Diş implantı , all on four yöntemi

tourmaline

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
5.546
198
Merhaba kardeşim 39 yaşında , tüm dişleri çekilecek nerdeyse..Hangi yöntem en sağlıklısı olur acaba? Takmalı çıkarmalı yaştan dolayı istemiyor. All on four yöntemi yaptıran var mı sağlam ve kullanışlı oluyor mu? İmplant yaptırsa hangi marka seçmeliyiz? Kemik erimesi çok yoğun. Fikir verebilecek Diş doktoru varsa röntgeni de ekleyebilirim?

All on 4 için yeterli kemik yapısının olması lazım. Size bu yöntemi diş hekiminiz mi önerdi yoksa siz şu an kendiniz mi araştırıyorsunuz?

Kemik kaybı varsa önce tedavisi bu yönde yapılıp daha sonra tüm ağız implant için değerlendirilmeli.

Yapan bir yerle görüştük olucağını söylediler. Ama en mantıklı yöntem bu mu acaba?

O is burdan olmaz kanka, iyi bir cene cerrahi bulun gidin. Ankaradaysaniz hoca onerebilirim
Bence de.
Çene kemiğinde erime var anladığım kadarıyla, eriyen kısma sıfırdan çene yapıyorlar diye biliyorum bunun için de cerrahi operasyon geçirmesi lazım, üniversite hastanesine gitmesi iyi olur.

Bence de.
Çene kemiğinde erime var anladığım kadarıyla, eriyen kısma sıfırdan çene yapıyorlar diye biliyorum bunun için de cerrahi operasyon geçirmesi lazım, üniversite hastanesine gitmesi iyi olur.
3-4 soktora gittik kimse çeneden bahsetmedi. İstanbul’da var mı?

3-4 soktora gittik kimse çeneden bahsetmedi. İstanbul’da var mı?
İstanbul tıp fakültesinde vardı diye biliyorum ama bir araştırın, çene kemiğinde erime varsa diş tutmuyor diye biliyorum, önce çeneye protez yapıyorlar sonra diş yapılıyor, ki anlattığınıza göre kardeşinizin ağzı epey problemli, zorlu 20’lik dişleri dahi fakülte hastanelerinde cerrahi operasyonla çekiyorlarken, kemik erimesi olan bir damağa diş yapmak bence üniversite hastanesinde yapılması gereken bir işlem.

Çene cerrahına iyice baktırın derim mutlaka. Annemde de kemik erimesi vardı, biz cerraha gittik. Malzeme kaybı çokmuş o yüzden adam birkaç aşamalı tedavi yaptı implantları öyle tutturdu. Bir de kalsiyum reçetesi verdi, suda eriyen bir ilaç var annem hala ondan kullanıyor. Kemik erimesi için tedavi oluyor muydu??

Hayır kemik erimesi tedavisi olmuyordu , üniversite hastanesinden randevu nasıl alınıyor acaba mhrs’den mi ? Bir de hangi dişte hangi bölümü seçmek lazım?

Birkaç aşamalı tesavi derken neler yaptı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…