Doğum kontrol hapı sonrası adet düzeni

Pamukprenses4242

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
106
47
26
2 aydır adet olmuyordum. Doktora gittim ve kistin olmadığını söyledi kan değerlerimin de normal olduğunu söyledi. Adet söktürücü tarlusal verdi. Adetin ikinci günü de başlamam için doğum kontrol hapı verdi bitene kadar içeceksin sonra adeti bekleyeceksin dedi. Ama bazı yerlerde doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra düzensizlik olduğunu okudum. Doğum kontrol hapına daha başlamadım. Hapı bıraktığımda adet düzensizliği yapar mı

yapar ben kullandim biraktim tekrar duzensiz oldu ilaca bagimli olmamak icin kullanmadim bi daha

Aksine doğum kontrol hapları adetleri düzenlemek için kullanılır, doktorun da bu sebeple vermiş zaten. Mutlaka atlamadan her gün aynı saatlerde almaya çalış.

İlaclar her bunyede farkli etkiler gosterir mesela pko hastasi olan birisi hapla duzenli adet gorur birakinca yine duzensizligi devam eder belkide senin okuduklarin bunlardir. Doktorun gerekli gormuski vermis 1 ay kullanma ile bagimli olmazsin cokta ciddi etkilerini yasamazsin bende tedavi geregi bu ay kullandim ilac bitti 4-5 gun sonra adet oldum hatta notmal duzenimden 1 hafta erken oldum. İlac daha kullanmiycam adetimte muhtemelen eski 30-32 gunluk dongusune donecek. Hormonlarini dengelemek adina vermistir sagda solda okuduklarinla kafani bulandirma canim doktoruna guven

Bıraktıktan sonra da aynı düzen mi oluyor peki ?
Şuan adet bekliyorum ilk kez kullanicam hiç bi bilgim yok hap kullanımı hakkında
Bitiminde adet olup bittiğinde devam edilen ya da aralıksız devam ederken adet görülen türleri var, sana hangisini verdi bilmiyorum ama 1 aylık kullanım ile düzenin bozulmaz. Yine de hap bitince tekrar kontrole git bence. Doğum kontrol hapını kist için verirler genelde ama seninki 1 aylık bir durumdur sonra düzene girer belki de bir daha kullanmana gerek kalmaz:) sıkma canını yani yıllarca doğum kontrol hapı kullanıp bıraktıkları gibi hamile kalan bir sürü kadın var

Kist için vermedi sadece düzen oluşsun diye verdi ama biraz fazla takıyorum galiba o yüzden de adet olamıyorum galiba ama çok istiyorum bi bebeğimin olmasını

İlk polikistik overden şüphelendi ama çıkmadı bişey normalde 30 günde 32 günde bir olurdum

Kist için vermedi sadece düzen oluşsun diye verdi ama biraz fazla takıyorum galiba o yüzden de adet olamıyorum galiba ama çok istiyorum bi bebeğimin olmasını
İlacını kullanacağını sonra da her şeyin yoluna gireceğini düşün ben de kist tedavisi görüyorum 2 ay doğum kontrol hapı kullanacağım, olumlu düşünmeye çalışıyorum çünkü ruh halimiz hemen etkiliyor düzeni. İnşallah hemen kavuşursun bebeğine sağlıkla

Bana da karşılaştırma yapabilmek için en az iki ay kullan dedi inşallah hep birlikte kavuşalım

Canım tarlusol sonrası regl olamadın dimi, daha doğum kontrol ilacına başlamamıştın çünkü. Ben hiç tarlusol türevi bir ilaç kullanmadım ama gebelik durumun olabilir mi?
Canım bugün ilaç biteli 4 gün oldu daha adet gelmedi bende ilk kez kullanıyorum ilacı ama zaten doktor kontrolünde kan değerlerine bakılarak verildi bu ilaç ama burda da kullandığı halde adet olmayıp hamile olduğunu öğrenen çok insan var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…