Aile Planlaması doğum kontrol hapı kullananlar yardımcı olabilir mi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Evet anladım çok teşekkür ederim.Haklısınız döngü bozulunca ilaç etkisini göstermeyebilir planlanmayan bir şey olsun istemem.Uyarınızı dikkate alıcam sağolun

ilk gece olayı varsa belki prezervatif kullanmak istemiyorlardır.
pek hoş olmayabilir bence.
mesela benim allerjim var kondomlara ben o yüzden hap kullanıyordum gerçi şimdi halka kullanıyorum :)
benımde esım ılk yıllar korundu sonra ıkımızde ıstemedık hap kullanmaya basladım o da bıraz kıllanma yaptı halka hakkında hıc bılgım yokk acıkcası

bambaska bır boyutta konuyu ele almak ıstıyorum neden dogum kontrol hapı ?

Benim sorunum seçtiğin korunma yönteminin doğruluğuyla ilgili değildi ama cevaplayayım.
Hap kullanmayı seçme nedenim biraz mahrem bir detay,bu kadarını burdan yazmasam daha iyi olacak.
Z zeytinagaci birkaç seçenek sunmuş zaten teşekkür ederim:)
Esasen hormon dengesinin değişmesi dikkatli kullanım gerekmesiyle birlikte sıkıntılı bir yöntem haklısınız fakat öyle tercih ettim işte.Şu sorunu çözersem hapla ilgili sıkıntım kalmayacak,fizyolojik bir sıkıntı yaşamadım çok şükür

yalnıs anlasıldım sanırım neyse hersey gonlunuzce olsun bır yastıkta kocayın dıyeyım ..

yalnıs anlasıldım sanırım neyse hersey gonlunuzce olsun bır yastıkta kocayın dıyeyım ..

Yok estağfurullah kötü bir şey yazmadınız,sadece sebeplerini burdan yazmaya çekinirim özel bir konu sonuçta.
Sizde kıllanma yapmış sanırım ben de ondan korkuyorum bir süre deneyimlemek istedim sadece.
İnşallah sizi kırmamışımdır güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim..

tabıkı kırmadınız ama dogum oncesı pek onermıyorlar hap kullanmayı tabıkı ozel ve tercıh meselesı

en ıyısı erkegın korunması ama turk erkegı bu konuda ataerkıl,,

bana mantıklı gelmiyo yaa her gün vücuda hap al üstelik o haplar doğanın düzenini baskılayan haplar olsun ve hiç zararı yok densin tabiki öyle denecek gerçi, cok buyuk bir pazar bu, ayın belki yarısında ilişkiye gireceksin ama hapı her gün alacaksın, kondom sadece o an kullan at bişey

benim doktorum başka yöntem kullanılsa bile kondom kullanılmalı demişti hijyen açısından dedi heralde bilemedim

o söylenen tavsiyeyle yani ara vermeden yeni kutuya başladığınızda koruyuculuğu azalır. çünk ilaç yumurtlamanıza engel oluyor. dolayısıyla düzenli döngülerle kullanmanız gerekiyor. birde hormonsuz ilaçlar boş hap. sadece normalde hap almadığınız sürede günlük ilaç alma alışkanlığınızı kaybetmemeniz için.

bende kondom kullanımasından yaanayım bızde oyle basladık ama sonra ıkımızın karaı ıle hapa donmek zorunda kaldık hıjyen olarakta cok faydalı tabıkı..

öf çok karışık valla ben hamile kalırım onunla :)))

:) bu hiç bırakmadan kullanılıyor o yüzden başladıktan sonra sıkıntısı hiç yok.Sadece regl erteleme konusunda sıkıntılıymış

Hani sonlardakilerini kullansan olmaz mi ki?

Koruyuculuğu azalır mı diye çekiniyorum açıkçası

Hormonlar için demiştir hijyen açısından da olabilir,dikkat etmek lazım tabi.

Evet son hapların bir önemi salgısı yok ama regl ertelemek için bir yöntem bulamadığımdan bunu düşündüm.koruyuculuğunun azalacağı aklıma gelmedi.ne yapsam bilemedim ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…