dış görüşünüzle ilgili konuşanlara verdiğiniz cevaplar

zlmm

artık böyle
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
902
43
Arkadaşlar bugünlerde dış görünüşle ilgili o kadar konu açılıyor ki takip edemiyoruz , gelin bu dalgacılara öyle cevap verelim ki kapak olsun :))

Arkadaşlar bugünlerde dış görünüşle ilgili o kadar konu açılıyor ki takip edemiyoruz , gelin bu dalgacılara öyle cevap verelim ki kapak olsun :))

Hangi dalgacılar hangi kapak? Nerden toplayıp veriyoruz kapakları?

kimse kendi dış görünüşünü seçemez , bu elimizde olan bir şey değil
dış görünüşümle ilgili biri bi laf söylerse kaale almam
bana karşımdaki insan sadece davranışlarımla,yeteneklerimle ,becerilerimle falan ilgili yorum yapabilir
o da onların yorum yapacak kadar yakın olması gerekir bana.

ben yazayım o zaman:)
bir arkadaş saçını boyamış diğer arkadaş da onun yeni imajına ''mala dönmüşsün'' dedi...
tabi kız akıllı hiç bozuntuya vermeden ''peki başka tarafa döneyim'' dedi....
işte böyle hazır cevap insanların hep hastasıyım...:)

Necip Fazıl'ın olayı değil midir o ya?

"Hakim, saçı sakalı uzamış Necip Fazıl’a “Maymuna dönmüşsün Necip” demiş. Necip Fazıl yüzünü duvara çevirip “Şimdi de duvara döndüm” demiş."

harika ya

demekki arkadaş, necip fazıl'dan etkilenmiş..:))

Şuana kadar dış görünüşüm hakkında yorum yapan olmadı ama yapan olursada fazla umursamam ben kendimi beğeniyorum zaten :)

insanları memnun etmek çok zor muhakkak bi şey buluyorlar

bir arkadaşım vardı saçının rengini de yeni değiştirmişti podyumdan fırlamış gibi bakımlıydı bi mağazaya gittik kıyafet bakıyoruz o sırada bir arkadaşı geldi saçın hiç güzel olmamış dedi biz öyle kaldık hiç bi şey diyemedik mal mal çıktık bir sinirle, sonra aklımıza bir sürü laf geldi ama ama işte.....

burnum biraz iridir benim ucu geniştir daha doğrusu ve çoğunlukla da burnumla ilgili eleştiri alırım, ya karga burunlu ya gargamel derler ya da güya ince espri yapacaklarsa ne hokka burunlusun derler, bunu diyenler de çoğunlukla ya estetik düşünmüyo musun diye sorarlar ben de hep ama hep hayır düşünmüyorum ya ben kendimi böyle seviyorum burnum da nazarım olsun diyerek gülümsüyorum bi daha da aynı kişiden burnumla ilgili olumsuz bi yorum duymuyorum..
yaa dış görünüşünüze laf edenlere laf sokarak cevap vermeyin bence çünkü bu genellikle kendine güvensizlik gibi algılanır aksine gayet kendinden emin kendine güvenli bi cvp verin sizi eleştirenlerin eleştirileri umrunuzda değilmiş gibi davranın en güzel kapak bence o o insanlara.. çünkü çoğu insan sırf kıskançlığından, pisliğinde eleştiri yapabiliyo karşısındaki insanı üzmek bozmak için..

benim boyum kısadır(1,58)

dayımın kızı var 16 yaşında.(bende 21 yaşındayım)

dayımın kızının boyu neredeyse 1,70. dayım sürekli övünür kızın boyuyla.

benimlede dalga geçer,onu şu şekilde bozana kadar bana hep sibop derdi.

bir gün mutfaktaydık.dayım bana dediki;

''nejla şu yaşıyla senden daha uzun,geçti hepinizi'' deyip gevrek gevrek güldü.

bende gayet sakin:''keşke boyu kadar zekasıda öyle olsaydı.'' dedim.

bu sefer gülmeye başladı:''doğru nejlanurda da akıl yok deeemi kızım ''

not:rencide etmek için söylemedim,zaten ortamda kuzenim yoktu.kaldıki yaşına göre çok çocuksu ve çok yanlış hareketleri var.

o günden sonra dayım ağzını açıp tek bir etmedi boyumla ilgili.

Dış görünüşümle ilgili konuşan olmadı hiç. Yani ağzın, yüzün şöyle böyle diyen. Ha saçın şöyle olmuş, bu kazak yakışmamış diyen olmuştur. Ben de tamam deyip geçmişimdir. Takmam pek. Herkese beğendirecek değiliz ya kendimizi. Beğenmeyen bakmasın canım

Ten rengimle ilgili cok eleştiri alırım neden bu kadar beyazmisim, neden hiç bronzlasmiyormusum ... Hey allahım ben böyle seviyorum ,ortalıkta ruh gibi dolaşmayı :) size ne .

Son düzenleme:
aslında boyum biraz kısadır ama etrafımda boyumla ilgili olsun başka özelliklerimle olsun kötü eleştiri almadım Allah'a şükür..
ama üniversitedeyken samimi(!) bir kız arkadaşım bana şöyle demişti: "x'le birlikte seni internet kafede görmeye geldik ama o seni göremedi ben gördüm.. çünkü yanyana dizilmiş pc masalarından senin burnun en öndeydi seni hemen tanıdım"..
ve bunu söylediği ortamda kalabalık, kız kıza çay içtiğimiz genellikle benim samimi arkadaşlarımın olduğu ortam.. bunu söylediğinde herkes çok sinirlendi o kıza sonra dönüp bana baktılar ne yapıcam diye.. bende gayet sakin tebessüm ettim ve "evet benim burnum büyük olabilir seninkine göre haklısın, ama seninde tek küçük yerin burnun" dedim herkes koptu.. o da "ahaha anzer ne kadar komiksin" diye durumu kurtarmaya çalıştı, ama kimse yemedi sinirden kıpkırmızı olmuştu çünkü.. kendiside sarışın mavi gözlü olmasına rağmen güzel değildir ama hep övünürdü kendisiyle "ben güzelim" diye.. üstelik hafifte topluydu..
artı bu kız bana "sen makyajlı güzelsin ben doğal güzelim" deme cesaretini gösteren bir zekasızdır.. bu dediğine cevap bile vermemiştim çünkü herkes onun bu lafına ağzıyla gülmemişti o zamanlar..

dis görünüşümle ilgili bende eleştiri almadım. Hatta arkadaşlarım iltifat eder. Gözlerimi çok beğenirler yüzümü vs. Ama ben kendimi hiç beğenmem

bir kalp kırmak kabe'yi yıkmak gibidir derler ama insanların dilleri maşallah bir de şaka altında yapıyorlar yapacaklarını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…