dogum kılolarım yuzunden mutsuzum, tecrubelılerın tavsıyelerını beklıyorum

Ben dogum yaptigimda 40 kilo fazlam vardi.47 kilo almistim hamileyken.6 ay sonunda eski kilomdaydim.daha erken biraz zaman tabi kendine.hormonlar vs duzene girsin.3 ogun yemek ye metebozlimayi calistir.sut icin illa kalorili seyler gerekmez bol sebze.

Ben dogum yaptigimda 40 kilo fazlam vardi.47 kilo almistim hamileyken.6 ay sonunda eski kilomdaydim.daha erken biraz zaman tabi kendine.hormonlar vs duzene girsin.3 ogun yemek ye metebozlimayi calistir.sut icin illa kalorili seyler gerekmez bol sebze.
MasaAlllah :KK48:tek değilmişim...

En çok süt yapan şey dereotu ve taze uzumdur. Tabii kuru incir de öyle ama biraz kilo yapabilir, günde bir kac taneyi gecmeyin. Dereotu bol bol yiyin, bütün yeşillikler sütü artirir, bol bol su için. Bunlar dışında tatlilar ve karbonhidratlar size süt değil kilo olur :KK43:
Leslie sansona vardi, umarım dogru yazmisimdir. Youtubedan bulabilirsiniz. Yerinde sayarak yürüme videolari :) veya evde video izleyerek spor yapabilirsiniz. Sabah ve akşam yarımşar saat bile yeter. Bebeginiz fırsat verdikçe yapabilirsiniz. Bebek arabasina koyup yürüyüş de yapabilirsiniz ama havalar biraz soguyor sanki.
Zaten 3 ay olmus doğum yapali, hemen gitmesini beklemeyin. Saglikla buyutun

47 kilo mu? Bu bir insan demek :KK57:

Ben de aynısını düşündüm, ben kendim doğumdan önce 47 kiloydum mesela:/ ve hemen de gitmiş:KK54:
Aslında vücudunuzun kendini toplamasi icin 1 sene vermeniz lazım çok da acele etmeyin. Tartida ayni kiloya dönülse bile, normal doğumda çatı kemikleri biraz esneyebiliyor, kalça eski haline hemen dönmüyor. Emzirirken üst beden de değişiyor malum. Bunlar sporla ve zamanla toparlanir. Her şey tartidaki rakam değil.
Boyum 175, 63 kiloyla hamile kaldım. 38 bedendim. Beyaz ekmek, pirinc, paketli gida hic tuketmedim. Tatliyla zaten aram yoktur, pek canım çekmedi yemedim. 33.haftadayim 8 kilo aldım. Umarım vermesi kolay olur. Insan düşünmeden edemiyor. Ama 47 kiloyu gözümde canlandiramiyorum

Aslında vücudunuzun kendini toplamasi icin 1 sene vermeniz lazım çok da acele etmeyin. Tartida ayni kiloya dönülse bile, normal doğumda çatı kemikleri biraz esneyebiliyor, kalça eski haline hemen dönmüyor. Emzirirken üst beden de değişiyor malum. Bunlar sporla ve zamanla toparlanir. Her şey tartidaki rakam değil.
Boyum 175, 63 kiloyla hamile kaldım. 38 bedendim. Beyaz ekmek, pirinc, paketli gida hic tuketmedim. Tatliyla zaten aram yoktur, pek canım çekmedi yemedim. 33.haftadayim 8 kilo aldım. Umarım vermesi kolay olur. Insan düşünmeden edemiyor. Ama 47 kiloyu gözümde canlandiramiyorum
Herşey tartıdaki rakam değil evet, ama görüntü de önemli gerçekten:/ ben 158 im,şu an fazlalığım 8 dir muhtemelen ama memelerden dolayı çok daha fazla gözüküyor. Bir de benim göğüs kanallarının süt tutma kapasitesi düşük galiba, o yüzden hep davul gibi. Zaten büyüktü. Bir de hamilelik öncesinde sıfır beden,sporcu fitliğinde olan bi insana çok koyuyor şimdiki hal. Gözün yok muydu niye yedin diyebilirsin tabi, ama o kadaaaar çok olumsuz şey vardı ki hayatımda, neticesi kımıldayamayan(fiziki şartlar da çok etkindi), stresten dolayı süt gittikçe,süt artsındiye yiyen ve netice itibariyle biçimsiz vücutlu bi insan çıktı ortaya:KK43:

Herşey tartıdaki rakam değil evet, ama görüntü de önemli gerçekten:/ ben 158 im,şu an fazlalığım 8 dir muhtemelen ama memelerden dolayı çok daha fazla gözüküyor. Bir de benim göğüs kanallarının süt tutma kapasitesi düşük galiba, o yüzden hep davul gibi. Zaten büyüktü. Bir de hamilelik öncesinde sıfır beden,sporcu fitliğinde olan bi insana çok koyuyor şimdiki hal. Gözün yok muydu niye yedin diyebilirsin tabi, ama o kadaaaar çok olumsuz şey vardı ki hayatımda, neticesi kımıldayamayan(fiziki şartlar da çok etkindi), stresten dolayı süt gittikçe,süt artsındiye yiyen ve netice itibariyle biçimsiz vücutlu bi insan çıktı ortaya:KK43:
Siz ve bebeginiz sağlıklı olun gerisi teferruat. Ben az kilo aldim mesela ama bebeğim de az aldi, haftasından geride kilosu. Önemli olan sağlık.
Sütü çok kafaya takmayin, her bebek rizki kadar emer, isteseniz de eksiltemezsiniz. Sutum yok diye kafaya taktikca daha da geriye gidiyor. Sut az olsa bile bol bol emzirin, mamadan önce açken önce gogsunuzu verin, o iştahla güzelce çeksin. Sonra doymadigi yerde tabii ki mama da vereceksiniz, çok doğal. Süt için özel karisimli caylar da cok faydalı. Bi de malt içeceği çok iyi. Kilo da yapmaz bunlar. Yoksa inciri, helvayi dayayinca hamilelikten fazla kilo oluyor emzirme doneminde

Bende dogumdan sonra 12 kilo verdim ama 6 aydan sonra basladim yediklerime dikkat etmeye daha vermek istedigim 10 kilo var.Ben haftada en az dort gun 1 saat yurudum .En onemlisi aksamlari ekmek kesinlikle yemiyorum .Genelde corba ve salatayla gecistiriyorum .Bir de erken yiyorum.Sizin daha uc ay olmus biraz erken cunki yemegi azaltinca sutte azalma olabiliyor.Herkesin bunyesi farkli ama bende olmustu .Yinede bir yasina kadar emzirdim.Siz kilo saglikli seyler yiyerek kilo almamaya calisin .Ben ilk 6 ay hic kilo vermedim .Daha sonra cok yavas bir sekilde verdim .Kizinizi bebek arabasina koyup yuruyusler yapabilirsiniz ben oyle basladim ve hala yuruyuslere devam ediyorum yoksa veremiyorum.

Evde Leslie videolari.ile spor yapin. 20 dklik da var 45 dk da var

Hamileyken 47 kilo alip alti ay sonra verdiniz mi.Sizin metobolizmanizdan bende istiyorum .Maşallah ozel bir sey yaptiniz mi yoksa kendinden mi gitti .10 kilo daha vermem lazim da su an durdu veremiyorum.

Ben Hamile kaldığımda 60 kiloydum. Doğuma 63 kilo ile girdim. Bütün hamileliğim boyunca sadece 3 kilo aldım ki üç kilo zaten bebeğin kilosu. Hamileliğin de kilo bile verdim sanirim. Sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde. Doğumdan 1 hafta sonra 57 kiloydum. Hamile kaldığım kilodan bile daha az. Ama eşim ah eşim. Sütün olmaz yok sütün azalır diye diye bana şerbetli tatlıları çeşit çeşit yemekleri yedirip ağzima sıkıştırdı. Onun yüzünden çok hızlı bir şekilde tam 10 kilo aldım şuan 67 kiloyum. Ve kilo vermek gerçekten çok zor o 10 kiloyu nasıl vereceğimi bilmiyorum. Artık emzirmiyorum bebeğim 15 aylık ama ben kilo verme girişiminde dahi bulunamıyorum. Of of

Karatay beslenmesi deneyin, sütünüz artar azalmaz emin olun.
Daha 3 ay olmuş doğum yapalı, spor olarak kendinizi çok zorlamayın bence. En iyisi şuan yürüyüş, hem bebeğin de temiz havaya ihtiyacı var, birlikte çıkın. 6. Aydan sonra spor salonuna gidebilirsiniz.

Çok yemek yemek sütünüzden azaltmaz. Sütünüzün azalmaması için her emzirmeden sonra bir bardak su için. Hamileyken 7 kilo aldım 6 kilosu doğumda gitti kızım 3 aylık şimdi eski halimden bile daha zayıfım bebekle uğraşırken gidiyor. Bol yeşillik yemek salata yemek size yardımcı olacaktır.

Yemek değil su içmek, banyo yapmak ve uyku süt yapar.
Boşuna yemeğe zorlamayın. Sağlıklı beslenin abur cubur yemeyin.

Siz ve bebeginiz sağlıklı olun gerisi teferruat. Ben az kilo aldim mesela ama bebeğim de az aldi, haftasından geride kilosu. Önemli olan sağlık.
Sütü çok kafaya takmayin, her bebek rizki kadar emer, isteseniz de eksiltemezsiniz. Sutum yok diye kafaya taktikca daha da geriye gidiyor. Sut az olsa bile bol bol emzirin, mamadan önce açken önce gogsunuzu verin, o iştahla güzelce çeksin. Sonra doymadigi yerde tabii ki mama da vereceksiniz, çok doğal. Süt için özel karisimli caylar da cok faydalı. Bi de malt içeceği çok iyi. Kilo da yapmaz bunlar. Yoksa inciri, helvayi dayayinca hamilelikten fazla kilo oluyor emzirme doneminde
Çok şükür ikimiz de sağlıklıyız. Benim bebeğim de 2.250 doğmuştu:KK43: şimdiye kadar hiç mama vermeden gayet iyi büyüttüm yavrumu. Mama vermek durumunda kalmayayım diye günde 10 saat emzirdiğimi biliyorum. Keşke verseymişim diyorum şimdi,her anlamda tükendim, süt kesilmesin diye yediğim helvalar da şu an yanıma kar kaldı:)
Genel olarak beslenmeme çok dikkat ediyorum. Yüzmeye başladım ama çok yoğun çalıştığım için ona da pek fırsat bulamıyorum.
Çok teşekkür ederim ilginiz için :KK37:

Ben Hamile kaldığımda 60 kiloydum. Doğuma 63 kilo ile girdim. Bütün hamileliğim boyunca sadece 3 kilo aldım ki üç kilo zaten bebeğin kilosu. Hamileliğin de kilo bile verdim sanirim. Sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde. Doğumdan 1 hafta sonra 57 kiloydum. Hamile kaldığım kilodan bile daha az. Ama eşim ah eşim. Sütün olmaz yok sütün azalır diye diye bana şerbetli tatlıları çeşit çeşit yemekleri yedirip ağzima sıkıştırdı. Onun yüzünden çok hızlı bir şekilde tam 10 kilo aldım şuan 67 kiloyum. Ve kilo vermek gerçekten çok zor o 10 kiloyu nasıl vereceğimi bilmiyorum. Artık emzirmiyorum bebeğim 15 aylık ama ben kilo verme girişiminde dahi bulunamıyorum. Of of

Bu nasil oluyor yaa ben de istiyorum :)) 3 kg almayi nasıl basardiniz cidden? Cok mu bulantilariniz oldu? Ben 11.haftamdayim 4 kg verdim ama istahim geldigi anda almaya meyilliyim. Iyi ayarlamam gerek kilolu hamile kaldim zaten

X