dogum kılolarım yuzunden mutsuzum, tecrubelılerın tavsıyelerını beklıyorum

maviorkide34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2017
53
59
3 ay once dogum yaptım, dogum sonrası kılo verdım ama son kıloda uzun zamandır takılıp kaldım.Istersem verebılırım, ıstegım var, spor yapmak yurumek ıcın delı oluyorum.Ama bebegıme hem mama verp hem emzırıyorum.az yersem sutum olmuyor, hıc yıyesım olmamasına ragmen kendımı yemeye zorluyorum.Bu yuzden cok mutsuzum.bebegımı hepten sutsuz bırakmaktan korkuyorum.Hem sutum olsa hem de kılo versem keske ama nasıl?Yurumek hareket etmek ıstıyorum ama bebege yalnız bakıyorm, bırakcak kımse yok, esım gec gelıyor ısten, evde ıkı hareket yapayım desem bebıs hıc ızın vermıyor, yıne de her fırsatta yapıyorum ama sonuc yok, hala aynıyım.Nasıl bır kısur dongu anlatamam.Aynalara bakasım yok, hergun daha ds depreyona gırıyorum.Sızler nasıl zayıfladınız?kacıncı ayda kılonuzdan kurtuldunuz?

Her insan farklidir, bebisi kanguruyla kendinize baglayip yuruyuse cikabilirsiniz veya evde jimnastik yapabilirsiniz. Benim de birakacak kimsem yoktu tek basima baktim. Ustelik mama almayan emzik ve biberon dahi kabul etmeyen bir cocuktu. Sizin isiniz biraz daha kolay mama da aliyor olmasi bir avantaj. Alin mamasini cikin sokaga butun gun yuruyun,su icin. Zannettiginiz gibi cok yemekle sut olmuyor. Su icmek ve protein kaynakli beslenmek hem sut yapiyor hem de kilo verdiriyor insana sporla uygulandiginda

Kac kilo fazla var ki? Ben ddoğum yaptığımda iki ay içinde vermiştim gerçi çok kilo da almamistim. Sağlıklı beslenip bol su içtim tatlı hamurisi vs hiç yememistim. 7 kiloyu da hemen vermistim

Valla ben günde iki buçuk öğün yiyorum. Sabah 7 de bir de öğleden sonra 16 da. Akşam öğününü erkene çekersen kilo verirsin. Öğlen ise bir dilim ekmek kadar bir sandviç ya da bir dilim ev böreği yiyorum işyerinde. Dondurucuya atmıştım.

7 buçuk aydır bebek emziriyorum. Denediğim gıdalar arasında sütümü arttıran bir şeye rastlamadım. Hatta regl dönemlerinde göğsüm yumuşacık olur hormonlarım yüzünden ama çocuk çeke çeke sütü getirir yine de. Başlarda biberon vermediğimden bu düzene alıştı o da. Rahat ol, hormonlarını beynin yönlendiriyor. Kilo vermek için ekmeği kes. Ben öyle yapmıştım, aldığım 11 kiloyu verdim 20 gün içinde. Sonra uykusuzluk, iş güçten hamile kaldığım kilonun da altına düştü ağırlığım.

Yemek yemekle süt olusmasinin ilgisi pek yok. O yuzden yemek yemek zorunda degilsiniz. Siz saglikli beslenin yeter. Aksam 6 dan sonra meyve dahil hicbir sey yemeyin. Bol su icin. Bebeginizi sütünüz az olsa da sık sık emzirin. Sütünüz olacaksa bu sartlar altinda zaten olur.
Onun disinda bebekle disarda tempolu sporlar yapamazsiniz bence. Onun yerine bir spor salonunda yazılıp o bebek arabasinda uyurken siz kosabilirsiniz. Ya da eviniz musaitse evinize kosu bandı, bisiklet filan alin. Hicbir sey yapamiyorsaniz pilates seti alin, acin ebru salliyi da pilates yapin. Kilo verdirmez ama kilonuzu daha az gosterir. Ama zaten saglikli beslenerek kilonuzu da verirsiniz.

Ben gebelik öncesinde zayıf olduğum için aldığım kiloları başta sorun etmedim.
Sonra baktım önünü alamıyorum 20 kiloya yakın aldım.
Standart yanlışı yaptım çok yemek yersem sütüm olur sandım hiç alakası yokmuş bunu farkettiğim anda yemeği çok azalttım suyu çok içtim.
6. Ayda çoğunu verdim, şimdi gebelik öncesi kiloma döndüm.

Aynı dertten fazlasıyla muzdarip biriyim ben de:KK43: sabahları aç karnına ballı-sirkeli su içmeye başladım. Akşam öğünlerimi hurma ve yoğurt olarak ayarladım. Yakında üç öğün yapmayı planlıyorum. Ekmek çok az tüketiyorum,tatlı yok gibi. Spor benim de pek şansım yok. Evde müzik açıp hoplayıp zıplıyorum. Benim bebeğim de 6 buçuk aylık. Doğumda 20 kilo almıştım ama emzirme döneminde bi 10 kilo daha ekledim sanırım:/ süt kesildi kesilecek diye yiye yiye. Çok büyük bi hataydı. Benim insanlara görünesim bile yok. Gerçkten çok can yakan bi durum

3 ay once dogum yaptım, dogum sonrası kılo verdım ama son kıloda uzun zamandır takılıp kaldım.Istersem verebılırım, ıstegım var, spor yapmak yurumek ıcın delı oluyorum.Ama bebegıme hem mama verp hem emzırıyorum.az yersem sutum olmuyor, hıc yıyesım olmamasına ragmen kendımı yemeye zorluyorum.Bu yuzden cok mutsuzum.bebegımı hepten sutsuz bırakmaktan korkuyorum.Hem sutum olsa hem de kılo versem keske ama nasıl?Yurumek hareket etmek ıstıyorum ama bebege yalnız bakıyorm, bırakcak kımse yok, esım gec gelıyor ısten, evde ıkı hareket yapayım desem bebıs hıc ızın vermıyor, yıne de her fırsatta yapıyorum ama sonuc yok, hala aynıyım.Nasıl bır kısur dongu anlatamam.Aynalara bakasım yok, hergun daha ds depreyona gırıyorum.Sızler nasıl zayıfladınız?kacıncı ayda kılonuzdan kurtuldunuz?
Çok yemek yerine süt yapan gıdalar ye.. Az az sık sık ye.. Birde bebek emdikce süt çoğalır şık şık emzir

Son bir kilo için mi bu sitem?

Bebek arabasıyla yürüyüs yapabilirsin havalar iyice sogumadan
Ve cok yiyince cok süt olmaz
Çok su içince çok süt olur

canım saglıklı beslen yeter mesela süt ve yogurttan iki su bardagı

et tavuk balık 3 köfte kadar

sebze fazla

meyve 4/5 porsiyon

ekmek de toplam6/7 dilim yesen yemekte yag az yesen olur

Ama daha çok yeni arkadaşım biraz sabır et ben işe döndüğümde herkes gebe sanıyordu yine beni o kadar göbekliydim, şimdi de çok zayıfsın diyorlar :d

Daha bi durun doğum yapalı 3 ay olmuş tabiki yiyin için bebişinize bol bol süt olsun diyet yapmak neymiş.Vücut kendini iki senede ancak toparlıyo.Önemli olan abur cubur yemeden süt olması için iyi beslenmek.Unutmayın tüm gün emzirmek bir saat spor yapmış kadar kalori verdiriyo anneye hem de karın kasları hızla toparlanıyo.Özetle emzirin ama zayıflamayı da şimdilik kafanızdan atın.

Aynı durumdan bende muzdaribim :KK43: 73 ile hamile kaldım 98 ile doğuma girdim şuan 85 kıloyum ilk haftalarda gitti 13 kiloda 85 te kaldım :KK43: napicam bilmiyorum diyette yapamıyorum, kalır bu kilolar diyede korkuyorum :KK43:

Merhaba bebeginze Allah uzun omur versin.Bende 16 ay önce doğum yaptım 22 kilo aldim gebelikte suan 24 kilo verdim.Ama birşey var beyini sartlayin ben buna inaniyorum 2 dogum yaptim ve 2de de cok kilo aldim simdi hepsu gitti kendimi kilo icin kasmadım hic ve bitti tabi birde sebze ,su,bol bol haraket ettim.Yani buradaki bütün arkadaşlara sesleniyorum is beyinde bitiyor.Sartlayin.:KK54:

X