Dış Gebelik Serüvenim

Mero4001

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2022
197
60
27
Merhabalar 2020 yılında 8haftalık gebeyken çocuğumun kalbi durdu, 3ay korunduktan sonra aynı yıl mayıs ayında kimyasal gebelik geçirdim. 2021 yılında tekrar gebe kaldım ve buda dış gebelikle sonuçlandı. Eğer bu yazımı okuyorsanız muhtemelen benimle aynı durunu yaşamaktasınız. 2021 yılının Aralık ayında hamile kaldım bu gebeliğim 9 ay aradan sonra biraz geç geldi değerlerim güzel düzenli yükseliyordu derken bir hafta sonra sabah lekelenmem kanamam oldu panikle doktora gittim 3 ihtimal verdi 1.ya dış gebelik 2.ya sağlıksız gebelik 3.düşük riski olan gebelik bunu hep 2 günde bir kan vererek takip ettik değerlerim düzensiz artmaya başladı ya da aynı yerinde saymaya sonra doktor beni kürtaja aldı ve patolojiye yolladılar sonucumu 1 gün sonra kan verdiğimde beta değerim yine aynıydı metotreksat iğnesi uygulandı bu iğnede 4. Gün ve 7.gün çok önemli neyse 4 gün sonra kan verdim beta değeri yükselmişti(çok normalmiş 4.gün yüksek çıkması paniklemeyin) neyse benim bu sırada ağrım oldu hastaneye kaldirildim ve 3haftadır aralıksız kanamamda devam ediyordu tüp patladı sandık kan tahlilleri falan yapıldı devlette baktılarkı beta %15ten fazla düşmüş ameliyata gerek görülmedi taburcu ettiler ara ara kanamam ağrım hafif derecede oldu ve ben 2gün sonra beta baktırdım yine düşmüştü 1hafta sonra baktır dediler ben 5 gün sonra baktırdım şimdi değerim 0 lanmak üzere. Bu kadar ayrıntılı anlatmamamın sebebi konuyla alakalı detaylı yazan bulamadım size umut olmak istedim Allah kimseye bir daha yaşatmasın. Beta değerlerimide paylaşayım sizinle.
04.01.2022=64.9
06.01.2022=169.1
10.01.2022=363.3
12.01.2022=366.7
14.01.2022=570.7
15.01.2022=659.3
17.01.2022=972.8
19.01.2022=943.9 (Kürtaj sonrası Hcg)
24.01.2022=1315 (Metotreksat 4.günü sonucu)
26.01.2022=949.1 (Metotreksat 7. Yada 8. Gün sonucu %15 azalma var dendi)
29.01.2022=195.4
02.02.2022=37.65

Metotreksat sonrası 3 ile 6 ay arası korunmak gerekli kimi doktora göre 3 ay kimisine göre 6 ay bu iğne bende bulantı, kusma yaptı ve geçti. Dış gebelik sonlanmadan jinekolojik muayeneye girmeden birliktelik olmasın genelde 1 ay önerilmiyor. Bu sırada zeynep kamilde yatarken eşimle genetik bölümüne gidip tahlil yaptırdık. Kan pıhtılaşma testim 1.5 ay sonra kromozom testlerimizde eşimle olan 3 4 aya çıkacak sorusu olan detaylı sorabilir cevaplarım :)

Merhaba dış gebelik neden oldu acaba araştırıldı mı bu durum, kist vs bir sorununuz var mıydı hsg çektirmiş miydiniz gebelikten önce

Canım benim insAllah Allah sağlıklı gebeliklerde nasip eder bize

Merhaba dış gebelik neden oldu acaba araştırıldı mı bu durum, kist vs bir sorununuz var mıydı hsg çektirmiş miydiniz gebelikten önce
Kuzu dış gebelik her 50 gebeden 1inde olurmuş çocuk rahimde değilde tüpte dölleniyor. Herkesin başına gelirmiş bu durum. Hsg filmini eylülde çekildim temiz çıktı tüm herşeyi yaptırdık normal hsgden 3 ay sonra gebe kaldım ama dış gebelikle sonuçlandı.

Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda sağlıklı gebelik yaşarsınız. Bende 2019 da geçirmiştim değerlerim sizinkilerden yüksekti. 2 doz iğneyle düştü.
Ocakta iğneleri vurulmuştum mart ayında değerim sıfırlandı ve o ay kızıma hamile kaldım. Doktorum korunma vermedi

Kuzu zeynep kamilde bir uzman dediki bana kimi araştırmalara göre korunma önerilmiyor kimi araştırmaya göre 3 ay kimisine göre 6 ay ama bu ilaç biliyorsun ki kemoterapi tedavisindede kullanılıyor yan etkisi çok fazla . Tabi bebekte anomalik olur diyemez kimse %100 ama riske atmamak lazım derim

Anladım canım çok geçmiş olsun birdahaki gönlüne göre olur inşallah

Çok geçmiş olsun canım ama benim anlamadığım kürtaj olduğunda beta değerin çok yüksek değil niye hemen kurtaja aldılar sağlıksız gebelikti aynı benimki ama bu betaya göre ne olduğu belli olmaz ki benim kurtaj olduğum da 8000 binlerdeydi beta en başta 1500 2000 arası olunca vajinal ultrasonla rahimde görünmemesi dış gebelik şüphesi oluyo

Kuzu değerleri paylaştım farkettiysen değerler düşmedi kimyasal ihtimali elendi, ve iki günde bir 2 kat artış yok ve 4gün arayla bakılan değerdede aynı seviyede kalmış sağlıksız gebelik olduğu bariz belliydi malesef dış gebelik normal gebeliğe benzediği için herkes acaba diyor ama malesef bu şekilde durum

Perinatologum metotreksat sonrası 4 adet dönemi bekle dedi, 4 adet döneminde beden yenilenip ilaç bedenden atılıyormuş

Anladım kuzum kimyasal değil zaten ama boş gebelik de olma ihtimali olmuyo mu benim öyle oldu mesela keseler vardı ama boş tu demek istediğim doktorumunda dediği 1500 2000 lere gelmeden nasıl bir gebelik olduğu boş mu dış mı anlaşılmaz demişti

Kuzu şöyle oldu tüpte gs diye adlandırılan yabancı cisim opak maddemi ne tespit edildi zaten kanama lekelenme ağrıda olunca bariz belli etti. Bide ben hastaneye kaldırıldım ağrıdan Zeynep kamildede dış gebelik olarak karar verildi. İlk medipolde anlaşıldı özele gidiyordum erken müdahale edildi Allahtan

Bide kuzu boş kese bile olsa rahimde karında oluşması lazım benim tüpteydi

Anladım canım işte sormak istediğim buydu neye göre kürtaja aldılar diye demekki tüpte gördükleri için öyle hemen almışlar rabbim bir daha yaşatmasın sağlıkla bizde evlat sahibi olalım en kısa zamanda İnşallah

Aynen kuzu zaten kese olsa bile bence düzenli artış olur kız, dış gebelikte öyle değil hep düzensiz artış. Amin kuzum hepimize nasip etsin Allah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…