Aile Planlaması doğum kontrol hapı hakkında...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende doğumdan beri aynı hapı kullanıyorum.güvenilir bir hap.o tür kanamalar başlardda oluyor.sona hiçbir şey kalmıyor.uzun süredir kullanıyorum ben.

Emziren annelere 3 aylık iğne öneriyorlar. Ben de bunu kullanıyorum ama bebeğim falan yok, bana uygun geldiği için :KK53:
Bu iğnenin yan etkisi iğneyi bıraktıktan 1-2 sene içinde hamile kalıyorsun.. 1 aylık iğne öyle değil ama o emziren annelere uygun mu bilmiyorum

Neden kendine bunu yapıyosun,zaten bebek büyütmek emzirmek uykusuz kalmak öyle kolay bişey değil, hap kullanmıyoken herkesin psikolojisi kaldırmıyo bunu,sen bide hapla daha çok psikolojini bozuyosun, bırak eşn korunsun idare etsin biraz
Ben hapların böyle bir etkisi olduğunu bilmiyordum ki mahvetti beni:KK43:

doğum kontrol hapına çok karşıyım bende de ilk sayfalarda yazan arkadaş gibi kilo başta olmak üzere pek çok yan etki yaptı şimdi spiral var, çok rahatım bana kalırsa en az zarar vereni spiral hormon yok çünkü. ayrıca o bahsettiğiniz iğneleri doktoruma sorduğumda bana "bir ay içinde gün gün azar azar aldığın hormonu bir kerede aldığını düşün" demişti. yani haptan yana sıkıntı varsa iğneler onun kaç katı bi düşünün. kuruluk sorunu var demişsiniz ama spirali bi kere daha mı düşünseniz?
offf kadın olmak zor!

doğum kontrol hapına çok karşıyım bende de ilk sayfalarda yazan arkadaş gibi kilo başta olmak üzere pek çok yan etki yaptı şimdi spiral var, çok rahatım bana kalırsa en az zarar vereni spiral hormon yok çünkü. ayrıca o bahsettiğiniz iğneleri doktoruma sorduğumda bana "bir ay içinde gün gün azar azar aldığın hormonu bir kerede aldığını düşün" demişti. yani haptan yana sıkıntı varsa iğneler onun kaç katı bi düşünün. kuruluk sorunu var demişsiniz ama spirali bi kere daha mı düşünseniz?
offf kadın olmak zor!
Kadın olmak gerçekten çok zor bir yerden yapayım derken başka bir yerden mahvoluyoruz maalesef...Artık yarın doktorla görüşürken spirali bir daha söylerim uygun görürse taktırırım.Şu anda hap kesinlikle görmek bile istemiyorum.Bana kilo aldırmadı aksine çok çok zayıfladım günde bir öğün zor yiyorum.Psikolojik olaraksa çok kötüyüm :KK43::KK43:

4 yaş küçüksün benden panik atak mı var
kaygı bozukluğu dedi doktor tam da dinlemedi açıkcası...Ben anlatırken fenalaştım ve ağlamaya başladım o da üstünkörü anlatmış oldum bir ilaç yazdı gönderdi...yarın psikologla görüşcem...

X