Dış gebelik sonrası tek tüp alınması sonrası

cicek jfj

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
100
49
26
Merhabalar ben dış gebelik geçirdim farkedilmedi ardından iç kanama olduğundan tek tüpüm alındı 2 hafta kadar oldu şimdi nasıl bir yol izliycem bilemiyorum Hatay Antakya da yaşıyorum depremden dolayı da doktor falan yok yardımcı olabilecek olan var mı acaba aynı şeyi yaşayıp bana yol gösterecek

Tek tüp olduğun için normal gebe kalma şansın biraz daha düştü üzmek istemem seni ama 4 senedir araştırma yapıyorum bu konularla alakalı 1 kere aşılama denemiş biri olarak tüplerim dağlıkla olduğu halde tutmadı

Anladım bizde 1 yıldır bekliyoruz sonra oldu dedik olmamış şimdide tek tüp gitti ne yapacağımı bilemiyorum

Aşılama işlemi ni tavsiye etmem açıkçası bu işler biraz da maliyetli olduğu için tüp bebek daha garanti dir her zaman tutma olasılığı yüksek canınızı sıkmayım bence hiç daha 1 yıl az bi süre hem ve rahim filmi gen testi yapıldı mı kromozom analizi bu tür işlemler yapılmadan kendinize çoçuğum olmayabilir tanısı koymayın bıkmadan araştırın en sağlıklı ve en doğru yolu bulun en yakın zamanda

Anladım teşekkür ederim

Benim yakın arkadaşım var hem bir tüpü alındı diğeri de hasarlıydı onun çok daha kötü idi durumu tüp bebek ile hamile kaldı şuan 6 aylık hamile 2 başarısız tüp oldu

Acaba benimle aynı durumu yaşayan var mıdır

Benim tek tüpüm tıkalı, doktorum normal yoldan hamile kalabileceğimi söyledi ama 2,5 yılda sadece 1 kere kimyasal gebelik geçirdim.

Tüp bebek yaptırdık, açıkçası doktorum yapmak istemedi bile, çünkü doğal yoldan hamile kalabileceğimi düşünüyordu. Ben çok yıpranmıştım, imkan da vardı biz o yüzden direkt tüp bebek yaptırdık, ilk denemede tuttu. Şuan korunuyorum mesela, tek tüple 3-4 tane çocuğu olan kişi de çok, ümitsizliğe kapılmayın.

Çok geçmiş olsun.

Anladım çok teşekkür ederim bakalım nasıl olacak şuanda beklemekten başka çarem yok ameliyat yeni zaten fikirleri dinlemek istedim

Aynı durumdayım kuzum. Bende dış gebelik gecirdim sag tupum alındı. 6 korunma önerilmişti bana sonrasında istedik ama 2 yıldır olmadı. 2 aşılama oldum ikisinde de tupün olmadığı taraf yumurtladı. Doktor tüp bebekte umutlu. Ben bu ay hayıt sirkesi ve macun basladım olmazsa diğer ay tup bebeğe başlıcam. Ama aynı durumu yaslayıp normal yolla hamile kalan çok kişi var ümitsizliğe kapılma

Bakalım ben daha ameliyat sıkıntısını atlatamadim yol gostericek o zaman çok istiyoruz 6 ay beklemek bile çok geliyor bana ama yapacak birşey yok gibi
Rabbim en kısa zamanda hayırlısıyla nasip eder sana da inşallah canım

İnşallah canım Rabbim isteyen her kuluna versin. Bizi de hayırlı anneler etsin

Ama 6 ay sonunda direk kadın dogum kontrolunde hamile kal

Merhaba arkadaşlar bende 3 gün önce dış gebelik geçirdim ve ameliyat sırasında patladı iç kanama geçirdim sol tüpümü kaybettim psikolojik olarak hiç iyi değilim ilk hamileliğimdi(6haftalık).Onun öncesinde kimyasal geçirdim ve ikisindede hep kahverengi lekelenmem vardı.Nasıl atlacağım bilmiyorum çok zor rabbim şu ramazan vakti yardım etsin .

İlk düşük ardından dış gebelik ve dışgebelikte iç kanama ve sonucunda sağ tüpüm alındı.. 6ay beklememiz önerilmişti bu süreç sonunda eşimle tüp bebeğe karar verdik ve ilk denemede şükür rabbim kızımızı bize bağışladı şuan 15aylık..
Ve korunmaya çalışmamıza rağmen Rabbim bir melek daha nasip etti bi anda ve oğlumda şuan 15 haftalık karnımda
Dış gebelik sonrası çok kötü bir pskolojiye bürünmüştüm bi daha asla çocuğum olmayacak diye ama aslında o pskoloji be düşünceler vucut dengemizi bozduğu için olmuor bazı şeyler..
sonuç olarak tek tüplede rahatlıkla hamile kalabilirsiniz.. inşAllah tez vakitte dilekleriniz kabul olur..

Arkadaşım daha nişanlıyken, yumurtalığı ters dönüp çürümüş. Hastane anlayamamış. Geç kalınmış. Almışlar.

Çok demorolize oldu. Ayrılalım dedi nişanlısına. Adam, "bende aynı şey olsa sen ayrilir mıydın?" Dedi bırakmadı .

Sonra evlendiler. bebek olmayınca Dr.a Gitti ikiside adamın sprem sayısı az çıktı bu sefer de. Aylarca keçiboynuzu kürleri falan derken, hamilelik.

Sonra o biraz büyüyünce ikincisi de oldu kendi kendine. darısı başınıza. Çok takılmayın. Yürüyüş yapın gezin tozun. Akışına bırakın. Olumsuz insanlarla görüşmeyin. Stres bütün metabolizmayı olumsuz etkiliyor.

Acaba benimle aynı durumu yaşayan var mıdır

aynısını bende yaşadım ani bi dış gebelik zehirlemeye başlamış beni farkında diğilim acilin kapısından ameliyathaneye gelme sürem 5 dk diyebilirim öle hızlı ...

benimde tek tüpüm alındı yaklaşık 3 yıl cocuk düşünmeyin denildi bekledik bu süre içinde sonra kızım oldu bi tedavi süreci geçirmedim ben inşallah sizinde öle olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…