Gelinlik Modelleri diktirdiğim gelinliği beğenmedim :(

natuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2011
98
3
kızlar mrb başımdan geçeni siz gelinlik telaşesindeki gelin adaylarıyla paylaşmak istiyorum...bundan ıkı ay once bır arkadaş tavsiyesi özerine bir moda evine gidip hayalımdekı gelınlıgı tarif ettım... ılk başlarda herşey normaldi ılk prova,kalıp provası,etek boyu provası, yok ıcçamaşır gıy gel yok ayakkabını al busefer oyle gel falan derken gelınlıkçım geçen hafta aradı buyuk bı heyecanla açtım telefonu bana gelınlıgımı hemen hemen bıtırdıgını ve provaya almak ıstedıgını söyledi..okadar sevındımkı buyuk bı heyecanla ertesı gune kadar gozume uyku gırmeden hemen yanında aldım soluğu.. sonuç hüsrandı giydirdiği gelinlık üstüme 2 kat buyuktu,kullandıgı tül ve danteller okadar basit okadar ucuz duruyordukı anlatamam,aynaya baktıgımda o yaşadıgım tarifsız acı duyguyu kımseye anlatamam.aynaya baktıgımda gozlerımden yaşlar akıyordu...bu gelınlık bana buyuk deılmı dedım arkası ipli oldugu halde sıkamıyordu o derece buyuk yapmışş..sen çok kılo verdın ondan bole oldu gıbı bahaneler uretmeye başladı bana gelınlıkçı..daraltmıyacakmısın dedım bırdaaha sokmem lazım kım ugraşıcak ama bışıler duşunurum gıbı cumleler sarfetti,duvak seçımıne geldı sıra bana kısa hazır bı duvak getırmezmı..bu ne ya dedım ben uzun ıstıyorum duvagımı dedım bızde bole hazır duvak kullanıyoruz bunlr daha rahat oluyor fılan dedı.. yıne sustum ama hayatımda bole bı duygu yaşamamıştım hıc okadar uzuldmkı anltamam..gelınlıgı çıkardım fakat çaresız duşuncler sardı kafamı ben hayatımda ılk defa gıyecektım bu gelınlıgı fakat nasıl boyle sonuç hüsran olabılırdıkı.. 2 ay boyunca gelıp gıttıgım yer nasıl benı magdur edebılırdı.hemde dugunume 2 hafta kala...ben kendı kendımı yıyıp bıtırırken bana gelınlıgını bıkaç gune teslım ederım bırazda daraltırım dedı. faakat sorun daraltılması deıldıı..model guzel olmasına ragmen kullandıgı malzemeler resmen dökülüyordu..sınırlendıgımı anladı fakat bellı etmeden sınırle oradan ayrıldım.gelınlıkçının merdıvelerıne çöktüm elım ayagım tıtrıyordu resmen..o gelınlıgı suratına fırlatıp yuzune tukrmek ısterdım fakat gelınlıgınn ucretının buyuk bı kısmıda verılmıştı.bıyandan napıcamı duşunurken bıyandan nışanlıma ve aılesıne bunu nasıl açıklıcamı duşundum.. durum bellıydı dugune 2 hafta kala evın bı ton eksıgı dururken kım bana yenıden gelınlık alabılmem ıcın para vereblırdıkı.. oradan hırsla eve geldım odama kapanıp saatlerce agladım evdekılere anlattım durumu nışanlıma da onlarda uzuntume ortak oldular canım nışanlım ne kadar sıkıntıda olsada yenıden alırız sen uzulme yeterkı dedı..gıden para olsun sen sıkma canını dedı..ertesı gun nşanlımla emınone gıttık dıktırdıgım gelınlıgın yarı fıyatına hazır bı gelınlık bulduk ustume gıydım sankı bana gore dıkılmıştı tamda ıstedıgım gıbıydı duvagıyla dantelıyle tülüyle okadar guzel oldumkı..ufak tefek ışlemlerden snra gelınlıgımı aldık ve geldık..şuan çok mutluyum fakat yaşadıklarım gelınlık dıktırmeyı duşunen herkese ders olsun.. dıktırıcek olsanız ble ustunuze gıymeden asla dıktırmeye karar vermeyın.. mutlaka hazır modellerın ustunuzde nasıl durduguna bakın.. ıllede özel dıkım olacaksa modaevındekı dıger gelınlıklerın kumaşına dıkışıne dıkkat edın..karşısınızdakının vaatlerıne bakmayın..sız sız olun benım yaşadıklarımı yaşamayın... :KK43::KK43:

ayy canım ya okurken inan çok üzüldüm... neyseki eşin olacak kişi çok iyi bir insanmış..ona benden bir kupa :KK19::KK19:

sana da onunla bir ömür boyu mutluluklarrr..:123:

Canım işin tatlıya bağlanmasına cok sevindim
Hani derlerya kısmetten öteye köy yok diye seninde kısmetin bu gelinlikmiş demekki:KK69:
Hayırlı olsunn

Canım işin tatlıya bağlanmasına cok sevindim
Hani derlerya kısmetten öteye köy yok diye seninde kısmetin bu gelinlikmiş demekki:KK69:
Hayırlı olsunn

evet canım kısmet tabi bazı şeyler. 2 ay boyunca gıdıp geldıgım yerde deılde bıkez gezdıgım ve hayalımdekını buldugum yermışşş kısmet

neyse en azından içine sinen bir gelinlik bulabilmişsin, alma imkanın olmuş hiç üzülme canım ama diğer gelinlikçine de al götür geri ver gelinliğini, istediğim gibi olmadı diye konuşun bence yaa
sıkma canını şimdiden mutluluklar diliyorum

Allah tamamına erdirsin canım.ilk önce çok üzüldüm okurken sonunda sevindim ama.herşey gönlünce olsun.mesut olun bir ömür boyu :nazar:

canım geçmiş olsun valla ama nişanlın seni çok seviyor belli ki çok güzel ona da aferin :KK42: valla okurken benzer bişi başıma gelse naparım die gözlerim doldu keşke öncesinde gezip görseymişsin ama sonuçta istediğin beğendiğin gelinlik olmuş mutluluklar hatta fotosunuda koy da bizde görelim sonra :KK34:

ayy nisanlin cok ince bi insanmis:nazar:
okurken uzulerek okudum ama icine sinen bi gelinlik bulmanada sevindim
mutluluklar:KK69:

diktirecekseniz gelinlikçinin diğer modellerine bakmak çok önemli. ikincisi kumaşları beraber seçmek.işi gelinlikçiye bırakırsak onlar maliyeti kısmak için ellerinden geleni yapar, siz karışmazsanız daha ucuz malzemeyle fazla işçilik harcamadan size teslim ederler...

neyse en azından içine sinen bir gelinlik bulabilmişsin, alma imkanın olmuş hiç üzülme canım ama diğer gelinlikçine de al götür geri ver gelinliğini, istediğim gibi olmadı diye konuşun bence yaa
sıkma canını şimdiden mutluluklar diliyorum

evet emınonune gıderken yolda hep kafamda negatif şeyler kuruyordum olmucak bulamam bu saatten snra falan fılan..hemde çok pahalıdır bıdaha alamayız dedım ama rabbım yuzume baktı..

HTML:
canım geçmiş olsun valla ama nişanlın seni çok seviyor belli ki çok güzel ona da aferin :KK42: valla okurken benzer bişi başıma gelse naparım die gözlerim doldu keşke öncesinde gezip görseymişsin ama sonuçta istediğin beğendiğin gelinlik olmuş mutluluklar hatta fotosunuda koy da bizde görelim sonra :KK34:

aslında daha once hıc gezmedım dıyemem ama aklımdakı gelınlıgı bulamamıştım bundan dolayı arkadaş tavsiyesi üzerine gittim oraya gıtmez olaydım..sonradan ogrendımkı tavsıye eden arkadaşın gelınlıgı berbatmışş başka kızlar soyledı bunu bana..ama yınede dıkılırken benımkıde ole olur dıye duşunemedım işte..

zarara uğradınızmı peki yani aldığın gelinlik diktirdiğin gelinliğin kalan parasının çokmu üstündeydi eğer dikim yapan moda evine çok para vermeseydin vazgeçmen daha kolay olurdu bende nişanda öyle bi hata yaptım nişanlım yarısını verdi paranın ama az bi miktar verseydi ben o nişanlığı giymezdim kesin adam etti giydim ama çok uğraştım herkes benimle moda evine geliyodu her haftasonu provadaydık şurayı şöyle yap burayı sök yeniden yap baya uğraştık sonunda tamam dedim giydim ama bu bana ders olsun dedim bi daha asla sonra hem kınalığı hem gelinliği eminönünden aldım pazarlıkla baya indiler hazır giyim bi yerdi moda evi değildi çok beğenerek aldım tam üstüme göreydi yüzümde gülücüklerle eve döndüm daha giyemedim ama görenler çok beğendiler öyle bi gelinliği ki herkes öyle kaliteli dikemez iyi bi yerde 2000 aşağı dikmezler kınalığımda öyle 1000 civarı dikimi anca olur ikisini 2000 aldık çok mutlu olduk nişanlımda bende hem güzel hem piyasaya göre uygundu

zarara uğradınızmı peki yani aldığın gelinlik diktirdiğin gelinliğin kalan parasının çokmu üstündeydi eğer dikim yapan moda evine çok para vermeseydin vazgeçmen daha kolay olurdu bende nişanda öyle bi hata yaptım nişanlım yarısını verdi paranın ama az bi miktar verseydi ben o nişanlığı giymezdim kesin adam etti giydim ama çok uğraştım herkes benimle moda evine geliyodu her haftasonu provadaydık şurayı şöyle yap burayı sök yeniden yap baya uğraştık sonunda tamam dedim giydim ama bu bana ders olsun dedim bi daha asla sonra hem kınalığı hem gelinliği eminönünden aldım pazarlıkla baya indiler hazır giyim bi yerdi moda evi değildi çok beğenerek aldım tam üstüme göreydi yüzümde gülücüklerle eve döndüm daha giyemedim ama görenler çok beğendiler öyle bi gelinliği ki herkes öyle kaliteli dikemez iyi bi yerde 2000 aşağı dikmezler kınalığımda öyle 1000 civarı dikimi anca olur ikisini 2000 aldık çok mutlu olduk nişanlımda bende hem güzel hem piyasaya göre uygundu

öncelikle senın adına sevındım çok yakışacağına emınım... benım gelınlıgın yarısı verılmıştı gelınlık 1.500 du 750 tlsi verilmişti..daha doğrusu ılk etapta kapora bırakıldı 200tl snra nışanlım ara ara elınde para oldukça bna verıyordu bende ona goturuyordum harcarm kalmasn dıe.. o paranın çıkacagı varmış ne dıyım kı..

Nihayetinde mutlu olmanıza sevindim..:)
Neyse ki nişanlınız çok anlayışlı davranmış ve sizi üzmemiş, ne mutlu size..
Bana da ders oldu, diktirmek istemiyorum artık vazgeçtim:)
ben de vakti geldiğinde hazır gelinlikleri tercih edeceğim.:KK69:

okurken baya üzülmüştüm taa ki sonuna gelene kadar..en özel günleri mahvediyorlar işte.ama istedigin gibi bi gelinlik bulmana sevindim.hayırlı olsun :nazar:

düğüne iki hafta kala çok zor bir durum olmuş kendimi senin yerine koydumda ben o gelinlikçiyle kesin kavga ederdim .....sonuçta ilk başta herşeye hallederiz diyorlar sonrada hatalarına sahip cıkmayıp birde ukalalık yapıyorlar sen kilo verdiysen 100 kilodan 50 kiloya düşmedin sanırım zaten gergin stresli günler kilo vermek gayet normal:26: ama sonunun güzel olması yüzünün gülmesi önemli aferim damat beye gelinliğinide paylaş bizimle olurmu:KK34:

Son düzenleme:
X