Dini nikah ile ilgili sorularım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz daha dirayetliyiz kadın daha duygusal o yüzden dinde(!) kadının boşanma hakkı yok diyen erkekler bunlar herhalde. 🙄

Fetvayı kkdan almaya çalışmak yerine işin ehli insanlara sorun. Burda 85 farklı cevap gelecek. Zaten dini konu açmak yasak. Konu kapanacak. Onun haricinde şu konuları abim, kuzenim, arkadaşım gibi açmayın yahu sizin yaşadığınızı anlıyoruz.
Benim olsa zaten benimdir derim .

Nikah düştü , yengeniz başka biriyle nikah kıyıp birlikte olacak böylelikle abinizle tekrar evlenebilir. Abinize ders olsun sinirle boş ol denilmez.

Ya buna benzer konu daha önce açılmıştı birkaç yıl oluyor. Biraz aratınca buldum. Baya tartışma konusu olmuştu. Birisi şöyle bir mesaj yazmıştı. Ama yine de forum sitelerinde fetva aramayı doğru bulmuyorum diyaneti arayıp teyit edin

Hayır bakın benzer bir şey yaşayan biri hem diyanete hem de nurettin yıldız asoruyor ve tek boşanma yerine geçer fetvası alıyor.

Diyanetin fetvası doğrultusunda 3 kez öfke anında 1 talak hakkı gider.
Yinede olay nasıl gerçekleşti kelimeler nasıl döküldü ağızdan dikkatli bir şekilde dinlenilip hüküm söylenmesi gerek.

Konu sahibi lütfen işin ehli olmayan kişilerden bilgi almayınız.
190 alo fetva hattı na sorun. Yada yarın bulunduğunuz yerin müftülük binasına gidip bilgi alınız

Ben bir yerden duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela adam kadının olmadığı bir ortamda bunu söylerse yıllar geçtiğinde bu öğrenilirse o zaman nikah düşmüş sayılıyor demişlerdi. Yada gözümü korkutmuşlardı bilmiyorum. Ancak düşmüş nikah. İşin acı yanı, dine bu kadar bağlı yaşıyorlarsa bir daha nikahta kıyamayacaklar. Şartları yerine getirmezlerse
Bu kadarini bende bilmiyorum valla sadece boşanirlarsa yeniden evlenmek için başka birisiyle ilk önce evlenmesi gerek diye biliyorum ama bu da abisine ders olsun🙄birdaha karar verirken 100 kez düşünsun

Yinede olay nasıl gerçekleşti kelimeler nasıl döküldü ağızdan dikkatli bir şekilde dinlenilip hüküm söylenmesi gerek.

180 alo fetva hattı na sorun. Yada yarın bulunduğunuz yerin müftülük binasına gidip bilgi alınız

180 alo fetva hattı na sorun. Yada yarın bulunduğunuz yerin müftülük binasına gidip bilgi alınız
190 fetva hattı yanlış yazmışım

Arkadaşlar hülle denilen şey sizin televizyonlarda gördüğünüz başkasıyla yalandan nikahlansın sonra kocasına dönsün bir olay değil. Kişi Boşandıktan sonra gerçekten başka bir kişiyle evlenip, gerçek bir evlilik yaşayıp, normal evlilik hayatını yaşar. Eğer onunla da anlaşamazsa tekrardan boşanıp Eski eşine dönebilir hülle buna deniyor.
Bizim milletimiz bu işi kendi çıkarları doğrultusunda değiştirmişler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X