dis gebelik

meltemDE

7.aydayiz
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
3.074
8
kizlar dis gebelik gecirmis olan varmi aranizda bu birinci sorum.
Digeride benim durumumda olan varmi? Kan tahlilleri pozitif ama doktor ultrasonda göremiyor bi turlu nette hesaplatinca 5 hafta bitmis 6. haftadayim diye veriyor cok az kanama gelmisti koyu renkte doktor dis gebelikten yada bebegin yavas buyuesinden kuskulandi. Dis gebelik te karin agrisi olurmus ama bende agri yok kanamada durdu zaten kanama ve agriyla acil hastaneye gitmemiz gerekiyo yapilaca seyde ameliyat ben ciddi korkuyorum su anda. Oglum da hic bir sorunum olmamisti bu seferde normal olur diye dusunuyordum birden sinir filan kalmadi.
Dis gebelik gecirmis biri varsa neler yasadi yazarmi lutfen amelyiat filan nasil oluyor?

canım, benim böyle bir sorunum yok ama çok üzüldüm sanada inşallah dış gebelik gibi bişey degildir herşeyde yoluna girer. tekrar geçmiş olsun canım durumundan haberdar et bizide allah büyüktür korkma herşey yoluna girer

Benim başımdan geçti.Hiç birşekilde hamilelik belirtisi vermedi,aniden ateş basması ile fenalık geldi karnım anormal şişti ve dokunulmayacak derecede acı vardı. Hemen acile kaldırdılar bu arada yarı baygın vaziyete geldim.Yapılan tahlil ve ultrasonda ortaya çıktı.Sol kanalımda oluşmuş gelişince kanal patlamış ve kanımı zehirlemiş.Son anda kurtuldum epey zaman kendime gelemedim.Sezeryanla alındı,
İnşalllah dış gebelik yoktur,öyleyse bile derhal çaresine bakın hergeçen gün risk taşıyor olacaksınız.Ben böyle oldum da herkesinki böyle olacak değil ama sakın ihmal etmeyin.

cerenn82 sagol canim birazdan doktora gidicem bu gunde icim daraliyor yazarim eve dönünce. wishne cok sagol ögenmek istedigimi tam yazmisin. Cok gecmis olsun sana cok kötü bir sey atlatmisin insallah bende öyle bi sorun yoktur ama hala neden görünmedi ultrasonda bu gun kan degerindeki artisa bakilip cevabi alinacak. Doktor bana agrin varmi diye soruyor bi haftadir agri magri yok sanki korkudan tum agrilarim gecti hic bi agrim yok tuhaf bi bicimde. Eger böyle bi durum olursa nasil bi agri geliyor diye merak ediyordum. Seni cok iyi anladim cok cok gecmis olsun tekrardan.Erken farkedildiginde kanal karindan amelyiat yapilmadanda acilabiliyormus umarim varsa bile erken farketmisizdir.

canım ben iki kere geçirdim birinde ameliyat oldum bir diyerinde kan deyerlerim takip edildi 3 ay boyunca düşmesi gözlendi sürekli kontrol altında idim bir hafta hastanede kaldım gün aşırı kan vermek için hastaneye gittim sana tavsiyem en yakın ünüversite hastanesine git bu işin uzmanı onlar ameliyat orda en son çare ben ilaç tedavisinide istemedim kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar kulanılıyor bunların da yan entkisi de çok zaten ünüversite hastanesi bunu teklif etmedi özel hastanede ya ilaç tedavisi yada ameliyat dendi çok şükür takip le atlattım ikici dış gebeliğimi ilki iç kanamaya yol açtı onda da ameliyata alındım canım dış gebelik öyle kolay anlaşılmıyor bunun için bir sürü tahlil gerekli en önemli tahlil kandaki düşüş veye çıkış oranları ve vücudunun verdiği tepki hemen korkuya kapılma normal gebelikte olabilir ben hastane de iken dış gebelik şüpesi ile yatırılan iki hasta idik yanımda yatan hasta normal gebelik gözlendi ve iki gün içinde taburcu oldu bağzen bebişler kendilerini zor gösteriyor hemen korkuya kapılma umutlu ol allah yardımcın olsun bizlerede lütfen nasıl olduğunu buradan bildir geçmiş olsun şimdiden

dış gebelik belirtileri sağ veya sol kasıkta aşırı derecede hasasiyet kanama az veya çok ikiside olabiliyor bhcg deyerlerinin normal deyerlerden farklı çıkması az az yükselmesi normal gebelikte beklenen den az yükselmesi ateş ve karında şişme hissi ve halsizlik

güzelim ben de ilk gebeliğimde yaşadım dış gebeliği...allahtan ben çok çok erken farkettim ve hemen doktora gittim. henüz 3 haftalıktı bebeğim. tüplerin birinde döllenmiş. anormal derecede kasık ağrım vardı. uykumdan uyanıyordum geceleri. allah kimseye yaşatmasın. hemen doktora gittim, tabi hamileyim diye. ama doktor göremedi. sonra yapılan kan testleri sonucunda anlaşıldı dış gebelik olduğu. hemen ertesi gün endoskopi yoluyla (göbek deliğinden girildi) alındı bebeğim. erken teşhis olduğu için tüplerime bir zarar vermedi allahtan. umarım böyle bir deneyim yaşamazsın canım. herşey yolunda gitsin inşallah....

canım bende geçirdim. hcg artışlarım normal değildi 2 kat artmıyordu. kahverengi akıntım kanamam vardı. benimki 2 aylık olana kadar beklediler görünmedi. artık değer 3000 lerdeydi ama vajinal ultrasonla bile görünmüyordu.

sonra aşırı kanama ve ağrıyla hastaneye gittim düşük yapıyorsun dediler parçalı geliyordu. hatta bir parça aynı embriyoydu. sonra kürtaj oldum.

ama değer artmaya devam etti. sonra uzman bi doktora gittik, sağ kanalda yerleşmişti. methotraxat uygulayarak kuruttuk.

sakın hemen ameliyata girme. ilaçla tedavi olmayı dene. tabii bunun için yerleştiği yerde kanama olmaması çapının 3cm i geçmemesi gibi durumlar var.

sanırım benim hem iç gebelik hem dış gebelik aynı anda olmuştu. çok zor günlerdi. canım sakın kontrollerini aksatma ve tek bir doktora da güvenip ameliyat olma derim.

cok gecmis olsun hepinize kizlar cok kötü seyler yasamisiniz insallah bebisleriniz kucaginizdadir simdi. Ben bu gun gene doktordaydim kan degeri 2 kat artmisti 3850 olmustu bu sevindirici bi haber sanirim hala daha agrim sizim kanamam yok cok hafif sari gibi akinti geliyor bazen o kadar carsamba gidiyorum doktora tekrar umarim daha iyi haberler veririm size

cok gecmiş olsun canım bende daha yeni gecirdim benimkide kanamayla dustu insallah seninki normal gebeliktir ve bebegini kucagına alırsın

nazlii sanada cok gecmis olsun kizlar bi sorum daha var size en son adet oldugunuz gunden kac gun sonra bu kanama sorununu yada hastaneye kaldirilma olayini yasadiniz?
benim en son regl oldugum gunden bu yana 42 gun oldu eger dis gebelik olsaydi bu zaman kadar bi sorun cikmazmiydi uzun bisure gibi geliyor bana.

meltemcim ben dış gebeliği 4 kez gecirdim..1 i acık ameliyatla biri iğne tedavisiyle dğer ikiside kendi kendine vücüdumun yok etmesiyle son buldular..ben hepsindede hamilelik belirtiler yasadım..hatta birinde rahim içinde bi kese bile vardı.. meğer dıs gebelik yalancı bir kese yaparmıs rahim içinde..1 hafta sonra kayboldu..kan değerlerimde belirli bir zamana kadar 2 kat yükseldi..ama daha sonra az az yükselmeye basladı..vajinal usgyle eğer 6 haftaya kadar bir kese görünmüyorsa bence acilen işinin ehli bir doktora git..ben ameliyatıma yarım saat daha gec kalsaydım suan yasamıyor olucaktım..tüpüm patlamıstı ve iç kanama yapmıstı..içimden cıkartılan kan miktarı doktorumun söölediğine göre 2 lt ydi..ameliyat esansında ve sonrasında 4 ünite kan verildi..allahım ne sana ne de baskasına bu dıs gebelik denen illeti yaşatmasın..gercekten cok acı bir tecrübe(

kanama erken yaşanıor..zaten muhtemelen sen onu düşük tehlikesi olarak düşünüceksin..ama hastaneye kaldırılma bünyeden bünyeye deişmezse ben döllenmeden 2 bucuk ay sonra kaldırıldım gece acilen..senağlama

celen35 cok gecmis olsun sana neler yasamissin umarim artik bebisine kavusursun. Ben cok korktum yazdiklarini okuyunca benim kanamam 5 gun kucuk kucuk geldi ve kesildi sanki regl olur gibiyim dusuk gibi olsa bu arada artis olur yada 5 gun surup bitmezdi diye dusunuyorum ustune göründü derler ya ben kendimi su an gec döllenme ve üstüne görünem diye dusunup pozitif yapiyorum ama carsamba da görünmezse kese ne hale gelirim bilmyiorum benim doktorum cok endiseli ama ben fiziksel olarak hic bisi hissetmiyorum ne agrim var ne halsizligim ne fenalasma durumum. ic kanama geciriyor olsam sanirim biraz da olsa halsiz olurdum. Doktorum nasilsin dedigi zaman ne dicem iyim bi sorunum yok diyorum oda bana ediseli ediseli bakiyor yani agrim yok ama olmasimi gerekir bilmiyorumki küt diye ölüp gitmeyeyim bunun baska bi kontrolü yokmu anlamadimki doktorum cok cok iyi bi doktor bekledigine göre mutlaka bi sebebi vardir ama en son konusmamizda agri ve kanama oldugunda hemen hastaneye gidiyosun oldu ve hastane mektubumu verdi simdi ne kadar kafami dagitayim desemde her an acaba agri ne zaman baslicak kanama ne zaman baslicak diye bekler haldeyim umarim bu beni bi depresyona sokmaz.Gecen senede bu zaman bademcik ameliyati olmustum ama bogazimdaki amelyiat yeri iki kez kanama yapinca acile gitmistik ik senedir bahar ayini anlayamiyorum kanamakorkusundan ne kötüymüs allah kimseye vermesin. Basa gelmesi bikötü gelecekmi diye endiseli beklemek bi daha kötü yapabileceim biside yok öyle beklyiorum.

meltem ben senin gebeliğini normal gibi görüyorum bence geç döllenme oldu dış gebelik belirtilerini 5 günlük kanamanın dışında taşımıyorsun birde kesenin görülmemesi tabi buda önemli fakat geç döllenme olduğuysa bunuda hemen görememek normal bence içini ferah tut dış gebelikte öyle kolay kolay kanama kesilmiyor az da olsa sürekli geliyor deyerlerinde ikiye katlanmış bunlar güzel şeyler bir de kasıklarda sanırım hasasiyet te yok normal gebeliğiye doğru bir seyir bu ama genede vücudunu dikkatle dinle doktorunun telaşlı olması gayet normal dış gebelik annenin hayatını gerçekten riske sokuyor telaş yapma lütfen doktorunla ortak hareket et olumlu düşün her ihtimalin araştırılması hem senin hemde bebeyin açısından çok güzel bir şey birde böyle düşün daha önceki yazımdada yazdım benle beraber yatışı yapılan hasta vardı dış gebelik şüpesiyle 7 içindede taburcu oldu normal gebelik olduğu anlaşıldı bak bunlar senin ve senin durumunda olanlar için bir umut umudunu kaybetme allaha dua et

meltemcim canım yazdıklarım seni endişelndirme amaçlı deildi.sakın..sen denilen gibi umudunu hiç kaybetme..ama aklının köşesindende bu riski cıkartma..allah korusun eğer ööle bir durum varsa henüz ağrılar ve hassasiyet için erken dönemdesin..ama kanama az da olsa en azından leke leke devam etmesi gerekirdi..bnm ööle olmustu 4ündede..zaten illa ameliyat olcaksın die bişe yok ki..ben 4 kez gecirdim 1 kez ameliyat oldum..o da doktorun azizliğine uğradık..sen zaten sürekli takip altındasın..bizi gelişmelerden mutlaka haberdar et..inşallah hayırlı haberlerle dönersin meltemcim:)

canım eğer böyle şüphen varsa bak değerin 3500 ü geçmiş vajinal ultrasonda görünür mutlaka beklemeden yaptır derim .çünkü değer 3500 leri geçince ilaçla tedaviye almıyorlar.

canım inşallah değildir ama daha erken git. vajinal baksın doktorun bekleme o kadar. ne kadar beklersen o kadar tehlikeli.

canım benim de öyleydi ama kahverengi akıntı gibiydi. kanama şeklinde değildi tam artık iki aya yaklaştığımda sağ kasığımda sürekli batma hassasiyet olmuştu hissetmiştim orda olduğunu. ama canım erken git bak 3500 ü geçmiş vajinalda görmesi lazım doktorunun bebeği.. bekleme derim bitanem. benim de son zamana kadar akıntı dışında hiç bir şikayet olmadı. dikkatli ol derim canım. evde tek kalma sakın.

kizlar cok sagolun yarin sabah terminim doktorda sanki normal gibi geliyo dun bu gun iyi hissediyorum kendimi. En son hamileyken gördügüm bi bayan vardi dun görüstüm ikizleri olmus iki kiz 2 yasa giriyolar bu ay. Ben gördügümde tek bebek saniyolardi ve iki oglu oldugu icin kiz istiyordu.Ikizlerden biri 3 ay göstermemis kendini ve 3 ay boyunca kanamasi durmamis bayanin. Masallah dun kizlar bicir bicirdi nasilda tombis tombisler.Herseyin hayirlisi yarin belli olucak ne olduysa.Eve dönünce yazarim size iyi kötü de olsa.Gerci kötü olsa hemen evemi gelirim bilmiyorum artik dualarinizlayim.

canım çok geçmiş olsun umarım beklediğin gibi normal bir gebelik yaşıyorsun dur arkadaşlarında dediği gibi geç döllenme olabilir bu süreçte bebeğin görünmemesi normal... ama sen neden vajinal ultrasonda baktırmıyorsun mutlaka görünmesi lazım eğer dış gebelik varsa ağrın ve sürekli kanaman olurdu ve omuzlarda ağrı kalbinde çarpıntı halsiizlik en belirgin belirtileridir inş bir sorun olmazda görürsün bebişinia.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…