Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullanmayın!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben de hazır değilim şu an ve diğer türlü rahat edemiyorum.. Daha başlamadım ben, inşallah zararını görmeyiz..

Yazzın bir avantajı da 7 günde koruma sağlaması en azından bir ay fazladan hormon almayacaksın. Düğünden yedi gün önce başlasan yeterli

Geçmiş olsun canım. .
Bende erkeklerin korunması taraftarıyım. .
Sonuçta her ilacın vücuda bir yan etkisi var . .

Selam, bu salak haplar yüzünden mememden resmen süt geliyor
Kullanmayı bıraktım hala hamile kadın gibi sütüm var
Prolaktin düşürmek için de haplar kullanıyorum bir türlü bitmiyor.

Lanet olsun hapına da diye başladım ben en son.
tak ulan şu zımbırtıyı işte allalla ya

Son kez sunuda belirtmek istiyorum.8 ay kullandım adetim düzene bindi.bıraktım anında hamile kaldım.hiç düşük yapmadım.dogumum gerçekleşti ve ardından bunları yasadim

Geçmiş olsun bende bir yerim agrısa bile ilaç almayıp agrıyı çeken biriyim öyle de inadım var ilaç almıyorum zararlı diye, annemde bir ara majezik kullanırdı az kalsın ölüyormuş kanı artık pelte olmuştu, doktor hemen bıraktırdı, zorunlu kullananlarda sık sık kandegerlerını vs. kontrol ettirsin, kullanmada diyemıyosun kuzenımde aşırı kıllanma adet duzensızlıgı vardı hangı doktora gitse veriyordu o hapı, bişey olmadı allahtan.

Ben 3 sene kadar spiral kullandım çok sorun yaşadım fakat korunmam gerekıyordu..
Sonunda doktorum cıkarttı ve doğum kontrol hapı yazdı...Aldım eve geldım yan etkılerını okudum oldukca uzun ve cok tehlıkelı seyler yazıyodu sonucta bır saglık sorunum olup olmadıgını bılmıyorum o riski alamadım öylece duruyor..
Her şeye alerjım var agrı kesıcı bile içmem normalde o hapı hiç içemem..
Her ay ay hamilemıyım diye strrese girmekten bıktım ama yınede içemiyorum dikkat etmeye çalısıyoruz.:KK43:

Editörlerin izni olursa paylaşmak istiyorum çünkü burayı çok fazla takip eden var.ben doğum kontrol hapı yüzünden ölümden döndüm demin biriyle daha tanıştım oda pko yüzünden kullanıyormuş 3 ay yoğun bakımda kalmış benim gibi hayata zor dönmüş. Evet herkes için yan etkili değil ama eğer size zarar verirse bunun şakası yok.bir kere vücudun kimyasını bozuyor.neden hep erkek zevki için fedakarlık eden biziz ki.esimin kuzeni doktor ve oda bana dediki hiçbir doktor kolay kolay doğum kontrol hapı kullanmaz dedi.Allah korusun arkadaşlar duyduğum örnekler çoğaldıkça sizinle de paylaşmak uyarmak istedim.maalesef kadın dogumcular hemen veriyor hapları.ama sonra doktorum itiraf etti birdaha asla dedi.ertesi gün hapları falanda aynı.bedeninizle yalvaririm oynamayın.yapabiliyorsaniz spiral taktirin yoksa eşiniz korunsun.kiymayın kendimize.ben kendimi tabiri caizse at gibi hatun olarak görürdüm aslan gibiydim.hayatim sondu neredeyse. Olabildiğince ilaçları hayatımızdan cikartalim allah hepimize sağlıklı günler versin
eşiminden iki tane ağrı kesiciye alerjisi var bir keresinde vucud şişmiş doktor iyiki ölmedin demiş olabiliyor böyle şeyler Allah korusun çooooooo...k geçmiş olsun.

Ben de düşük tehdidi için verilen progesteron içerikli hormon ilacını kullandığım ilk günün akşamı tüm bacağımı kasık damarlarından itibaren etkileyen çok ciddi bir derin ven trombozu geçirmiştim hamileyken. Pıhtı atması riski nedeniyle hiç kıpırdamadan 1 hafta hastanede yattım, haftalarca ağrısını çektim. Hormon ilaçları çok tehlikeli gerçekten, kullanmadan önce yüz kere düşünülmeli.

Dediğim gibi kişisel tercih.ama allah korusun kucucukte olsa risk altindaysaniz pıhtı atmasindansa ömür boyu zevk almadan yaşamayı tercih ederdim ama bilemedim.Dediğim gibi risk altindaysaniz.bunun için özel kan testleri var

Çoğu nörolojik hastalığın risk faktörlerinde vardır doğum kontrol hapı kullanmak. Tek bu hap değil ne kullanacak olsak iyice araştırmak gerekiyor. Güzel bir uyarı olmuş bence.

Benimde adetlerimi düzenlemişti.ve ben bıraktığım ay gene kaldım bu konuda sıkıntı yok zaten
Benim anlatmak istedigm sende yan etki yaratmış olabilir bende yaratmadı ve kullanım oranı oldukça fazla uyarı yapmak istedin belki ama korkuda yaymamak lazım

X