Diyet, kilo verme.

nightinthesky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
4
3
25
Merhabalar kızlar. Nisan ayında diyete girmiştim 2 ayda yaklaşım 15 kg verdim ama sonrasında yaz tatili, buluşmalar derken bosverdim. Şimdi yeniden diyete girmek istiyorum ama kendimi o psikolojide hissetmiyorum bir türlü. Sizlerin kilo vermesini hızlandıran, motivasyon sağlayan bir yolunuz var mı? Tecrübelerinizi aktarmanizi bekliyorum:)

Merhabalar kızlar. Nisan ayında diyete girmiştim 2 ayda yaklaşım 15 kg verdim ama sonrasında yaz tatili, buluşmalar derken bosverdim. Şimdi yeniden diyete girmek istiyorum ama kendimi o psikolojide hissetmiyorum bir türlü. Sizlerin kilo vermesini hızlandıran, motivasyon sağlayan bir yolunuz var mı? Tecrübelerinizi aktarmanizi bekliyorum:)
merhaba,
15 kiloyu nasıl verdiniz. Nasıl beslendiniz. Anlatabilirmisiniz:)

Valla her gün aynı saatte kalktım 9 gibi uyanıp aç karnına yürüyüş yapıyordum üşendiğim zaman evde hareketler yapıyordum. Çikolata,ekmek,tatlı hiç yemedim günde iki öğün 6 kaşık mantığı ile beslendim kızlar ve genelde çorba içiyordum ama şu an o psikolojiye giremiyorum ya diyet olunca konu kendimi kısıtlayınca yeme atağı geçirip aşırı derecede çok yiyorum ne yapacağım bilmiyorum hedefim 25 kilo falan vermekti🤪🤪

Ben yeni başladım diyete, kendimi motive etmek için bir defter aldım içerisine günlük yapacağımı, yediklerimi ve içtiklerimi yazıyorum. Kilomu da her sabah tartıp yazıyorum. Ama keyif alıyorum onu doldururken, hedefimi hatırlatıyor bana her gördüğümde. Belki size de faydası olur 😊

Merhaba ben yumurtalıktaki ufak kistler için soğan suyu içmeye başladım, cips kola abur cuburu da hayatımdan cıkardım soğan suyuyla sadece 3. Günümdd 1 kilo vermişim isterseniz bir deneyebilirsiniz :)

Ve intagramda @zishubu diye biri var onun açmıs olduğu diyet motivasyon telegram grubu var , grupta da gercej bir diyetisyen yardımcı oluyor isterseniz oraya da katılabilirsiniz :)

neler yapıyorsunuz, kaç kilo verdiniz:)
Başlayalı 12 gün oldu 74,5 ile başladım, en son cuma günü tartıldım 71,5 kg çıkmıştı. İlk hafta beslenmemi oturtmaya çalıştım, dukan denemek istedim tekrar fakat sadece protein ya da çoğunlukla protein olarak beslenmek bana uymadı. Sonra aralıklı oruca geçtim, iki ya da tek öğün yapıyorum canım nasıl istiyorsa. 1300 - 1400 kalori üzerine çıkmamaya çalışıyorum, şimdilik çıkmadım. Hafta sonu biraz verimsiz geçti, kalori miktarını aşmadım ama sağlıksızdı biraz yediklerim :oops: dün öğlen biraz sütlaç ve geç saatte hamburger yemiş olmam dışında bir sorun yok gibi şimdilik. :halay:hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorum bugün çünkü biliyorum böyle yapmazsam bu denemem de başarısız olacak. Yavaş olsun ama olsun artık, çünkü gerçekten insanı yoran bir süreç, beklemekse daha kötü. Çalıştığım için egzersiz yapamadım hiç ama başlamayı düşünüyorum evde elimden geldiğince haftanın her günü yapamasam bile fark edeceğini düşünüyorum.

X