Dış Gebelikte Metotreksat Sonrası Kanama

gezentozan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2022
3
2
26
Merhaba, ektopik şüphesiyle sağlıksız bir gebelik geçirdiğim için PC oldum fakat değerlerim hızla yükselmeye devam edince dış gebelik olduğu netleşti ve metotreksat iğnesi oldum. İlk gün taş gibiydim ikinci gün gün boyu ağrım ve açık kırmızı kanamam oldu gece de parça attığımı farkettim. Daha önce başına gelen oldu mu? 10 gün boyunca acil doğumhanede yattım mental olarak çok yorulduğum İçin imza ile taburcu oldum, taburcu olduğum gün başıma bu geldi. Kan vermek için 4. Gün gideceğim o günü mü bekleyeyim yoksa ertelemeden hemen bir doktora görüneyim mi ??

Son düzenleme:
Düşük olduğu için adet gibi kanama normal
Betayı takip edin
Baş dönmesi tarzı şeyler olursa hemen acile gidin

2defa mtx igne oldum ilkinden bu yana 6 hafta gecti kanamam hala var hatta 50 gunu gecti kanamam devam ediyo. Adetin ilk gunu kanamasi gibi bazende pihtili geliyo. Kol omuz agrisi siddetli kanama (saat basi ped degistirecek kadar) bulanti bayilma hissi vs vs normal olmayan her hangi bi durum yasarsaniz acile basvurun. Onun disinda normal. Hala gebelik belirtilerimde var kanamamda var mesela buda boyle bi surec Allah bir daha yasatmasin.Saglik sihat dilerim

Birde neden hastanede yattiniz acaba? Ben 2 igne sonrasinda eve dondum. Ignelerden 1 hafta sonra toparlanabildim tabi kas agrisi istahsizlik falan fisman devam etti bi sure ama o kadar. Hatta hafif duzeyde ic kanamam vardi acil bisey olursa gel dediler.

Bu ikinci dış gebeliğim. İlkinde bende süreci evde geçirdim fakat bu sefer üniversite hastanesinde yattığım İçin sanırım daha tedbirli davranıyorlar sürekli yatış verdiler. Minimum 10 gün daha yatırmak istediler ama ben çok bunaldığım İçin imza karşılığı çıktım. Evim zaten üniversitede biraz da mesafenin yakın olmasına güvendim

Çok teşekkür ederim içim rahatladı bende ağrımın şiddetini takip ediyorum aksi bir durum olsa hissederim diyorum, Allah hepimize şifa versin

Merhabalar yazdıklarınız benim yaşadığıma benzer şeyler.Ağustos 24 mtx iğne oldum ardından kürtaj.20 gün sonra ilk regl oldum uzun sürdü. 3 gün sonra yine regl gibi kanamam başladı.Tam bitti dedim 7 gün kanama sürdü aradan 5 gün geçti şimdi 3.ye yine kanama başladı.Sizin kanamaniz ne sürede bitti merak ettim. Farklı bir durum mu oluştu acaba ben de.

Degeriniz 0 oldugunu gorduyseniz kanamalar icin tekrar doktora gidin bence. 0lanmadiysa henuz olabilir. Ben hamile oldugumu ogrendim 1 hafta sonra lekelenme basladi 2 ay hic kesilmeden devam etti 0landiktan sonra betam leke kesildi 1 ay sonra ilk adetimi gordum. Ben kurtaj olmadim ama hali hazirda surekli kanamam oldugu icin rahim duvarim hep inceydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…