direksiyon dersleri ve sınavı

2 gün toprak arazide araç kullandırmak mi? İlk kez duyuyorum. Ha bana sorarsan olması gereken kesinlikle ilk arabayı kaldırmanin boş arazide öğretilmesi (toprak değil tabii ki) ama biizm sistem bu şekilde işlemiyor. Acaba çok mu elin ayağın titriyordu ilk derslerde?

Benim ilk dersimde önce Bi arkadaşımın aynı kurstan başka bir hocayla dersi vardı, ikimizin dersleri 1'er saat araylaydi. Ben de girdim onun dersine arka koltukta oturdum. Hayatımda hiç direksiyon başına oturmamistim. Gaz, debriyaj, fren nerde bilmiyordum. Onun hocasının anlatımı çok iyiydi, arkadaşıma anlatırken dinledim. Sonra benim hoca geldi tanıştık, arabaya bindim çalıştırdım sorunsuz ve direkt bulunduğum şehirdeki çok işlek bir anayola çıkarttı beni, araba kullanmayı biliyorum sanmış. zaten hoca alttan yardim ediyor stop falan etmiyorsun ama direksiyon hakimiyetimin çok iyi olduğunu söylemişti ve baya müzik dinleye dinleye başka bir ilçeye gittik ben bile şaşırmıştım kendime.

Sonrasında artık derslerde bir şey göstermiyordu hoca sen biliyorsun zaten diyerek paso geziyorduk. Hocam demiştim bir gün, kalırsak ne kadar oducez 2. Sınava? ya demişti en kesin baktığım öğrencilerimdensin ne kalması. Sonra ne oldu? Dosyayı yaktım 😂 hocayi da şikayet ettim kursa asılıyordu zaten kart zampara. Neyse burası uzun hikaye 🤦🏻‍♀️

yani demem o ki ne olacağı hiç belli olmuyor ama senin hocanın da baştan sen alamazsın demesi saçma olmuş çok. Bunu kursa bildir mutlaka. Sen oraya o kadar parayı öğrenmek için verdin. Bilmediğin için gidiyorsun o kursa, heyecan da yapacaksın hata da. Öğretme becerisi yoksa hocanı değiştirmeyi talep et veya ücretsiz ek ders istiyorum şikayet edicem yoksa de. Ben öyle fazladan ders almıştım ara sınavlarda, çirkef ol biraz hepsi çakallık peşinde çünkü.

Aklıma geldikçe yazıyorum. Kurstan zaten sınav haftası ücretsiz ek ders alma hakkın var. Ve bunu başka hocadan almak istiyorum diye belirtebiliyorsun. Sınavdan önceki son 2 gün almıştım ben 1 er saat. Ve diyelim ilk sınavda kaldın - ki kadınları genelde bırakıyorlar. 2.sinava hazırlanırken başka bir kurstan paralı ders alabiliyorsun kurs standartlarında saat başı ücretle ben o şekilde 2 ders daha almıştım sonra başka kurstan aldım ehliyetimi çok şükür 🙏🏻

Ben 2014 de aldım şu an o dönem gibi zor mu bilmiyorum o zaman sıfır hata istiyorlardı. Yanlış anlamayın ama acaba yol hakimiyetiniz kötü diye mi hocanız sürekli boş arazide dolaştırıyor vitesi de unutuyormuşsunuz ilk dersden bildiğim kadarıyla park , dur kalk vs yaptırılmaz. Ben sınav sonrası şehir dışına çıktığım için direksiyon derslerine katılamadım dönünce 3 gün iki üç saat özel ders aldım. İlk gün yol hakimiyeti araç içinde ki aksanlar anlatıldı bu konuda iyiydim ertesi günler dur kalk park etme geri gitmeyi öğrendim. Bir de eğer yol hakimiyetiniz kötü ve bazı kuralları unutuyorsanız bu sorun çıkarır diğerlerini bilsenizde zira benim sınavımda araç kullanan erkekler bile alamadı kalkışta sağa sinyal vermedi diye bazıları stresten stop ettirdi direk indirdiler ışıklarda sinyal ve camdan arka araçları kontrol edilmedi diyede indirdiler belki hocanız siz bunları basit olarak görsenizde daha alışmadığınız için diğerlerine geçmemiştir belki de özel ders gereklidir şimdi nasıl kullandığınızı bilmiyoruz belki hocanın analizide doğru olabilir ya da hocanızla iletişiminiz kötüdür başka bir hocayla deneyin

Ben 2014 de aldım şu an o dönem gibi zor mu bilmiyorum o zaman sıfır hata istiyorlardı. Yanlış anlamayın ama acaba yol hakimiyetiniz kötü diye mi hocanız sürekli boş arazide dolaştırıyor vitesi de unutuyormuşsunuz ilk dersden bildiğim kadarıyla park , dur kalk vs yaptırılmaz. Ben sınav sonrası şehir dışına çıktığım için direksiyon derslerine katılamadım dönünce 3 gün iki üç saat özel ders aldım. İlk gün yol hakimiyeti araç içinde ki aksanlar anlatıldı bu konuda iyiydim ertesi günler dur kalk park etme geri gitmeyi öğrendim. Bir de eğer yol hakimiyetiniz kötü ve bazı kuralları unutuyorsanız bu sorun çıkarır diğerlerini bilsenizde zira benim sınavımda araç kullanan erkekler bile alamadı kalkışta sağa sinyal vermedi diye bazıları stresten stop ettirdi direk indirdiler ışıklarda sinyal ve camdan arka araçları kontrol edilmedi diyede indirdiler belki hocanız siz bunları basit olarak görsenizde daha alışmadığınız için diğerlerine geçmemiştir belki de özel ders gereklidir şimdi nasıl kullandığınızı bilmiyoruz belki hocanın analizide doğru olabilir ya da hocanızla iletişiminiz kötüdür başka bir hocayla deneyin
peki size şöyle bir soru sorayım.yol hakimiyeti çok kötü olan birini otobanda bile araç sürdürmeyi göze alırmısınız?ben mükemmelim demiyorum tabikide.yol hakimiyetim kötü değil,şeridimde gidebiliyorum gayet iyi.dönüş yapabiliyorum otoban virajlardan rahatlıkla inebiliyorum.toprak arazide dur kalk çalışılmalı.araba çalıştırıldımı yola çıkıldımı çocuk bile gideceği yere bir şekilde gider.akan trafik içinde dur kalk yapılmaz,geri viteste gidilmez.zaten sınav parkuru buna uygun değil.

Ben 2009 yılında aldım ehliyetimi. Kasaptan alıyorduk biz o zaman. Çok ciddiyim. Sanırım kursumuz da torpilliydi. 3 tur araba kullandık cadde göbeğinde. Sınav olduk. Ne durduk ne kalktık ne park ettik ne geri gittik. Bu kadar. Tek ben değil, kaç kursiyer varsak hepimiz de geçtik Allah’a emanet. Afedersiniz popomu yırttım yıllarca öğreneyim diye çünkü babam siz bi b.k öğrenmediniz diye beni miyavlatıp arabayı vermiyordu. Hocanın öğretmesi gereken şeyleri ben ehliyeti aldıktan sonra öğrenmiştim. 2015te kardeşim aldı, bayaa iyi şekilde park da ettiler herşeyi de yaptılar ben hayranlıkla takip etttim derken geçen yıl görümcem aldı. Toprak alan/boş alan değil, direk yolda öğrenmeye başladı tabi nispeten daha az çok daha az trafikli yolda. Ve çok heyecanlı bir kız o da eli ayağına dolaşır ama güzelce öğrettiler. Tamam belki ilk gün araba hakimiyetini kavratmaya çalışabilir. Ama çocuk eğler gibi boş arazide dolandırıp durmak ne demek. Öğrenmek için ordasın zaten. Bilsen niye gidesin. Arkadaşlar yazmış bencede özel ders al para gelsin diye yapıyor. Ben olsam şikayet ederim. Ve başka bir hocadan tekrar ders isterim bu ne canım.

peki size şöyle bir soru sorayım.yol hakimiyeti çok kötü olan birini otobanda bile araç sürdürmeyi göze alırmısınız?ben mükemmelim demiyorum tabikide.yol hakimiyetim kötü değil,şeridimde gidebiliyorum gayet iyi.dönüş yapabiliyorum otoban virajlardan rahatlıkla inebiliyorum.toprak arazide dur kalk çalışılmalı.araba çalıştırıldımı yola çıkıldımı çocuk bile gideceği yere bir şekilde gider.akan trafik içinde dur kalk yapılmaz,geri viteste gidilmez.zaten sınav parkuru buna uygun değil.
Canım senin hocanda iş yokmuş bence cidden nerden buldun o kursu hocayı araştırsymissin keşke ani fren yapıp trafikte durmuyorsn çıkarır her türlü

Ben 2009 yılında aldım ehliyetimi. Kasaptan alıyorduk biz o zaman. Çok ciddiyim. Sanırım kursumuz da torpilliydi. 3 tur araba kullandık cadde göbeğinde. Sınav olduk. Ne durduk ne kalktık ne park ettik ne geri gittik. Bu kadar. Tek ben değil, kaç kursiyer varsak hepimiz de geçtik Allah’a emanet. Afedersiniz popomu yırttım yıllarca öğreneyim diye çünkü babam siz bi b.k öğrenmediniz diye beni miyavlatıp arabayı vermiyordu. Hocanın öğretmesi gereken şeyleri ben ehliyeti aldıktan sonra öğrenmiştim. 2015te kardeşim aldı, bayaa iyi şekilde park da ettiler herşeyi de yaptılar ben hayranlıkla takip etttim derken geçen yıl görümcem aldı. Toprak alan/boş alan değil, direk yolda öğrenmeye başladı tabi nispeten daha az çok daha az trafikli yolda. Ve çok heyecanlı bir kız o da eli ayağına dolaşır ama güzelce öğrettiler. Tamam belki ilk gün araba hakimiyetini kavratmaya çalışabilir. Ama çocuk eğler gibi boş arazide dolandırıp durmak ne demek. Öğrenmek için ordasın zaten. Bilsen niye gidesin. Arkadaşlar yazmış bencede özel ders al para gelsin diye yapıyor. Ben olsam şikayet ederim. Ve başka bir hocadan tekrar ders isterim bu ne canım.
şimdi malesef eskisi kadar kolay değil.eveto zamanlar öyleymiş herkesin.

Vala hocası böyle olan bı kurs araya da zaman girecek virüs yüzünden bence üstüne yatacaklar yardımcı olacaklarını sanmam ama insAllah olurlar da hakkını alirsn adam gibi ders
başka kurslardanda özel ders alabilirim .bunuda söyleyeceğim.kendileri bilirler,istemezlerse farklı bir kurstan gider alırım

Benim az trafiği olan bir yoldu kenar kısmı sürücü kurslarına aitti zaten herkesın kullandığı yerde dur kalk yapamazsın stop edip ya da geriye gidip arabaya çarpabilirsin bu alanlar ayrıdır sadece yola çıktığında arabalarla olan trafikte nasılsın diye hakimiyenibe kurallara uyuyor musun bakılır siz bir hocanızı değiştirin

Öncelikle merhaba arkadaşlar,Şubat ayında ehliyet almak için teorik sınava girdim ve başarılı olarak direksiyon dersine hak kazandım.daha sonra direksiyon derslerine başladım.Hocam iki gün beni boş toprak bir arazide araç kullandırdı.fakat ne vites çalışması nede dur kalk yaptırmadı.sadece kontağı çevirdim ve sürdüm.Geri gitmeyi bile göstermedi.herneyse iki gün sonra beni trafiğe çıkardı,sınav alanını başından sonuna kadar dolaştırdı.heyecanlı ve panik bir yapım var.bunun farkındayım üstüne üstlük hamileyim.2 gün sadece hiç bir şekilde parkur yapılması gerekenleri öğretmeden beni boş yere sınav alanını dolaştırdı.Bana niye park ve diğer yapılması gerekenleri öğretmiyorsunuz diyince seni yeterli görmüyorum durunca vitesi 1e almayı unutuyorsun ve ancak 4. sınavda alırsın dedi.bu şekilde benim dört günüm gitti 5. gün beni dur kalk çalıştırdı yarım saat kadar.onun dışında bana özel ders almam gerektiğini söyledi.ve buda benim moralimi bozdu.şimdi ben parkurda nerde yapılacağını bilmiyorum.sadece birkere park denedim ,ondada çok stop ettim .yapım çok heyecanlı ben bununfarkındayım.fakat benim totalde 5 günüm dolmuş şoförü gibi araç sürerek geçti.sizce ne yapmalıyım?özel dersiaynı hocadan mı almalıyım?çünkü benim adıma gidip iki ders alacak dedi kursa.benim gerçekten çok hevesimi kırdı.Resmen 4. sınava odaklandırdı beynimi.Ders çalışma sistemi böylemi olur?Sıralama nasıl olmalıdır.Bilen varsa yazarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
Kurslarda yasaklandı diye bılıorum.Hevesınızı kırmayın bence.Agzı olan konusuo

Benim az trafiği olan bir yoldu kenar kısmı sürücü kurslarına aitti zaten herkesın kullandığı yerde dur kalk yapamazsın stop edip ya da geriye gidip arabaya çarpabilirsin bu alanlar ayrıdır sadece yola çıktığında arabalarla olan trafikte nasılsın diye hakimiyenibe kurallara uyuyor musun bakılır siz bir hocanızı değiştirin
zaten benim genel problemim bana sürüş öğretildi.ama parkurdaki aşamalar öğretilmedi.istediğim kadar o parkuru gideyim bir anlamı yokki.keşke otomatiğe yazılsaydın demek ne kadar doğru?bana bunu söylemesi bana bir yarar sağlamadı.aksine kendime güvenimi bitirdi.niye bana parkı göstermiyorsunuz diyincede yeterli değilsin,2. gündede parka soktuğum oldu diyor.peki ben ekstradan para vermek zorundamıyım?gidip deseydim kursa bana birşey öğretmedi.gezdik gezdik geldik.ben yapamasam öğretse ağzımı açmam öğretti beceremedim der susarım.ben bunu acındırma amaçlı demiyorum ama hamile bir insanım.insan çocuğuna yapamıyorsun demez.tabiki hatalar denilmeli denilmemeli demiyorum,ama konuşmanın bir adabı vardır.ben belki çok alıngan bir insanım,ben belki sevmiyorum .burda bile her söylediğimize dikkat ddiyoruz.

X