Dış Gebelik Serüvenim

Arkadaşlar herkese merhaba. Bana 7 martta dış gebelik teşhisi kondu. Değerlerim çok düşük olmasına rağmen 350 beta hcg ile sağ tüpümde odak göründü. Ve iki doz metotraksat sonrası değerlerim pazartesi günü itibari ile 3,10 a düşmüş. Süreci yaşayanlar bilir psikolojik olarak ve bedenen çok çok çok yıpratıcıydı.. rabbim kimsenin başına vermesin ve başına gelenlere de hayırlı acil şifalar versin inşallah.. şimdi benim sorum değerlerim düştü ama henüz ultrason ile tekrar bakılmadı bana cumartesi dr randevum ve 3 gündür falan artan ağrılarım var karın bölgesi , bel, kasıklar ve sağ tüpümde de ara ara ağrı oluyo ağrı kesici ile duruyorum.. defalarca kan testi yaptırdım zaten dr ile sürekli irtibattayım ve kan sonuçları temiz elhamdulillah. Dr bu ağrının artık dış gebelikle ilgili olma ihtimalinin çok düşük olduğunu hatta aklına gelecek en son şey olduğunu söyledi idrar yolları vs ile ilgili bi problem olabilir dedi. Değerleri düştüğü halde benim gibi ağrı çeken var mı ve bu ağrılar ne zaman geçiyor acaba ?? Gerçekten çok yıpranmış durumdayım asla aklımdan çıkmıyor benimle aynı şeyleri yaşayanlar yazabilirse çok sevinirim.

Bende böyle bir süreç olmadı gebeliğimde de hiç lekelenme yaşamadım ne desem yalan olur. Bi idrar testi yapın

Canım bende 0 landıktan sonra arada ağrı saplanır gibi oldu 1hafta kadar ama uzun süreli değil sonra geçti şükür.

Bence normal. Bide iğneden sonra sizdemi korunmadınız hiç ?
aynen hiç korunma vermedi doktorumuz değerim sıfırlandıktan sonra sadece 5 gün kahverengi lekelenmem oldu yani adet olmadım acaba tekrar gebelik olur mu bilemedim yani 28 ocaktan bu yana regl yok

aynen hiç korunma vermedi doktorumuz değerim sıfırlandıktan sonra sadece 5 gün kahverengi lekelenmem oldu yani adet olmadım acaba tekrar gebelik olur mu bilemedim yani 28 ocaktan bu yana regl yok
Korunma vermemesi garip. Bence kan verip test yapın sonucu bende merak ettim

Merhaba
İlk metotreksat olduğunuzda betaniz kaçtı?

4.gun kaçtı?
7.gun kaçtı?

Merhaba
İlk metotreksat olduğunuzda betaniz kaçtı?

4.gun kaçtı?
7.gun kaçtı?
İlk dozda 2100
4.gün 2500 lerde bu aşamada ultrasonla bakıp 2.doz yapıldı 7.gün beklenmedi.
Tekrar 4 gün beklendi yanlış hatırlamıyorsam o zaman 2000falandı

Merhablar kahverengi akıntı gördünüzmü , dış gebeliğinizde??

Bende dün kan verdim.
İlk kanama geldi sonra kahverengi akıntı şeklinde haftalarca ara ara kan geldi
Dün kan verdim bende. Beklenen adet tarhimin 5. Günüydü hcg 285 , progesteron 12,26 çıktı. 2 gündür peçeteyle sildikçe kahverengi akıntı geliyor. Daha kan görmedim. Bende dış gebelikten şüpheleniyorum. Yarın tekrar kan verecem iki kat artmışmı diye?

2 günde bir 1 hafta boyunca veriniz ve değerinizi yazınız bana

Uykucupanda canım ben de benzer durumdayım. Tüm mesajlarına baktım ama sonucu ne oldu giremedim, merak ettim. Ne durumdasin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…