Doğal sakinleştirici

Jameya

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
13.531
12.776
kızlar kedilerim var,son zamanlarda aşırı tüy döküyorlar. Bende doğum öncesi tüylerini kestirmek istiyorum fakat veterinerler doğal sakinleştirici vermiyorlar.
Bende karar verdim kendim kesmek istiyorum,ama doğal bir sakinleştirici arayışı içindeyim. Kullandığınız herhangi bir sakinleştirici var mı memnun kaldığınız?

Merhaba, bildiğim kadarıyla sakinleştirici macunlar var ya da ödül mamaları. Ama hiç kullanmadım kızıma o yüzden işe yarar mı bilmiyorum

Merhaba, bildiğim kadarıyla sakinleştirici macunlar var ya da ödül mamaları. Ama hiç kullanmadım kızıma o yüzden işe yarar mı bilmiyorum

Ödül maması benimde aklıma geldi.
Bugün traş makinasıyla üzerlerinden geçmeyi denedim çok sakin karşıladılar..
sanırım hiç ilaçsız yapmak zor olmayacak :KK54:
Macunlarınduymadım hiç..

Benim söylediğim sakinleştirici içeren ödül maması gibi bir şey. Macun dediğim de hani vitamin tüpler oluyor ya. O da öyle bir şey. Ama dediğim gibi hiç kullanmadım ve benim kızım da tırnak dahi kestirmiyor. Aslında işe yarıyorsa denemekte fayda var :rapci:

Benim söylediğim sakinleştirici içeren ödül maması gibi bir şey. Macun dediğim de hani vitamin tüpler oluyor ya. O da öyle bir şey. Ama dediğim gibi hiç kullanmadım ve benim kızım da tırnak dahi kestirmiyor. Aslında işe yarıyorsa denemekte fayda var :rapci:

Eğer bir zararı yoksa çok mantıklı. Bitane kızım bitane de oğlum var,kızımın tırnaklarını kesiyorum ama oğluş elletmiyor :) 2 kişi zaptedemiyoruz resmen.

Merhabalar. Umarım çok geç kalmamışımdır.catnip (kedi nanesi) olarak geçen %100 sakinleştiren bir toz mevcut. Hatta bir çok kedi oyuncağı içerisinde bir miktar bulunur ki bu Da çocuğumuzun o oyuncağı Daha çok sevmesini sağlar. Bilir kişiler catnip ile eğitim bile verebiliyor.imkanınız varsa toz halinde bulmaya çalışın catnipli kapsüller pek işe yaramıyor. Veteriner tekniker ve kedi köpek annesi olarak birikimlerimden faydalanarak söylüyorum Aklınızda kesinlikle soru işareti kalmasın. Toz olarak bulursanız ki kendisi naneyi andırır %100 doğal hiç bir zararı olmaz aksine yararını Görürsünüz.hem sakinleştiriyor hem mide rahatlatma etkisi var hemde çok seviyorlar. İnsanlar üzerinde de etkisi Var bu arada ; aşırı gergin bir gününde eşimin benden bitki çayı talep etmesi üzerine envai çeşit bitki çaylarını denedikten sonra ağzına bir pemçük catnip vermemden sonra eve gelen huzur ve rahatlığa dayanarak söylüyorum :KK6:

Tüy dökümü içinse ne kadar mevsimsel etkilere engel olamasakta vmp önerebilirim. Her veteriner de bulunmayabilir. Hatta muadil olarak başka seçenek sunabilirler sakın aldanmayın. Vmp buLabiliyorsanız edinin her daim evde bir kenarda bulunsun. Tüy dökümünü %90 engelliyor ve vitamin takviyesinde bulunup yaşam kalitesini gözle görünür oranda arttırıyor. Eğer bulamazsanız sarımsak kapsülleri de tüy dökümünü %50 60 oranında engelliyor.

X