Diyabetli hamileler

annedir o anne

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
4
1
36
Öncelikle herkese slm ben diyabet hastasıyım çok dikkat ettiğim söylenemezdi ve planlamadığım bir şekilde gebe kaldım gün0m gecikince şüphelendim ve kan testimde beta yüksek çıktı 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim hemen şeker için doktora baş vurdum üç aylık şeker ortalamam 8 küsür çıktı insülin başlandı şu an şekerim normal seyrediyor 6 haftalık hamileyim fakat doktor gebeliğinizi donlandıralım diyorlar kalp rahatsızlığı yaşama ihtimali var kalp hastası olma ihtimali var falan birsürü moral bozan şeyler söylediler en son kontrolde kalp atışını gördük ve buna rağmen bu şekilde konuştular eşimde bende gebeliğe devam kararı aldık bu şekilde hamile kalıp sağlıklı bebek dünyaya getiren varmı ne olur morale ihtiyacım var 😢😢

Öncelikle herkese slm ben diyabet hastasıyım çok dikkat ettiğim söylenemezdi ve planlamadığım bir şekilde gebe kaldım gün0m gecikince şüphelendim ve kan testimde beta yüksek çıktı 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim hemen şeker için doktora baş vurdum üç aylık şeker ortalamam 8 küsür çıktı insülin başlandı şu an şekerim normal seyrediyor 6 haftalık hamileyim fakat doktor gebeliğinizi donlandıralım diyorlar kalp rahatsızlığı yaşama ihtimali var kalp hastası olma ihtimali var falan birsürü moral bozan şeyler söylediler en son kontrolde kalp atışını gördük ve buna rağmen bu şekilde konuştular eşimde bende gebeliğe devam kararı aldık bu şekilde hamile kalıp sağlıklı bebek dünyaya getiren varmı ne olur morale ihtiyacım var 😢😢
Ben varim, oglum 5,5 yasinda ve saglikli cok sukur ☺️🙏🏻 darisi basiniza, hayirli olsun 🙏🏻🌺

Başka doktorlara gidin
İki farklı doktor hatta 3 faeklı doktor ile
Benim 7-8 seviyesindeydi ama ben oncesinde de ilac kullaniyordum. Sonra ilac ve agir diyetle 30 kusur haftalara kadar geldim, yine de cok dengede degildi sekerim. En son insuline gecip hamileligi

Benim 7-8 seviyesindeydi ama ben oncesinde de ilac kullaniyordum. Sonra ilac ve agir diyetle 30 kusur haftalara kadar geldim, yine de cok dengede degildi sekerim. En son insuline gecip hamileligi tamamldim
Çok güzel darısı başıma inşallah ben düzene soktum şekerimi insülin sayesinde rabbim büyüktür ona sığınıyorum her ne olursa olsun aldırmıycam inşallah sağlıkla sıhatle kucağımıza alırız bizde

İki farklı doktor hatta 3 faeklı doktor ile

Çok güzel darısı başıma inşallah ben düzene soktum şekerimi insülin sayesinde rabbim büyüktür ona sığınıyorum her ne olursa olsun aldırmıycam inşallah sağlıkla sıhatle kucağımıza alırız bizde
Doktorlar riskli diyorsa durumunuza bir daha dusunun derim

Tip1 diyabetliyim. Gecen sene 9. Haftada ilk gebeligim kalp durmasi sonucu sonlandi. Bir sene denemedim. Simdi en son gecen hafta bi kimyasal gebelik yasadim ve sonlandi. Hba1c degerim 8.3 boy 150 kilom 76 doktorum biraz kilo ver seker degerlerini duzelt harika bi gebelik gecireceksin dedi. Simdi kilo vermeden bu degerlerle gebe kalsam ne olabilir acaba. Gecen sene 6.8 iken dusuk yaptim. Ama doktorlar diyabete bagli degil dedi. Hasimato ve polikistik over da var. Tip 1 diyabetim icin istanbulda onerebileceginiz bir doktor var mi? Ve diyetisyen?

Başka bir doktora daha görünmenizi tavsiye ederim inşallah sağlıklı sihhatli bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Ben de çok yeni hamileyim ve tip1 diyabetim 6.1 ile hamile kaldım bir buçuk ay içinde 7 olmuş inşallah bir sorun olmadan sağlıklı sıhhatli gelir bebislerimiz dünyaya

slm ben de insülin direnci vardı annem tip2 diyabet ilaç kullanıyor. Evlendikten sonra rahat yemeye başladım börekler pastalar vs. önceden yemiyor ya da yiyorsam dikkat ediyordum ki evlenince kocayı beslerken kendim de faydalandım kilo aldım ve kilo aldıkça da bebek düşüncesini zayıflayınca hamile kalırım diye öteledim. En son 3 aylık şekerim 6,4 çıktı ve ilaca başlamıştım (düşmüştü de) yürüyüş falan derken pat hamile kaldım. Kadın doğum uzmanım endokrin hekimiyle görüşmemi söyledi ve testlerden sonra ilaç kullanamazsın insülin verelim dedi ve diyetisyene yönlendirdi. yaklaşık 1 aydır tiroid ilacı ve turuncu yeşil olmak üzere iki farkjlı kalem insülin kullanıyorum. Sürekli dozları artmakta kan şekerimde sürekli oynamalar oluyor. insülin dahi düşürmüyor gibi. günde 7 kez parmaktan ölçüm yapıyorum. hatta saçma birşey ama insülin dozu arttıkça şekerim arttı gibi oldu. 10 haftalık gebeyim 5 haftalıkken kontrole alınmaya başlanmıştı. Benim gibi sürekli kan şekerinde düzensizlik yaşayan var mı acaba??? bu arada endokrin hekimi şeker hastası değilsin hormonlardan dolayı böyle oluyor dedi çok gerginim :KK43:(((((

Benim 7-8 seviyesindeydi ama ben oncesinde de ilac kullaniyordum. Sonra ilac ve agir diyetle 30 kusur haftalara kadar geldim, yine de cok dengede degildi sekerim. En son insuline gecip hamileligi tamamldim
Abla hba1c kaçtı dogumda ben 31haftalik hamileyim 7.4tu 2 hafta once sekerim be yapsam normal ilerlemiyor şeker geçer bebeğe diye uykularım kaçıyor artık napsam bilemiyorum doktor bi sorun yok diyor bebekte ama ortalamam yüksek normaldeb

Abla hba1c kaçtı dogumda ben 31haftalik hamileyim 7.4tu 2 hafta once sekerim be yapsam normal ilerlemiyor şeker geçer bebeğe diye uykularım kaçıyor artık napsam bilemiyorum doktor bi sorun yok diyor bebekte ama ortalamam yüksek normaldeb
Nasil sorun yok diyor o doktor? Benim acligim 100 cikinca bile kiziyorlardi bana, gunde 4 sefer insulin yapiyordum. Bebege seker gecmesinden cok daha korkunc seyler yasanabilir maalesef, lutfen baska doktora da gidin, 7.4 hbA1c cok yuksek 😞

Ben iyi mi konusayim istiyorsunuz :KK53: Doktorlar ne diyorsa o 🤷🏼‍♀️
Hayır tabiki bugün sağlık ocağına şeker ölçümü için gittiğimde direkt şekerimin nasıl gittiğini bilmeden bana dediki sen kime sordun da hamile kaldın biz şeker hastalarının hamile kalmasını istemiyoruz önermiyoruz demesiyle şok geçirdim, çok hamile kalan var şeker hastası olup ve sağlıklı bebekleri olan ve bu yüzden doktorlar ne diyorsa o değil bence bu yüzden insan yaşamış kişilerin tecrübelerinden faydalanmak için siteye yazıyor yinede sağolun

Hayır tabiki bugün sağlık ocağına şeker ölçümü için gittiğimde direkt şekerimin nasıl gittiğini bilmeden bana dediki sen kime sordun da hamile kaldın biz şeker hastalarının hamile kalmasını istemiyoruz önermiyoruz demesiyle şok geçirdim, çok hamile kalan var şeker hastası olup ve sağlıklı bebekleri olan ve bu yüzden doktorlar ne diyorsa o değil bence bu yüzden insan yaşamış kişilerin tecrübelerinden faydalanmak için siteye yazıyor yinede sağolun
Seker hastalarinin hamile kalmasini istemiyoruz ne demek ya? İzin mi alacakmisiz aile hekiminden? Sacmaliga bakin. Tamam haklisiniz, bu doktoru dinlemeyin, kendinize iyi bir endokrinolog bulun

X