Dış gebelik iğnesi sonrası beta kızlar cevap verin acil

Elif343455

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2024
31
1
27
Öncelikle merhaba kızlar 5 haftalık hamileyken dış gebe olduğumu öğrendim betam 3000 di hemen 80 mg metotraksat iğnesi yapıldı 4.gün değerim 4600 çıktı çarşamba günü betam düşmez diye çok korkuyorum doktor ultrasonla baktığında büyümesi durmuş değerlerinin düşmesini bekleyeceğiz dedi çok korkuyorum ya değerim düşmezse diye ,bu süreçte yatıyorum ağrım ve kanamam lekelenme şeklinde az patlar diye çok korkuyorum tüpüme zarar verir diye değerim düşmezse ne olur düşmesi için yapabileceğimiz herhangi birşey yok mu başından geçenler yazsın lütfen çevremde dış gebelik geçiren kimse olmadığı için kimseye soramıyorum

Canım öncelikle çok geçmiş olsun inşallah en kolay şekilde atlatırsın bu süreci. İğnenin 4. Günü artmasını çok normal karşılıyorlar genelde 4. Gün yükselen 7. Gün düşüyor korkma en olmadı 2. Doz vuruluyor zaten doktorunuz da demiş büyümesi durmuş diye bundan sonra düşecektir sakin kalın

Çok teşekkür ederim biraz da olsa rahatladım inşaAllah düşer yarın kontrolüm var

7. Gün düş oldu ama çok az oldu 2. Doz oldum doktor mayi minimal seviye inmiş dedi bu sefer düşer mi?

4609 du 4592 ye düşmüştü en son çok az inş hızla düşer 2 doz oldum hafif pıhtılı kanamam olmaya başladı umarım düştüğünün göstergesidir
Merhaba
4609 du 4592 ye düşmüştü en son çok az inş hızla düşer 2 doz oldum hafif pıhtılı kanamam olmaya başladı umarım düştüğünün göstergesidir
Merhaba çok geçmiş olsun doktor size ne kadar süre korumanızı önerdi

Merhaba
Bende su an ayni durumdayim son durumunuz nedir ? Ikinci igneyi oldunuzmu neler yasadiniz? Betaniz ne durumda agri varmi lutfen detayli yazarmisiniz ? Ben ilk ignemi oldum bugun 4. Gunum kan verdim 8280 hcg dusme olmamis 3 gun sonra tekrar kana bakilip ikinci doz igne yapilacak cok tedirginim kotu bi durum yasamadan kurtulmak istiyorum bu durumdan tesekkur ederim simdiden

Merhaba ilk dozda değerim düşmedi 2. Doz oldum değerim düşmeye başladı. 4. Gün ve 7.gün arası %15 lik düşüş bekliyor doktorlar 2. Dozdan sonra çok şükür 7. Gün 2200 düştü Şuan 21.gündeyim betam 862 ağrım en baştan beri vardı ama durulmiycak bi ağrı değildi hatta karnımda baskılanma hissediyordum, hafif kanamam ve lekelenmemde vardı. Bu süreçte şiddetli ağrı ve kesilmeksizin bitmeyen bir kanama olmaması lazım, ayrıca aşırı halsizlik tansiyon düşmesi bunları söylemişti doktorum 2. Dozdan sonra 4 gün ve 7 günde sonra büyük parçalı şekilde vücudumdan pıhtılar düştü Şuan hala küçük parçalı akıntı oluyor ondan sonra ağrım hiç olmadığı zamanlar oldu ara ara hafif ağrı oldu şuanda ara sıra hafif ağrım oluyor ,gerçekten yıpratıcı bir süreç inş iğneyle en hafif şekilde atlatırsınız ve sonrasında sağlıklı gebelikler yaşarsınız, zor biliyorum üzülmemeye çalışın psikolojinizi iyi tutun, ben dış gebeliğimi öğrendiğimden beri gün içinde hareket etmedim yattım hep hala da yormamaya çalışıyorum kendimi, tüpümün alınma riski vardı, iç kanama riski ve bu değer 0 lanıncaya kadar risk devam ediyor sadece risk azalıyor demişti doktor umarım bu durumu yaşamayız , iğneden sonra ishal , gaz olabiliyor bu normal içinizi ferah tutun dua edin daraldığınızda kuran dinleyin, şifanız için niyet alıp ihtiyaç sahiplerine sadaka verin bunları yaptım sürekli daha iyi hissettim, bir de çok yaptığım bir şey bu süreçte tuhaf gelebilir ama sürekli vücudumla konuştum elimi karnıma koyup tüplerimi çok sevdiğimi onları kaybetmek istemediğimi beni bırakmamalarını söyledim. Umarım atlatırız atlatırsınız

Son düzenleme:
Allah razi olsun yazdiklariniz icin benim ignenin ikinci gunu kanamam basladi az da degil pihtilar hep dustu wc de . Halen daha kanamam ayni sekil devam ediyor adetten biraz daha fazla ama asiri degil bence. Merak ettigim acaba kanama olunca beta daha mi hizli dusuyor kanamanin du durumda yardimi oluyormu? Birde o guzel degerli zamaninizi boyle uzun detaylica yazip bana ayirdiginiz allah bin kere razi olsun.besinci olacakti ala artik gozum korktu daha da istemiyorum 4 cocuguma rabbim saglik versin buda bi sinyal sanki rabbimden daha olmasin der gibi oyle hisettim ama sunu soyleyim kanamam oldukca rahatliyorum sanki bugun daha bi iyiyim halsizlik azaldi gibi insallah ikinci doza gerek kalmaz degerlerim baya yuksek ama rabbimin dedigi olur yinede

2. Doz olun 2. Dozda başarı oranı %90 larda daha yüksek
amin hepimizden, pıhtılı kanama olması ve çok fazla olmaması iyi ama betaya etkisi ne kadar olur bilemiyorum sadece yaptığım bir şey daha var söyleyeyim bunu ben böyle düşünmüştüm mantıken ne kadar doğru bilmiyorum sadece her hafta beta kontrolüne gidiyorum ve çok merak ediyorum öncesinde düştü mü diye şunu yaptım beta için gebelik testleri varya onda aldım internetten bissürü iki günde bi test yaptım beta değerine göre çizgi oluşuyor mantığında düşündüm başta hemen koyu kırmızı çizgi çıkarken gitgide daha silinmeye ve hemen kırmızı çizgi oluşmamaya başladı böylece betam düşüyor diyordum doktora gittiğimde de her hafta düştüğünü gördük ama bu da psikolojik olarak pek iyi olmuyor Şuan bıraktım ama ara ara yine test yapıyorum :) Ya Allah bağışlasın çocuklarınızın olmasına sevindim benim ilk gebeliğim böyle oldu ve bende artık bu korkuyu hep yaşayacağım. İnşaAllah güzel bir düşüş olur ve kolay atlatırsınız malesef bu beta düşüşü yükseldiği gibi hızlı düşmüyor.

Cok tesekkur ederim yazdiklariniz icin
Insallah tez zamanda rabbim kucaginizi cocuklarla doldursun bu kotu gunleri unutturup mutlu gunler getirsin eviniz cocuk sesleriyle senlensin.
Bende bazen test yapiyorum surekli iki cizgi hemde hemen cikiyor halen yuksek degerlerim

Rica ederim amin inşaAllah, umarım bir an önce değerleriniz sıfırlanır atlatırsınız

Kızlar geçen hafta betam 416 düşmüştü ve uzun süredir hiç kanamam yoktu ama bu hafta tekrar 4-5 gündür parçalı olarak kanamam başladı ağrım yok ,yarın da kontrolüm var acaba değerim düşüyor mudur ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…