dış gebelik mi geçiriyorum

firstNimbus

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
4.116
13
45
arkadaşlar lütfen çok acil yardımınıza ihtiyacım var.bugün itibariyle 6. haftaya girmiş bulunmama rağmen hala kesem ultrasonda gözükmüyor.hcg değerimde 8800 oldu ama hala kese ortada yok dr. hastaneye yatırdı dış gebelik şüphesiyle.çünkü hala değerlerim artmaya devam ediyor arkadaşlar benim gibi değerleri arttığı halde kesesi geç görünen var mı yoksa böyle ağrısız sızısız dış gebelik mi geçiriyorum lütfen deneyimlerinizi paylaşırmısınız benimle

canım merhaba ben dış gebelik geçirdim ama benim deger 5700 de kaldı agrım sancım benim de yoktu ama senin deger daha yüksek ama bence dış gebelik olmaya bilir çünkü Allah horusun bu degerlerle daha kötü şeyler olurdu ben doopler yaptırdım orda çıktı dış gebeligim çünkü kanaladaydı lekelenmen oldumu canım senin bize haber ver gelişmelerden

canım sanada cok geçmiş olsun benim pazartesi hafif bir lekelenmem oldu ama ertesi gün geçti. ogün ve sonrasında da değerlerim yükselmeye devam ediyor ne olacak sonum hiç bilmiyorum vallahi

hayatım bende dıs gebelık gecırdım ama benım fecı bır kasık agrım vardı hemde en basından ıtıbaren benım tupumdeydı ve hemen tupde bellı oldu dr gordu yanı hemen mudahale yaptı senınkı bıraz degısık dıkkatlı ol canım dıs gebelık olduguna emın ol eger oyle ıse kanama yapıyor yanı ıc kanama buda hayatı bısey ALLAH yardımcın olsun acıl sıfalar dılerım

hıı canım ozaman dış gebelik ihtimali yüksek .
müsahade altında ol bence sen , eğer dış gebelikse tüpünden olma bari .ilacla at .

hıı canım ozaman dış gebelik ihtimali yüksek .
müsahade altında ol bence sen , eğer dış gebelikse tüpünden olma bari .ilacla at .

zaten şuanda elimde serum hastane yatar şekildeyim(gerçi şaunda izinle eve geldim çok sıkıldım orda) tam bir müşahade yani canım.artık hayırlısı allahtan

Vajinal baktıysa mutlaka görmesi lazımdı diye düşünüyorum ama inşallah herşey istediğin gibi olur, doktorun açıklayıcı konuşmadımı?

güzelim bende ekim ayında kaybettiğim gebeliğimde hemen hemen 7 haftalıktım ve keseyi 6 haftalığa kadar görememişti doktor hemde vajinal ultrasonla baktığı halde. ve hemen dış gebelikten şüphelendiğini söyledi ve beni iyice gerdi strese soktu. zaten vajinal bakarken sağ ve sola çeviriyo ya içinde ultrasonu o zaman tüplerde yapışıp yapışmadığını görürdü sanırım dr. eee sonrasında noldu benim bebek kendini geç gösterdi ve 7 haftalık olması gerekiyoken 4 haftalık kese göründü. bende kan pıhtılaşması var o yüzden bebek gelişmemiş daha sonra düştü zaten. ama bazende geç döllenme oluyomuş ve son adet tarihinle ultrason tutmayabiliyomuş. yani senin şuan son adet tarihine göre 6 haftalık olması gerekiyo ama 2 haftalık bir geç döllenme olayı varsa şuan 4 haftalık keseyi görmekte çok zor içini ferah tut o zaman bak değerlerinde gayet güzel yükseliyo:)) sanırım dış gebelik olayında değer bir düşer bir yükselirmiş ama senin katlanarak yükseliyo sanırım dimi. çok kafaya takmamaya çalış bence bazen insanın bu tarz korkuları bile ortada hiç birşey yokken olmayan birşeyi bile oldururmuş. o yüzden dua et canım allah sığın. bana bir hoca bebeğin korunması için elini karnına koy. peygamber efendimize salavat getir. besmele çak, ardından 3 kulhuallahü, 1 felak, 1 nas, 1 ayetel kürsi oku tekrar peygamber efendimize allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali muhammet şeklinde salavat getir ve bebeğini allaha emanet et demişti. bunu dene derim insan çok rahatlıyo manen inan bana. hayırlı haberlerini almak dileğiyle canım. içimden bebeğin hayırlı olsun demek geçiyo:)))) şuanda ezan okunuyo biliyomusun inşallah bebişini hayırlısıyla en kısa zamanda görür ve sağlıkla kucağına alırsınnnnnnn AMİNNNNNNNNNN

reisdevrim arkadasim gec dollenme ile bhcg nin 8000 e cikmasi farkli sey. gec dollenmede bebek gec olusur ve bhcg gec artar o sebeple bebek kucuktur gorulmez. yani seninkisi farkli sey.

canim soruna gelince ben de dis gebelik gecirdim. benim degerim de 6000 in uzerindeydi ama 6000in uzerinde oldugu gun sanci ile uyandim. ayrica lekelenmem ara ara oluyordu kesiliyordu.

doktora zor attim kendimi. ultrasonda zor gorundu cunku kanalin arkasina saklanmis. yani yerinden dolayi gorunmeyebilir.

ben tupumu kaybettim. ama belki de kaybetmem iyi oldu basta uzulmustum ama hayatim boyunca o tup ariza cikaracak mi tekrar diye yasayacaktim. cunku tup kaybedilmedigi zaman tekrarlayan dis gebelik riski daha da artiyor.

resimlerini gordum tupteki bebegin. resmen top yutmus yilan gibiydi tupum. ortsinda kocaman bir bombe ve o sanci yapiyormus. ve kocaman olmus patlamak uzereydi. benim kan dolmus oraya aslind abebek o kadar buyuk degildi.

canim belki degildir. insallah degildir.

olursa caresi de var. bak ben tupumu kaybettigim halde Allah in izni ile tek tuple 3 ay sonra yeniden hamile kaldim.

habersiz birakma bizi.

Dış gebelikte değerler çok yavaş artıyor.değerin 8000 çıktı ise 2 gün sonra yaklaşık olarak 10000 olmalı.ve 5000 geçmiş değerlerde ağrıdan duramıyo olman lazımdı.kesenin düzensiz olması durumundada görünmüyo.benim 12000 ne çıktı değerlerim ve kese yoktu ortada.dr. dış gebelik olsa acıdan duramaman lazım dedi.mol gebelikten şüphe etti sonra.sonuç olarak kürtaj oldum.parça patolojiye gitti ve sonuç gelişmeyen bebek.bozulmuş gebelik diyorlar.böyle bir durumda olabilir.Aklına en kötüyü getirme

merhaba canım öncelikle çok geçmiş olsun umarım bi an evvel bu belirsizlikten kurtulur sağlıkla bebişini kucağına alırsın.
bende geçen yaz dış gebelik geçirdim senin söylediğin rakamları hiç görmedim açıkcası lekelenmem olunca doktora gittim hcg de hamilelik çıktı kesede gözükmedi ama lekelenmem olduğu için doktorum şüphelendi ve 48 saat sonra tekrar hcg yapılması gerektiğini söyledi çünkü her 48 saatte bir değerler 2ye katlarmış sağlıklı gebeliklerde, değer aynı seviyede kalırsa dış gebelik,değer düşsersede düşük le sonlanırmış. sen zaten hastanede doktor kontrolünde olduğundan bunları biliyosundur. ama senin hcg değerin gerçekten çok yüksek benim tüpümde 3 farklı ultrasondan sonra dış gebeliği görebildiler çok gelişmiş ultrason aletleri var ve hepsinde farklı şeylere bakıyorlar . laparoskopik müdahale ile acil olarak dış gebeliğe son verildi çok az iç kanamam başlamıştı çünkü. şu anda tüpüm %80 açık durumda ben şanslı olanlardanım tüpünü kaybeden çok kişi olmuş . umarım senin ufaklığın sana tatsız bir şaka yapıyordur ve en kısa sürede burada bizlere sağlıklı bir anne adayı olduğunu bildirirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…