Direksiyon 3. Sınava gireceğim

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.784
1.728
39
Bu pazar 3. Olacak vallahı stresı yetti bitti yahu. Saçma sebeplerden kalıp kalıp gelıyorum ılkınde istoptan kaldım heyecandan oldu. Ikıncıde herşeyi yaptım park vs ısıkların bırınde yesıl yanıyodu tam geçerken sarı oldu komısyon bıraktı. Ne olur bırakmayın dedım kaldım tabı. Sımdı bıdakı sınavla arası 35 40 gün. Bu hafta eşimle çalıştım yarında hocamla dersim var sınav öncesı. Bugün de parkların bırınde dubaya carptım ama esımın arabasının ayarı ile kurs arabası farklı kelebek cam küçük baya bızım. Ama sonra ıkı üç kere yaptım hıc sorun olmadı. Yarında işte hocayla bakalım nasıl olacak. Evın orlarda hep calıstım zaten bu hafta. Sıcak başıma gectı ıkı küçük çocuğum var sırf onlarla bı yerle gıderım dıye yazıldım. Pişman oldum esım ıyısın dıyo aslında sadece panık oluyon hemen dıyo. Kursta ıkıncı ders hocam degıstı kalınca o bıle ee sen nasıl kaldın gayet iyisin demıstı malesef yıne kaldım. Sımdı 3. Olacak. Esıme kalsa ne gerek var ehlıyete sen nıye kullancam araba diyorsun her kalmadan bir sürü para ödeniyor ya inanın sonradan pısman oldum sankı. Sımdı gidip yıne kazanamazsam dıye korkuyorum hem guvenıp hem güvenmiyorum kendıme. Of offf

Bu sınavda komisyon çok önemli.
Rahatlatan bi komisyona denk gelirsen şansın artıyor.
Ben şarkı söylemiştim kendimi rahatlatmak için kusura bakmayın yoksa kalırım demiştim.

Bu sınavda komisyon çok önemli.
Rahatlatan bi komisyona denk gelirsen şansın artıyor.
Ben şarkı söylemiştim kendimi rahatlatmak için kusura bakmayın yoksa kalırım demiştim.
Tam tersi konuşunca dıkkatım dagılıyo

Sen ilk mı kazandın daha önce araba kullanmışmıydın
Evet ilkte aldım ama ben kurs boyunca başka hiçbir arabayı kullanmadım. Yani kimseyle çalışmadım. Farklı araba kullanınca kurstaki araba da farklı olunca sıkıntı oluyor. Mesela kurstaki araba dizeldi ama bizimki benzinliydi fark var yani.

Ben pratik yapma ihtiyacı duydum bilmiyorum artık ıyımı kötümü. Ama yarın kurs arabasıyla çalışacagım sonra sınav.

Kalırım korkusuyla yazılmıyorum arabamız otomatik bende ehliyeti otomatik almak istiyorum eşim Manuel al diyor çok zor gibi geliyor araba kullanmak

Kalırım korkusuyla yazılmıyorum arabamız otomatik bende ehliyeti otomatik almak istiyorum eşim Manuel al diyor çok zor gibi geliyor araba kullanmak
En ıyısı bende bak kalırım dıye yazılmıyodum varmış bi bildiğim stresı bıle yettiiii

Canım komisyon çok önemli ilk sınavda beni yokuşta araba çok az kaydığı için öndeki komisyon çıkmamı onayladı sinyali verdim arkadaki ayırı bırakıyoruz dedi. 2 sınavda yine aynı şekilde saçmalıklar beni buldu arabanın start stopundan dolayı kendi kendine istop etti l park yeri yaparken ve Park yerleri hafif yokuşluydu Yani gerçekten delirdim araba iki kere istop etti bir saydılar yokuşta da yanlışlıkla istop oldu diğerini saymadılar.ki ben yokuşlarda o kadar güzel bir kaldırıyorum ki arabaları yani ehliyet hocalarım ilkin de alırsın demişti bütün hocalar herkes şok oluyordu neyse 3.sınava girdim dedim tamam mı olacak çünkü parklarım falan her şey harika derslerde bile ne bir dubaya değdim ne de parkları başarısız değildi 3 sınavda çizgiye mılımdeğdim diye bıraktılar 4'üncüsünde 0 hata ile aldım ama sonra ne mi oldu sınavı gectm 1hafta sonra otomatik araba aldık hayalımdekı manuel aldığım ehlıyetn ezıyetleri bana kötu anılar olarak kaldı. Kesnlkle komisyonla alaakalı basarılı olanların basarıszlıgı. Kendini üzme korkma elbet alıcaksın guven kendıne bak 4de verdıler zorakı. Şimdi 1.bucuk yıldır anasını aglatyorum trafiğin

Niye öyle diyor, zorlanın yapamayın araba da ona kalsın diye mi? Eskiden azdı ama şimdi her taraf otomatik vites araba dolu. Madem manuel ehliyet daha iyi, niye otomatik vites araba almış? Karısını yüreklendirmeyen, herkes yapıyor sen de yaparsın demeyen, elinden gelen yardımı göstermeyen erkeklerden nefret ediyorum. Sen önce otomatik al, arabamız zaten otomatik vites, biraz trafik tecrüben olsun sonra istersen ehliyetini manuele çevirirsin deyince olmuyor mu?

Bence farklı arabayla çalışmanız iyi olmamış. Benim hocam direk tembihlemisti çalışma diye. Hatta eşim bende calistirayim mi diyince sakın dedi direk. Umarım bu sefer iyi bir komisyona denk gelir rahatlıkla geçersiniz.

Ben 4 kere kaldım sonra kursu bıraktım. Otomatiğe yazılıcam ama 6 ay geçti cesaret edemiyorum

Erkek kardeşim 5.ci de zor bela almıştı ehliyeti :) umarım teselli olur size :)))))

Hayatımız boyunca hep otomatik arabamız olmayabilir yatırım olarak gördüğümüz bu otomatik arabayı satıp ev alma düşüncemiz var. Peşinat gibi. Yani manuele tekrar geçiş yapılabilir 2 3 yıl sonra. Tek eşimden de değil kime bahsetsem Manuel almalısın diyip beni darlıyor. Eşimde araba bana kalsın diye düşünecek biri değil, ama son cümlende haklısın öneri de bulunabilir önce zorluğu gör vs diyor dur gidip bi kavga çıkarayım

Kursunuza söyleyin sınava eğitim aldığınız araçla girmek istediğinizi söyleyin. Her aracın kavrama noktası, direksiyonu vs farklıdır. Ben ders aldığım araçta girmek istiyorum dedim sınavda da bir farklılık hissetmedim geçtim. Manuel ehliyet aldım da noldu direk otomatik araç aldım bence gereksiz sıkıntı kadınlar için manuel sınav

Ben kurstaki araba dışında çalışmamıştım, ehliyeti alınca kendi arabamızı sürmeye başladım. Kavrama noktaları farklı oluyor, bizim araba daha uzun kurstaki araba ile park ederken falan farklı oluyordu. Ehliyet sınavı tamamen ezbere dayalı bence. Geceleri uyumadan önce sınav güzergahını düşünüyordum baştan sona yapacaklarımı Gerisi o an araçtaki herkesi unutup her zamanki gibi sanki kendi hocanla sürüyormuşsun gibi düşünmek Başarılar geçersin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…