DİLEGİM VAR

Sağlıkla ilgili demişsiniz

Mesela çocuğum olmadı

Doktora gittik ve sıfır sperm teşhisi konuldu

Tüp Bebek'le bile zor dendi

Oturup dövünmedin dua vs de etmedim

Bu alanda bilim ne demiş baktım kendimce alanında en uzman yer ile görüştüm gerekli işlemleri aynen dedikleri gibi yaptım ve çocuğum oldu

Bir yakınım da aynı süreçlerden geçti çok dua ettim çok istedim Allah gönlüme göre verdi dedi

İkimiz de aynı olayı iki farklı pencereden anlattık

Sizi rahatlatacaksa dua da edin ama gece gündüz dua etmek yerine ne yapılabilir diye çaba da gösterin

Tövbe istigfar edip dileği kabul olan var mı diye soruyor. Bu dini içerik değilde nedir?
Ya siz yorumlarınızda " inşallah, maşallah vs " kullanmıyor musunuz? Tövbe etmek kısmına mı taktınız?

Ya da siz başınıza gelen veya gelmeyen bazı şeyleri " geçmişte şöyle bir hata ettim de bu başıma geldi." diye hiç mi düşünmediniz?

Peki bu dileginizin hayırlı olduğunu nerden biliyorsunuz ? Biz yalnızca kapıyı calariz. O kapı açılır yada açılmaz orasını Allah bilir. Olmuyorsa vardır bir hayır. Bir şeyi bu ne olursa olsun koru körüne istemek doğru değil. Rabbim hayırlısıysa hayirlisiyla nasip et diye dua edin

Ya siz yorumlarınızda " inşallah, maşallah vs " kullanmıyor musunuz? Tövbe etmek kısmına mı taktınız?

Ya da siz başınıza gelen veya gelmeyen bazı şeyleri " geçmişte şöyle bir hata ettim de bu başıma geldi." diye hiç mi düşünmediniz?
Ben inşallah ve maşallahı çok kullanıyorum zaten ama bunlar kelime. Ben tövbe kelimesine de takılmadım.
Konuyu açanın yazdığı bütüne bakıldığında dini içerik oluyor.
Bu okuduğunuzu anlamanız ile alakalı.
Bütünü baktığımızda çıkan anlamın böyle olduğunu anladım ve yazdım.

Siz farklı düşünebilirsiniz saygı duyarım.

Bazen her şeyin zamani vardır derler. Bazende hayırlısı buymuş bilmiyorum ki avutma mı şükür için mi gercek mi:KK51:
Ayrıca
Kadın dua edip duasi kabul olan oldu mu diye sormuş kısaca. Bu ne ya yok dini icerik mune bakar mısın. Banlancaksin mune bakar mısın diye şikayet edince madalya mı takiyorlar😃
Kraldan çok kralcı olmak işte bu
Fikrin varsa yaz demek ki gerçekten cok istediği bir şey ki inanclida biri sormuş ne var yani.
Ya da konu nereye aitse konunu şuraya ac bence orasi daha uygun de bitti gitti

Yok bacım büyü hacı hoca nedir ya allah aşkına 😂
Konu sahibi napayım başka çarem yok minvalinde konuşunca öyle kinaye yaptım :)
Allah çaresiz dert vermesin.
Çaresiz birine kinayeli cevap vermekte ne bileyim. İnsan başıma gelir mi acaba diye düşünmeli. Hayat bu bugün ona bi gün bize Allah korusun

X