Diş / Uyku

suubaaallll

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2021
42
20
28
Merhaba sevgili anneler. Bebeğim 6 aylık. Şimdiye kadar akşamları ayağımda uyutup yatağına alıyordum ve gece kesintisiz uyuyordu. Gündüzleri benim de uyanıklık sürelerini bilmememden ötürü uykusunda sıkıntı yaşıyorduk ama yine ayakta salladığımda uyuyordu. Derken aklıma nereden düştüyse uyku eğitimine başladık, uygulayanlara saygım sonsuz. Fakat benim başladığım danışmanın metodu çok sertti ve deneme yaptığım 2 gün boyunca bebeğim de ben de çokça stres yaşadık. Benim sütüm kesildi, o derecede bi anksiyete yaşadım. Midem bulanıyor, bağırsak sorunları yaşıyordun vs. En sonunda emziği de kesip eğitimi öyle uygulayacaksınız denilince eğitimi bıraktım. Çünkü bebeğim diş çıkarma sürecinde ve şu an emziğe çok ihtiyaç duyuyor. Eğitimi bıraktım diye yatağına alıştırmaktan da vazgeçmedim ama. Emzirdikten sonra minimum ölçüde bir mama yapıp ya da sağdığım sütü verip beşiğinde uyutuyorum, uyuyor. Bebeğimin de benim de neşem yerimize geldi. Bu yöntemi büyüdükçe kademeli olarak azaltırım diye düşünüyorum. Birinci sorum sizce bu ileride sorun olur mu? İkinci sorum da, gece hiç uyanmayan bebek bu gece sürekli uyandı. Benim geçen haftaki ruh halim geri gelmeye başladı. Diş çıkarıyor, damakları çok kaşınıyor. İnternette diş sürecinde uyku ve emme problemleri olabilir yazıyor. Diş sürecinden sonra bu problemler geçer mi? Deneyimli annelerin cevaplarına o kadar ihtiyacım var ki. Mental olarak hiç iyi hissetmiyorum. 😔

Tetagil dış için tavsiye ederim.icerigide temiz doktorunuza sorun . Sürdüğüm an mizmizligi ve Ağrısını aldı. Geçiyor herşeyi unutuyorsun yada alışıyorsun. Bebeğim 20 aylık deliksiz uykusu yok. Uyanır emer uyur.

Diş süreci uykusuz bırakır. Diş sürecine girdiğinde yatırmadan önce parmağa geçirilen slikon gibi diş fırçaları var ya onunla masaj yapıyorum. Sonra tetagil. O baya rahatlatıyor. Diş kaşıyıcısını buzlukta soğutup vermekte etkili. Birde diş sürecinde birkaç defa yanımda yatırdım ki normalde beşiğinde yatar. Yanımda müdahale daha kolay diye. Bütün gece benimle değil ama huysuzlanınca yanıma alırdım sakinleşince tekrar yerine.

Uyku içinde yatarken sütü kesmek çok önemli. Rahatsız ediyordu oğlumu. Huzursuz uyuyordu. Su vererek bıraktırdım.

X