Diyette ara günü

mastoid

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
353
248
Merhabalar...
Bir süredir diyetteyim. 6 gün çok sağlıklı beslenip yürüyüş yapıp 8den sonra yemek yemiyorum. 1 gün patlayana çatlayana kadar ne istersem yiyorum. Yani bugüne kadar öyleydi. Hani ramazanda iftardan sonra ne yesem diye aranırız ya sürekli bir şey yeme isteği olur aynı şey ara günümde bana oluyor. Resmen ne yesem diye düşünüyorum. Bugün de biraz şekerli şeyler tükettim -diyet günlerimde tüketmiyorum- daha sonra bir tuhaf oldum burnumun yan taraflarından başıma doğru tuhaf bir şeyler oldu. Bir ara midem bulandı. Ki çok da abartmadım 1 tane browni kurabiye 1 tane de bisküvi arası lokum yedim. Şekerli şeyler düşündükçe bana bir şeyler oluyor şu an. Korkuyorum acaba şeker hastası falan mı oldum Allah korusun. Bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirler mi böyle haftada 1 gün ara gün yapmak sağlıksız mı? Bugün bir konuda okudum bir yorumda şöyle denmiş vücudunuzu 10 kaloriye alıştırıp 1 gün 1000 kalori alırsanız hepsini yağa çevirir vücudunuz. Bu doğru mu? Ara ara vücudu şaşıtmak gerektiğini duymuştum böyle şaşırmıyor mu anlamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim zira korkmaya başladım...

Yok o alışkanlığı kırdığın için oluyor
Diyetten sonraki dönemde hamburger yiyince acayip olmuştum "bu ne ki la" diye :KK70:

O gün kaçamak günü

Yani yine az yenilecek

Şekeriniz yükselmiştir öyle bir seferle şeker hastası olmazsınız ama vücut dengeniz bozulur

Bu kadar uçlarda olmayın sağlıklı diyetler yapın

Diyette olduğum günlerin acısını çıkarıyorum sanırım. Motive oluyorum:KK48:
Doğru bir motivasyon yöntemi olmadığının farkındasınız sanırım.
Eşimle ikimiz, haftanın 6 günü, Karatay beslenme tarzına harfiyen uyuyoruz.
Pazar serbest günümüz ama abartmadan.
Kahvaltıda iki dilim ekmek veya yarımşar simit veya az börek,akşama lahmacun,mantı veya döner ve az şekerli kabak veya ayva tatlısı ya da sütlü tatlı yiyoruz.
Haftada bir gün ara vermek iyi oluyor evet ama siz o günde vücudunuza o kadar yüklenirseniz tüm sistem alt üst olur.
Ayrıca hafta içi 20:00 yemeyi kesmek için geç bir saat.
Kilo vermek istiyorsanız en geç 18:30 bilemediniz 19:00'a çekmelisiniz saati.
Bisküvi arası lokuma da çok güldüm nerden aklınıza geliyor böyle yiyecekler?

Merhabalar...
Bir süredir diyetteyim. 6 gün çok sağlıklı beslenip yürüyüş yapıp 8den sonra yemek yemiyorum. 1 gün patlayana çatlayana kadar ne istersem yiyorum. Yani bugüne kadar öyleydi. Hani ramazanda iftardan sonra ne yesem diye aranırız ya sürekli bir şey yeme isteği olur aynı şey ara günümde bana oluyor. Resmen ne yesem diye düşünüyorum. Bugün de biraz şekerli şeyler tükettim -diyet günlerimde tüketmiyorum- daha sonra bir tuhaf oldum burnumun yan taraflarından başıma doğru tuhaf bir şeyler oldu. Bir ara midem bulandı. Ki çok da abartmadım 1 tane browni kurabiye 1 tane de bisküvi arası lokum yedim. Şekerli şeyler düşündükçe bana bir şeyler oluyor şu an. Korkuyorum acaba şeker hastası falan mı oldum Allah korusun. Bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirler mi böyle haftada 1 gün ara gün yapmak sağlıksız mı? Bugün bir konuda okudum bir yorumda şöyle denmiş vücudunuzu 10 kaloriye alıştırıp 1 gün 1000 kalori alırsanız hepsini yağa çevirir vücudunuz. Bu doğru mu? Ara ara vücudu şaşıtmak gerektiğini duymuştum böyle şaşırmıyor mu anlamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim zira korkmaya başladım...
Diyet yaparken pazar günleri kaçamak günü yapıyodum ama patlayana kadarda diil. Dondurma yiyodum yada bi dilim pizza. Kilo vermemide engellemiyodu.

Kahvaltıda iki dilim ekmek veya yarımşar simit veya az börek,akşama lahmacun,mantı veya döner ve az şekerli kabak veya ayva tatlısı ya da sütlü tatlı yiyoruz.
Haftada bir gün ara vermek iyi oluyor evet ama siz o günde vücudunuza o kadar yüklenirseniz tüm sistem alt üst olur.

Ayy o çok meşhur

Adı da pesküvit

Bir dönem siyaset camiasının gündemindeydi şimdi unutulmuş

Karatay beslenme tarzına göre 20.00 dan sonra yemek yenmemesi gerekiyor. Ben de bunu bizzat Canan Karatay'dan duyduğum için uyguluyorum. Bisküvi arası lokumu gerçekten hiç duymadınız mı? Bu benim uydurduğum bir şey değil maalesef..

“Arada bunyeyi sasirtmak lazim” repligini sanirim Jet Sosyete dizisinden aldiniz da yok oyle bir sey :KK66: surekli saglikli beslenmeli ve en onemlisi sagliksiz sekeri hayatinizdan tamamen cikarmalisiniz

Eskilerin abur cuburu bisküvi arası lokum :) iç anadoluda kız istemelerde ikram edilirmiş, belki halen ikram edildiği yerler vardır.

Karatay beslenme tarzına göre 20.00 dan sonra yemek yenmemesi gerekiyor. Ben de bunu bizzat Canan Karatay'dan duyduğum için uyguluyorum. Bisküvi arası lokumu gerçekten hiç duymadınız mı? Bu benim uydurduğum bir şey değil maalesef..
Elbette ama en geç 20:00'de kesmek lazım,
benim kişisel tecrübeme göre kalıcı kilo kaybı için saati öne çekmek gerekiyor.
Bisküvi konusu çifte abucubur içerdiği için beni gülümsetti,biraz araştırdım, çikolataların olmadığı zamanlarda meşhurmuş evet.

“Arada bunyeyi sasirtmak lazim” repligini sanirim Jet Sosyete dizisinden aldiniz da yok oyle bir sey :KK66: surekli saglikli beslenmeli ve en onemlisi sagliksiz sekeri hayatinizdan tamamen cikarmalisiniz
Hayır maalesef oradan almadım. Hiç izlemedim o diziyi. Bir daha mı geleceğiz dünyaya. Arada da olsa yiyorum ne yapayım artık.:KK48:

Böyle diyet olmaz ki. 6 gün tut, 1 gün patlayana kadar ye? Beyinde bitirmek diye bu dumlara deniyor işte. Siz diyet yapmaya hazır değilsiniz. Bence eski beslenme alışkanlığınıza geri dönün daha iyi. Patlayana çatlayana kadar yemek nedir ya... 1 kilo veriyorsanız 3 kilo geri alıyorsunuzdur. Bir diyetisyene görünün bence.

Hayır maalesef oradan almadım. Hiç izlemedim o diziyi. Bir daha mı geleceğiz dünyaya. Arada da olsa yiyorum ne yapayım artık.:KK48:
Elbette dunyaya bir daha gelmeyecegiz,zaten o yuzden vucuda iyi bakmamiz lazim. O yediginiz sekerler dogrudan kanser sebebi. Kanserli hucreler sekerle cogaliyor. Lutfen yemeyin,kimseye de yedirmeyin. 21 gun seker tuketmezseniz bunyeniz unutuyor o illeti. Sosyal medyada sekersiz 21 gun tarzinda etiketler var, onlari inceleyin bence.

X