Dış gebelik

Henüz bitti adetim 9 şubat beklenen adet

Aa senin güzel denk gelmiş bak benim şuan normalde 5 gün gösteriyordu ama yumurtlama vs dediği için gün değilecek muhtemelen o yüzden tarih bilmiyorum daha

Aa senin güzel denk gelmiş bak benim şuan normalde 5 gün gösteriyordu ama yumurtlama vs dediği için gün değilecek muhtemelen o yüzden tarih bilmiyorum daha
Merhaba siz doktora sordunuz mu acaba 4 ay geçmesine rağmen ağrı normal mıymış. Konuşmuştuk sanırım

Hah çektirmedim doktora da gitmedim gerek yok dedi ama korunmayı bırakınca giderim diye düşündüm
O ağrıyı bende hissediyorum hala adet olmadan 2 3 gün önce bir batma oluyor hatta yine mi diş gebelik diye ödüm kopuyor. Bu arada ben Nisan'da hamile kalmıştım Mayıs'ta iğne oldum kaç ay geçti hala ara ara oluyor o batma hissi

Merhaba geçen hafta çarşamba günü 5 haftalık normal gebe olduğumu öğrendim cumartesi günü gittiğimde ise dış gebelik olduğunu söylediler emin olamayıp başka doktora gittim o arada betahcg testi de verdim iki doktorda dış gebelik olduğunu söyledi ancak ilk doktorumuz metotreksat ile sonlanabileceğini diğer doktorumuz ise ameliyat olunması gerektiğini her an tüpün patlayabileceğini söyledi o sırada betahcg sonucum 3500lerde geldi direk iğneye güvenerek metotreksat tedavisine başladım ancak bugün 4.günüm mide bulantım tansiyon ve nabız yüksekliği ayrıca baş dönmem var ancak herhangi bir kanamam olmadı endişelenecek bir durum mu? hastaneye gitmem gereken bir durum var mı? yarın tekrar kontrolüm var herhangi birşey yapmam gerekiyor mu? ayrıca bu iğneden olup herhangi bir şekilde vücudunda yan etkisini gören var mı? yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yarın hastaneye gitmeni öneririm. Sizi bu değerle nasıl hastanede yatirmadilar anlamadım. Benim 1015 iken mtx yapıldı 7 gün hastanede yattım sabah akşam tansiyon nabız ateş ölçüldü. Benim değerlerim yükselmedi iğneden dolayı sadece adet ağrısında şiddetli karın ağrısı oldu ve sonra sökülmeye yavaş yavaş sökülmeye başladı ben bu süreci hastanede atlattigim için daha rahattım keşke sizde hastanede olsaydınız böyle daha çok panik olur insan

verilecek kararlar çok riskli çok yakın tanıdığım bu hastalıktan muzdaripti iyi bir doktor ve iyi bir karar verilmeli.

Normal demek ki pek çok kişide ağrısı geçmemiş . Allah birdaha yaşatmasın

O iğneden sonra 4.gün tekrar beta bakmaları gerekiyor düşüş yoksa birdaha iğneyi vurup bu defa düşmesini yine takip etmeleri gerekiyor . Yarın tekrar gidin rabbim böyle birşeyi yaşatmasın kimseye çok zor bir süreç dış gebelik

Daha yeni acilden geldim karnımda aşırı ağrı basınç ve çarpıntı yüzünden gitmiştim aşırı bi yükselme görmediler 4700 civarına çıkmış herhangi birşey yapmamıza gerek yok iğnenin yan etkileri ve viral enfeksiyon diyip geri gönderdiler ancak iğneden kaynaklı diğer değerlerimde düşüş olmuş yarın için tekrar kendi doktoruma gideceğim değerlerinde 4. ve 7. gün arası düşebileceğini söylediler gittiğim her kadın doğum uzmanı aynı şeyi söyledi bundan sonra düşmesine bekliyoruz inşallah

Amin
Bende hastanede olmak istedim ancak doktorum çok ekstrem bişey olmadığı sürece hastanede yatmamın çok gerekli olmadığını söyledi bugün tekrar acilde tüplere bakıldı herhangi bir sorun görmediler yarın kendi doktoruma gidip kontrollerimi sağlayacağım

Merhaba daha önce konuşmuştuk sizinle dış gebelikten baya geçti ama adet olursam ilk gün hala sol tüpüm ağrıyor sende durumlar nasıl ağrı hissediyor musun
Merhabalar benimde aşırı ağrım vardı adet günlerimde ilk zamanlar oluşan taraf ağrıyordu zamanla geçti normalmiş.. kuzum sana umut olsun ben 3 aylık hamileyim şuan rabbim en kısa zamanda sanada nasip etsin inşallah

Allah razı olsun kuzum inşallah bana da nasip olur . Dış gebelikten sonra kaç ay sürdü bu ağrı hatırlıyor musun benim üzerinden baya zamana geçti çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…