan midem bulamadığı ve kaşıntı yaptığı için kullanmıyorum. Hamile kalırsam da yapacak birşey yok ilaç ile hamile kalanlar kervanına katılırım ama 99 oranında koruması var

hiçbir yöntem %100 koruma sağlamaz.doğum kontrol hapı da keser kesmez etkisini tamamen kaybeden bir şey değildir.

X