doğum günü menüsü ve soframız..

lostsun

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
1.227
5
46

geçen hafta yemeğe gelen konukların sofrasını sizlerle paylaşmıştım.bu gün oğlumun doğum günü menüsünü paylaşıyorum.yorucu fakat güzel bir gündü.oğlum benim iyi ki doğdun.iyi varsın.Allah'şükürler olsun..
menü:
kıymalı börek
gazozlu poça (patatesli/peynirli)
eti puf pastası :)
fındıklı kurabiye
pudra şekerli şekilli kurabiye
limonlu kek
buğday salatası
ve tabi pastası.

tariflerin bir kaçı sizlere tanıdık gelmiştir:)paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
ellerine emegine saglik canim benim
oglusunda iyiki dogmus
saglikli mutlu uzun yillar diliyorum yakisikli prense
gazozlu poca ve etipuf pastasi libyanaya ait sanirim
findikli kurabiyeyide en son yengem gullerdiyari koymusdu tahminim onlardan yana :)
digerlerini bilemicem
ama süpersin masallah

doğum günü masan çok hoş olmuş
iyiki doğmuş Allah uzun sağlıklı mutlu yıllar nasip etsina.s.

çöpçüa.s.
deryacıka.s.
arzucoa.s.
incitanemtuana
a.s.
çok teşekkür ederim...a.s.

canım harika bi masanız var oğlunun doğum günü kuıtlu olsun ben pudra sekerli kurabiyenin tarifini isteyecektim rica etsem yazarmısın

canım harika bi masanız var oğlunun doğum günü kuıtlu olsun ben pudra sekerli kurabiyenin tarifini isteyecektim rica etsem yazarmısın

teşekkür ederim..
tarif:
250 gr.margarin
1 çay bardağı pudra şekeri ben çay bardağı olarak büyükler var ya onlardan kullandım.
ajda bardak deniyor sanırım.
1 paket vanilya
aldığı kadar un.
malzemeleri karıştırıp kulak memesi yumuşaklığında hamur elde ediyoruz.sonrasında kalıplar yardımıyla şekil veriyoruz.180 derece önceden ısıtılmış fırında pişiriyoruz.ben fırını kalıplarla şekiller vermeye başladığım zaman açıyorum.

cokacimcoook

harika görünüyor ellerine sağlık şimdi bu masada olmak vardı...........oğlunun yeni yaşı kutlu olsunn..........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…