Dış gebelik , iğne ve sonunda ameliyat

Bana da düşük doz yapıldığını söylediler 75 mg belki bu yüzden 2-3 ay korun dediler bazılarına 6 ay diyenlerde varmış. Ben çok şükür iç kanama yaşamadım zaten 1015 iken benimde sağ tüpte göründü ama tüpte açıktı ben o ay ağır gıda zehirlenmesi yaşadım midem bağırsaklarım çok çok kötüydü antibiyotikler serumlarla bir haftada düzeldim ama adetimin ilk günü zehirlendim. Adetim 2 gün sürmüştü. İlaçlar ve bağırsak dengesinin bozulması hormonları etkiledi diye düşünüyorum. Çünkü sağlıksız çok kötü durumdaydım zaten o ay hamile kalmışım. Tüpte açıkken olduğu için ya gebeliğin ya da hormonların dengesinin bozulduğu için dış gebelik olmuş olabilir. Bende prezervatif alerji yapmıyor o yüzden hap kullanmak yerine bunu tercih ediyorum. Zaten 3-4 ay kısa süre idare ederiz inşallah tekrar kötü şeyler yaşamadan sağlıklı gebelikler yaşarız

Evet canım benim çok haklısın

Merhaba korkma kalan tek tüp sağlıklıysa gebelige engel yok veren Allah her türlü verir bnm tek tüple ikinci gebeliğim ilki düşük oldu 5 ay sonra tekrar hamileliğim bnde dış gebelik geçirdim 1 seneye yakın korundum

Maalesef bende dış gebelik geçiriyorum iğne yapıldı pazartesi kontrol var ama karnimda ve kasığımda biraz ağrılar var umarım değerlerim düşmüştür en son 820 idi

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Bende 22 Şubat 2022 de dış gebelik geçirip ameliyat oldum maalesef sol tüpüm alındı. Şimdi buralar bakarken yazınızı okudum. 6 aydan fazla korundum ben korktuğum için ilk başta metatroksat iğnesi vurdular çünkü. Son 5/6 aydır da deniyoruz fakat hala gebelik oluşmadı bende maalesef. Sizin durumunuzu merak ettim ..

Merhaba canım. Çok teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun. Ben henüz denemeye başlamadım hala aynı şeyleri yaşayacağım diye korkuyorum. Kasımdan sonra denemeye başlayacağım. Şimdi folik asit kullanmaya başladım ve ekstra balık yağı vs. Takviyeler kullanıyorum. Bana doktorum korunmayı bıraktıktan 6 ay içinde hamile kalmazsan gel demişti. Bence sende bir doktoruna git. Rahim filmi çekip bakar. Hiç stres yapma en önemlisi stres.

Ben rahim filmi çekindim sol tüpüm zaten yok sağ tarafta hafif tıkanıklık varmış onu açmışlar. Nisanda çekindim rahim filmini hala hamile kalamadım. Sol tüpüm yok fakat sürekli soldan yumurtluyorum yani sağ taraf olsa daha iyi olur dedi doktor çatlatma iğnesi de vurundum ama maalesef sonuç yine negatif. Her şey nasip, Allah sağlıkla hamile kalabilmeyi nasip etsin hepimize inşallah

Canım benim içini rahat tut. Stres yapma kendine. Kendi haline bırak. Benim bildiğim bir sağ bir sol da ama demekki sürekli aynı tüptende yumurtlama oluyormuş demekki.

Bende rahim filmi çekinmeye korkuyorum

Canım benim içini rahat tut. Stres yapma kendine. Kendi haline bırak. Benim bildiğim bir sağ bir sol da ama demekki sürekli aynı tüptende yumurtlama oluyormuş demekki.
Yani bi sağ bi sol mu bilmiyorum ama her gittiğimde sol yumurtamın büyüdüğünü ve catladıgını söylüyor ne yapacağımı şaşırdım artık,Allah’tan başka çarem yok mevlam nasip etmeyince etmiyor işte..
rahim filminden de hiç ama hiç korkma. Ben iğne bile vurulurken canı yanan biriyim rahim filminde çok çok az bi ağrım oldu o da regl ağrısı gibi. Tavsiyem anestezi alıp çekin ben öyle yaptım şahsen

Bende ameliyat olduğumda alerjim olduğunu söylediler anesteziye o yüzden anestezi olmak istemiyorum. Bu ay da geçsin belki çekinirim

Benim ablamın sorunluydu ama doğal yollarla hiç beklemediği an oldu. O yüzden hiç kafanı takma

Canım merhaba ne durumdasın. Gebelik oluştu mu merak ettim bu mesajdan sonra. İnşallah seni üzmemişimdir bu soruyla

Öncelikle geçmiş olsun ben de 2022 Eylül ayında dış gebelik yaşadım, iğneyle kurtuldum ben çok şükür . Ama ikinci de dış gebelik olur diye çok büyük korkularım vardı. Tek tüple de hamile kalabilirsin engel değil, en azından sorunlu tüpün alındı öyle düşün inşallah bir daha da tekrarlamayacak.. bana gelince ben dış gebelik geçirdikten 5 ay sonra hamile kaldım. Dış gebelik geçirenlere hacamat yaptırmalarını öneririm ben yaptırdığım ay hamile kaldım umarım kimse tekrar yaşamaz..

Canım benim çok teşekkür ederim yorumun için. Çok mutlu ettin beni içimi rahatlattın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…