Diyette ara günü

Diyet kaçamağı nam-ı diğer ‘cheat day’ bilinenin aksine tüm gün yiyeceklere abanıp, sağlıksız beslenmek değildir ki. Zaten uzun bi süre sağlıklı beslendiğinizde o ara günlerde de sağlıksız şeyleri canınız istemeyecek, mideniz almayacaktır..
Eğer ara günde şekere aşırı istek duyuyorsanız diğer günlerde az meyve yiyerek tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Diyet günleriniz de meyveyle ara öğün yapsanız diğer günler daha rahat edersiniz bence. Bisküvi arası lokum değil de muzun üzerine fıstık ezmesini bi deneyin isterseniz, benim tatlı krizime birebir :)

Bu nasıl bir diyet şekli, çok garip. 6 gün boyunca kendinizi tuttuğunuza yaZık.3-4 günlük kaloriyi bir günde alıyorsunuz muhtemelen

Yani cheat yapıyorsunuz :) bence bunun için aralığınız çok çok az. Ayda bir olabilir bugününüz.

Onun yerine gün içinde başka bir şeyle değiştirerek tatlı/ abur cubur isteğini giderseniz daha iyi değil mi? Tabi makul miktarlarda. Mesela ben çok istediğim bir tatlıyı yiyeceksem meyve yemiyor ya da daha az yiyordum. O tatlıyı da hunharca değil de çok az ama nefis korleyecek miktarda yiyordum. Cok yürüyüp egzersiz de yapınca gitti kilolar

Merhabalar. Ben de 4 aydır diyetteyim. 10 kilo verdim. Daha da devam edecem. Doğrusu ben diyet olarak değil de yeme şeklimi değiştirdim, ve sizin dediğiniz gibi de hiç haftanın şu günü kaçamak günü olsun diye şartlamadım kendimi.
Herkesin vücüdü farklı tepki verir.
Ben bundan sonra yeme şeklimi şu son 4 aydaki gibi yapacağım. Daha sağlıklı oluyor. Ben en geç akşam yemeğini saat 19 da yemiş oluyorum ki oda bazen eşimin işlerinden dolayı yoksa akşam yemeklerim en geç saat 17 de yemiş oluyorum. Böyle alıştığım için de hiç zorlanmıyorum açıkçası. Tabi ben de pcos var ne kadar kilo verirsem benim için o kadar iyi

Merhabalar...
Bir süredir diyetteyim. 6 gün çok sağlıklı beslenip yürüyüş yapıp 8den sonra yemek yemiyorum. 1 gün patlayana çatlayana kadar ne istersem yiyorum. Yani bugüne kadar öyleydi. Hani ramazanda iftardan sonra ne yesem diye aranırız ya sürekli bir şey yeme isteği olur aynı şey ara günümde bana oluyor. Resmen ne yesem diye düşünüyorum. Bugün de biraz şekerli şeyler tükettim -diyet günlerimde tüketmiyorum- daha sonra bir tuhaf oldum burnumun yan taraflarından başıma doğru tuhaf bir şeyler oldu. Bir ara midem bulandı. Ki çok da abartmadım 1 tane browni kurabiye 1 tane de bisküvi arası lokum yedim. Şekerli şeyler düşündükçe bana bir şeyler oluyor şu an. Korkuyorum acaba şeker hastası falan mı oldum Allah korusun. Bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirler mi böyle haftada 1 gün ara gün yapmak sağlıksız mı? Bugün bir konuda okudum bir yorumda şöyle denmiş vücudunuzu 10 kaloriye alıştırıp 1 gün 1000 kalori alırsanız hepsini yağa çevirir vücudunuz. Bu doğru mu? Ara ara vücudu şaşıtmak gerektiğini duymuştum böyle şaşırmıyor mu anlamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim zira korkmaya başladım...
Psikolojik görünüyor anlattıklarınız. Şeker hastası böyle olmaz. Farklı şekilde kendini gösterir siz öyle kafanıza taktığınız için olmuş-

Tanıdığım diyetisyenler de yapıyor bu ara gün yada ara öğün meselesini. Bence yanlış değil. Kendinizi kaybedip ölene kadar yemediğiniz sürece sorun olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca uzun süre düşük kalorili diyetlerde de vücut yokluk durumunda olsuğunu zannedip bazal metabolizma hızını azaltır mesela. O açıdan bana mantıklı geliyor 1 gün yada öğün normal beslenmek doğrusu bence.

Kolaylıklar dilerim, naçizane tavsiyem diyette olduğunuz için 1 gün değil de 1 öğün (pazar kahvaltısı mesela) yapın bunu

niye böyle gereksiz atraksiyonlar yapıyorsunuz?

patlayana çatlayana kadar yemenin nesi doğru? bi günde 5 bin kalori alıp 6 günde zor yakıyorsanız ne olacak? vücuda gereksiz stres bindiriyorsunuz. nadiren bi tane browni yiyin sonra dietinize sporunuza devam edin. ama böyle bi gün çatlarcasına yerseniz midenize ve karaciğerinize yazık.

insülin hormonunun çalışma şeklini glisemik indeks ve insülin direncini araştırın derim kulaktan dolma bilgilerle kendinize zarar verirsiniz. ayrıca her diyette bir gün cheat day yapılır ama onun mantığı patlayana çatlayana kadar ye demek değildir en fazla bir öğün fazla yiyin ya da her gün haşlama yiyorsanız o gün biraz kızartma yiyebilirsiniz şeklinde ayarlayın. şekeri tüketmedikçe bünyeniz şeker istemeyecektir 2 3 aydır şeker ya da tatlandırıcı hiç kullanmıyorum geçen yanlışlıkla arkadaşımın orta şekerli türk kahvesini benimki sandım bir yudum aldım midem allak bullak oldu çikolata krizlerim bile kalmadı regl zamanı canım havuç falan çekiyor oturup 5 6 havuç yiyorum. abartmayın ne yiyecekseniz dozunda yiyin. şekeri bünyeniz istememeye başladıysa da zorlamayın ne mutlu size bırakın şekeri. hafta boyu sağlıklı yiyip bi gün oturup jelibon brownie gömerseniz onu yağa çevirir bünye sağlıklı kullanamaz günlük almanız gereken protein ve yağ oranını bozmayın çok.

Merhabalar. Ben de 4 aydır diyetteyim. 10 kilo verdim. Daha da devam edecem. Doğrusu ben diyet olarak değil de yeme şeklimi değiştirdim, ve sizin dediğiniz gibi de hiç haftanın şu günü kaçamak günü olsun diye şartlamadım kendimi.
Herkesin vücüdü farklı tepki verir.
Ben bundan sonra yeme şeklimi şu son 4 aydaki gibi yapacağım. Daha sağlıklı oluyor. Ben en geç akşam yemeğini saat 19 da yemiş oluyorum ki oda bazen eşimin işlerinden dolayı yoksa akşam yemeklerim en geç saat 17 de yemiş oluyorum. Böyle alıştığım için de hiç zorlanmıyorum açıkçası. Tabi ben de pcos var ne kadar kilo verirsem benim için o kadar iyi
Nasil bir diyet uyguladiniz anlatirmisiniz

Nasil bir diyet uyguladiniz anlatirmisiniz
Merhabalar. Ben eskiden yemek yemek için yaşıyordum resmen. Belli bir süre sonra bana zarar vermeye başladı. Bir kaç aydır çocuk için uğraşıyoruz. Doktor direk dedi seninki kilodan dolayı olmuyor. Kilo ver hamile kalırsın.
Pcos da kilo çok kötü etkiliyor.
Şekeri tamamen bıraktım. Hamur işlerini et yağ tuz bunları çok azaltım. Daha çok sebze tüketmeye başladım. Yine pilav patates gibi şeyleri tüketiyorum. Ama öğlen ve eskiye göre baya az tüketiyorum. Eskiden olsaydı bu bütün yediklerimi bir öğünde yerdim üstüne doymazdım. Evde kendim biraz egzersizde yapıyorum Türk kahvesini sade içiyorum. Baya tok tutuyor ilk başta onun sayesinde alıştım diyebilirim. Böyle şeyler birde kafamda bitirdiğim için olacak neredeyse hiç acıkmıyorum. Ben dediğim gibi diyet olarak bakmıyorum öyle çok zor oluyor. Eskiden kaç defa başlayıp sonunu getirmiyordum. En son dedim yemek yeme şeklimi değiştireyim.
Doktorum dedi seni diyetisyen bir doktora göndereyim. Ben kendimi bildiğim için kabul etmedim. Dedim bir kendim deneyeyim olursa devam olmazsa diyetisyen çünkü ben çok çabuk stres olurum kendimi daha çok yemeğe veririm diye korkuyordum. Şimdilik ben de böyle

X