Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullanmayın!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tanığım bi abla bu yüzden felç geçirdi.. kardeşim dediğim bi can arkadaşım da meme kanserine tutuldu bu ilaç yüzünden.. geçen sene kimi görse doğum kontrol hapı kullanmayın diye geziyordu..

Editörlerin izni olursa paylaşmak istiyorum çünkü burayı çok fazla takip eden var.ben doğum kontrol hapı yüzünden ölümden döndüm demin biriyle daha tanıştım oda pko yüzünden kullanıyormuş 3 ay yoğun bakımda kalmış benim gibi hayata zor dönmüş. Evet herkes için yan etkili değil ama eğer size zarar verirse bunun şakası yok.bir kere vücudun kimyasını bozuyor.neden hep erkek zevki için fedakarlık eden biziz ki.esimin kuzeni doktor ve oda bana dediki hiçbir doktor kolay kolay doğum kontrol hapı kullanmaz dedi.Allah korusun arkadaşlar duyduğum örnekler çoğaldıkça sizinle de paylaşmak uyarmak istedim.maalesef kadın dogumcular hemen veriyor hapları.ama sonra doktorum itiraf etti birdaha asla dedi.ertesi gün hapları falanda aynı.bedeninizle yalvaririm oynamayın.yapabiliyorsaniz spiral taktirin yoksa eşiniz korunsun.kiymayın kendimize.ben kendimi tabiri caizse at gibi hatun olarak görürdüm aslan gibiydim.hayatim sondu neredeyse. Olabildiğince ilaçları hayatımızdan cikartalim allah hepimize sağlıklı günler versin

Spiral demissiniz de cevremde korunurken hamile kalanlarin tamami spiralle korunuyordu. En iyi ve tek secenek kondom sanirim. O da hissizlik yapiyor. Normal bir yolu yok sanirim.

bana endokrin uzmanı yazmıştı doğum kontrol hapı tüylenme için.bir yıl kullanacaktım.herhangi bir zararı var mı dedim hayır insanlar 20 yıl kullanıyor hiçbir sıkıntı olmaz dedi.kullanmadım ama ben.böyle yan etkileri olduğuna çok şaşırdım.

bana endokrin uzmanı yazmıştı doğum kontrol hapı tüylenme için.bir yıl kullanacaktım.herhangi bir zararı var mı dedim hayır insanlar 20 yıl kullanıyor hiçbir sıkıntı olmaz dedi.kullanmadım ama ben.böyle yan etkileri olduğuna çok şaşırdım.
Ah doktorlar ah.bu hastalığım sırasında beni o kadar sasirttilarki yüzde doksanina güvenim kalmadı.Allah mecbur bırakmasın.Simdi ben burda ne kadar anlatsamda çoğu insan beni tam anlamıyla anlamaz.size tavsiyem kendiniz araştırın sorun gonlunuzu dinleyin

Spiral demissiniz de cevremde korunurken hamile kalanlarin tamami spiralle korunuyordu. En iyi ve tek secenek kondom sanirim. O da hissizlik yapiyor. Normal bir yolu yok sanirim.
Evet olabilir bende maalesef vajinal muayne olamadığım için taktiramadim.esim korunuyor

Bende 8 ay kullandım kesinlikle vucudun dengesini bozuyo
Benim reglim 2gün suruyodu kullanirken ve kanamam olmuyodu desem yeridir
Pıhtiydi gelende.
Duzelir sandim duzelmedi
Biraktim normale döndü reglim.

Bir daha kullanmadim kullanmamda.

Ben de düşük tehdidi için verilen progesteron içerikli hormon ilacını kullandığım ilk günün akşamı tüm bacağımı kasık damarlarından itibaren etkileyen çok ciddi bir derin ven trombozu geçirmiştim hamileyken. Pıhtı atması riski nedeniyle hiç kıpırdamadan 1 hafta hastanede yattım, haftalarca ağrısını çektim. Hormon ilaçları çok tehlikeli gerçekten, kullanmadan önce yüz kere düşünülmeli.
Merhaba. Ben de progestan kullandım suan hamileyim. 6. Haftadan 11. Haftama kdr. Şuan 11 haftaligim. Bir kere kanamam oldu düşük tehlikesi yaşadım. 2 . Kutuyu kullanıyorum suan. Bir zararının olmadığını duymuştum. Ama birinden de plasentayi çürüttüğünü duymuştum. O kdr caresizim kim doktorum da ille kullan diyo 12. Haftama kdr.. :KK43:(

Dediğim gibi kişisel tercihiniz arkadaşım.ben bunun bedelini çok ağır ödedim.inşallah siz bu riskli gurupta degilsinizdir ki öyle görünüyor ama en azından bu konuda risk grubunda olup olmadığınızı en azından test ettirin saygı duyarim
Doktoruma sorarım mutlaka ilk gidişimde aklıma takılır zaten. Sizede geçmiş olsun tekrar.

2 sene yasmin kullandım evet adetlrim düzene girdi ama cinsellikten soğuttu beni bu hap çok isteksizlik yaptı bıraktıktan sonra ise hamile kalamadım yumurtalarım tenbelleşmiş ilaçla bir süre sonra hamile kaldım bu seferki doğum doktorum kesinlikle hapı tavsiye etmedi rahim kanserini önlüyor ama meme kanserini tetikliyor dedi bende zaten düşünmedim bir daha şimdi eşim korunuyor

Editörlerin izni olursa paylaşmak istiyorum çünkü burayı çok fazla takip eden var.ben doğum kontrol hapı yüzünden ölümden döndüm demin biriyle daha tanıştım oda pko yüzünden kullanıyormuş 3 ay yoğun bakımda kalmış benim gibi hayata zor dönmüş. Evet herkes için yan etkili değil ama eğer size zarar verirse bunun şakası yok.bir kere vücudun kimyasını bozuyor.neden hep erkek zevki için fedakarlık eden biziz ki.esimin kuzeni doktor ve oda bana dediki hiçbir doktor kolay kolay doğum kontrol hapı kullanmaz dedi.Allah korusun arkadaşlar duyduğum örnekler çoğaldıkça sizinle de paylaşmak uyarmak istedim.maalesef kadın dogumcular hemen veriyor hapları.ama sonra doktorum itiraf etti birdaha asla dedi.ertesi gün hapları falanda aynı.bedeninizle yalvaririm oynamayın.yapabiliyorsaniz spiral taktirin yoksa eşiniz korunsun.kiymayın kendimize.ben kendimi tabiri caizse at gibi hatun olarak görürdüm aslan gibiydim.hayatim sondu neredeyse. Olabildiğince ilaçları hayatımızdan cikartalim allah hepimize sağlıklı günler versin
Benim kuzenime dr bu ilaclari

kullanmasi uygunmu diye test yapti

sonra kullanabilirsin dedi yas.in

adindaki ilaci 1 yil kullandi ve bu ilac

yuzunden pihti atti kısmi felc gecirdi.

Bende kullanmayin asla diyorm

ozelliklede sigara icenlerde risk daha fazla...

Implantlarda ve yapistirilan bantlarda falan da var bu risk. Bundan korkuma 7 yildir kondomla korunuyorum.

Sadece o haplar değil bir çok ilaç tehlike arzediyor.. her ilaç bir tarafımızı iyilestirirken başka bir tarafımızi bozabiliyor.. söyledé bir gerçek var diye. D.kontrol hapları sigara içen bayanlarda çok tehlikeli ayrıca 35 yaş üstü kullanılmaması gerekiyor.tabi bunun yanında yumurtalık kanserini de epey bir engelledigi saptanmış..ben 5 sene kullandım hiç kötü bir şey yaşamadım..sizede çok geçmiş olsun saglicakla kalin

Geri çekilme yöntemiyle hamile kalanlar var mı arkadaşlar?

Bu yontem hamilelikten asla korumaz sizi. Nasil bilmezsiniz? Lutfen bilgi edinin, fikir sahibi olun.

Konuya gelecek olursak, cevremde cok kullanan var hamilelik hapini. Kizkardesimi baya kotu yapti, cok midesi felan bulandi, kiz hayata kusuyordu ki hapi birakti. 1 cocugu var simdi baska sekilde korunuyorlar. Ben evli degilim ama evlenmis olsam ne yaparim diye ara ara bu konuyu dusunmuslugum vardir. Midesi baya hassas bir insanim, bu zamana kadar cok nadir hap kullanmisimdir, alerji haplarim disinda. Ama mide bulantisina karsi asiri hassasim, o yone baya meyilliyim. Umarim ki olurda evlenirsem, kocam korunur ve bunu sorun etmez. Kondom, malum her erkek kullanmak istemiyor.

X