Dış gebelik sonrası genetik inceleme

gesibaglari

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2017
1
0
44
Merhaba arkadaşlar.
Ben forumda henüz çok yeniyim. Hatam olursa lütfen anlayış gösterin.
Sorum şu. 1. dış gebeliğim normal yollardan gerçekleşip sonlandırıldı 3 yıl önce. 2. gebeliğim ise 4 hafta önce tüp bebek yapmıştım yine dış gebelikle sonuçlandı Moralim çok bozuk o yüzden. Arkadaşlar doktorum bana genetik inceleme yapılabilir dedi. Bu genetik inceleme tam olarak nedir ve bu işlemi yapan aranızda başka anneler yada anne adayları varmıdır? Hem bu konuyu aydınlatır hemde bu süreçte bir daha dış gebelik gibi beni çok üzen bi durumun oluşmaması için nasıl bir yol izlemem gerektiğini açıklarsa çok memnun olurum.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

merhaba,
ben de 3. dış gebeliğimi geçirdim. üstelik tüplerim 2. dış gebeliğimde alınmıştı. 3. tüp bebek denememizde pozitif görme sevincini yaşarken dış gebelik olduğunu öğrendik. artık ben de tekrar bunu yaşamak istemiyorum. nasıl bir çözümü var bilmiyorum. ameliyat olalı 1 ay oldu çünkü iç kanamam başlamıştı. bu konuda ulaştığın bir bilgi varsa benle de paylaşırsan çok sevinirim.

2 defa başarısız tup bebek tedavisi veya tekrarlayan dusuklerden sonra anne ve baba adaylarından kan alinarak incelenen kromozom analizi bildiğim kadarıyla kromazomlarda bozukluk varsa oluşan emriyolarda da olma olasılığı var bu yüzden yapılan tup bebek tedavilerinde transferden önce emriyo ya genetik tarama yapıp öyle transfer ediyorlar bu yöntem pgt deniyor.bununla düşük riskini azaltip en kaliteli emriyoları vermeyi hedefliyorlar
.bildiğim kadarıyla dış gebelik te yumurta uyari ci hormon alan her kadında olabilecek bı durum malesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…