dogacak bebişlerin böbreklerinde sorun olan anneler varmı ??

balkxoxpxuxgxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
21
0
42
merhabalar;

25 haftalık bebişim ama böbreginde sorun var sol böbrek diğerine göre gelişmiyo bir delik var 7.60 mm doktorum takibe aldı ama ben hiç rahat degilim sürekli onu düşünmekten uyuyamıyorum piskolojım bozuldu daha önce basına böyle bişey gelen varmı ...

canım benim bi arkmın oglunun buna benzer bi sorunu var
ama su an onun oglu 1 yasında yani ultrasondaki durumu bilmiyorum.
Antibiyotik tedavisi oruyor cocuk eger duzelmesse ameliyat olacakmıs
onun sorunu bobrekte reflu gibi biseymis yani cisini yaparken yarısı tekrar bobrege geri donuyormus.
Cok gecmis olsun ama lutfen bu kadar bozma psikolojini daha 25 haftalık hamilesin 40. haftaya kadar zehir etme hamileligini canım dua et bol bol Allah yardım eder isallah

benim bebeğimin böbreğinde genişleme var.şu an kontrol altında bizde 25-27 haftalıkken öğrendik.genelde o haftalarda ortaya çıkıyor ve erkekler bebeklerde sık görülüyor.
doğumdan sonra yine takip edilecek arkadaşın dediği gibi antibiyotiklerle tedavi ediliyor olmazsa operasyon gerekiyor.
sana tavsiye edeceğim şey iyi bir dr.a gözükmen vede böbreğini takip altına alman.Çapada nefroloji bölümü var oraya git gözük derim doğumdan sonrada lazım olacak hiç değilse takibe alınmış olur..
Geçmiş olsun.Allahtan acil şifalar hepimize.......

canım benimde başıma buna benzer bir olay geldi tam haftasını hatırlamıyorum (26 27 haftalık olması lazım) ama doktorum bebeğimin böbreğinde genişleme olduğunu söyledi tam sınırı 7.00 mm.miş. ve bebeğimde sınıra çok yaklaşmış bana çayı yasakladı bol bol su içmem gerektiğini söyledi kafeinden kesinlikle uzak dur dedi ve dr'un dediklerini yaptım kontrole gittiğimde ise bu sorun yok olmuştu. eğer geçmezse tedaviye başlayacaktı. sen içini ferah tut. okadar kafaya takma... anne karnında bile bu sorun çözülemeyecek gibi değil...

cerrahpaşada rıza madazlı istanbulda onun gibi başka doktor bulamadım,benimde oglumun idrar torbası büyüktü,yaşama umudu yoktu şimdi 4 yaşında böbreğine idrar kaçiyordu ameliyat oldu şimdi şükür iyi

merhaba arkadaslar ilginiz için tsk ederim.

dr bebegin idrarını yaptıgında küçülme ihtimali var dedi ama zaten 8 mm olmuş takibe aldı sorun olacagını söyledi bilmiyorum tek dilegim gelişimini etkilememesi garip düşüncelere kapılıyorum acaba canı acıyomudur kuzucugumun ben onu çok bekledim 9 yıl bundan sonra zaman nasıl gececek inanın bilmiyorum.

Son düzenleme:

merhaba ilginiz için tsk ederim siz hangi dr gidiyorsunuz ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…