Dikkat! TV'lerin frekansları 27Ekim'den itibaren değişiyor!

ayyy o kadar insan bugün hep aynı problemle uğraşıyor ya bende fabrika ayarlarına geri döndüm öyle arattırdım ama eskisi kadar kanal çıkmadı çıkanlar az ve yeterli değil ayrıca çok karışık hepsini ayrıca sıraya koymak gerekiyor onlarla o kadar vakit kaybedene kadar netten yeni frekansların dökümünü alarak tek tek düzenli şekilde girmek daha ii olucak sanki diğerinde hem eksik çıkıyor hemde karışık olduğu için yeniden düzenlemek dahada karışık ve uzuyo sanki ya öfff

gözün aydın canım senin menü arıyordum netten çünki bunu hiç bilmiyorum ama buldum sende bulmuşsun zaten

oh bende rahatladım üzülmüştüm sana buğün kaç kişinin yaptım hatırlamıyorum her marka vardı ama bunu görmedim hiç

Eşim uydu ayarlaması için uyducu çağıracaktı yarın,ben hallettim,:dance:çok güzel ve ayrıntılı anlatmışsın,çok teşekkürler..a.s.

anam dün akşam bende yapamadım yaw sonra sinirim bozuldu gittim yattı. bi euro d çekiyordu. oda gitti karambolde:) şimdi türksatın ana frekansının değiştirilmesi gerektiğini öğrendim. bu akşamda onu denicem. kızlar biri vestel biri arçelik. yapıpta başarılı olabilen varmı bu iki marka uyduda????

ev hanımı neta 1040 D+CI model içinde gösterebilirmisin nasıl yapılacağını

nanobox - Troya2 - Troya2CI - Sedna6300 -nx200serisi - KS8200 - KS8400 - Magnum100D Plus - 4x4 1100d Plus - Maxima 200SE -GERCELL 6500

1-MENÜ tuşuna basınız

2-SİSTEM Menüsüne gelip OK tuşuna basınız.

3-SERVİS kısmına gelip OK tuşuna basınız.

4-FABRİKA RESET menüsüne gelip OK tuşuna basınız.

5-Şifrenizi giriniz. (Fabrika şifresi: 3333)

6-Fabrika Ayarları Geri Dönülecek Emin misiniz? sorusunu OK tuşu ile onaylayınız.

7-Fabrika ayarlarına dönüş tamamlandı menüsünde OK tuşuna basınız.

8-Cihaz kendi kendini kapatır. Siz kumanda ile cihazı açınız.

9-Cihaz açılınca MENÜ tuşuna basınız.

10-KURULUŞ menüsünü seçiniz.

11-Otomatik Arama menüsüne geliniz. Ayarları aşağıdaki gibi seçiniz:
Yöntem: Sabit Sembol Hızı
Uydu: TÜRKSAT 42E
Sembol Hızı: 3333
TV/RAD: Tümü
FTA/Şifreli: Tümü
Şebeke Arama: Evet
Mevcutları Düzelt: Hayır
Bu durumda kumandadan KIRMIZI butona basınız. Otomatik Arama başlayacaktır.

12-Otomatik Aramadan sonra kanal listesini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
bu menü uyuyormu bitane daha veriyorum

2000 SERİSİ - nx100 serisi -SEDNA - COMBO 4000 SERİSİ - GERCELL5500 - Magnum100D 4x4 1100d - 4x4 1100d+cı

1-MENÜ tuşuna basınız.

2-KURULUŞ menüsüne gelip OK tuşuna basınız.

3-SERVİS menüsüne geliniz OK tuşuna basınız.

4-RESET kısmına geliniz OK tuşuna basınız. "Emin misiniz?" sorusuna OK tuşu ile onay veriniz. Şifre kısmına cihazınızıb şifresini giriniz. (fabrika şifresi 5943)

5-Reset işleminden sonra MENÜ tuşuna basınız.

6-Otomatik Arama menüsünü seçiniz. OK tuşuna basınız.

7-Ayaraları aşağıdaki gibi yapınız:
Uydu: TÜRKSAT 42E
Arama Tarzı: Sabit SR
Sembol Hızı: 3333
TV/Radyo: TV&Radyo
Yalnız Kodsuzlar: Hayır
Şebeke Arama: Evet

8-Bu ayarlardan sonra Aramayı Başlat kısmına gelip kumandadan OK tuşuna basınız.

bizimki arçelik akşamdan beri ugraşıyorum yok eşimde bende yapamadım. Arçelik kullananlar yardımcı olurmusunuz

ya hala aksamalar olabilir mı?
benım az evvel çıkıyordu bütün kanallarım
şimdi tekrar sinyal yok diyorfisfisfis
acaba Turksattan kaynaklanan problem mıdır?:uhm:

TV ve Radyo yayınlarını uydudan alan kişiler ,site ve ortak anten sistemleri uydu alıcı ayarlarını yapana kadar yayınları izleyemeyecektir.
haberiniz olsun akideşlerim.................

bizimki arçelik akşamdan beri ugraşıyorum yok eşimde bende yapamadım. Arçelik kullananlar yardımcı olurmusunuz

canım kanal bulunamadı diyorsa Kurulum-Uydu/TP düzenlemeden sinyal olmayan TPleri silin, daha sonra eklemek istediğiniz kanalı bulabilirsiniz
menü
+
sistem kurulumu
+
okey,ardından şifre ve daha sonra
+
uydu tarama okey diyorsun
+
NT taramayı evet olarak ayarlıyacaksın
+
uyduyu tarattırıyorsun işlem tamam

not:Frekans: 12.731Mhz Sembol Oranı: 3333 FEC Değeri: 3/4 Polarizasyon : Vertikal (Dikey)türksat tanıtım dayken yapılacak

Eğer tp listesinde 12733 V 3333 tp si ekli değilse uydudan güncel kanalları alamazsınız.Tp listesini kontrol ederek yukarıdaki tpnin olup olmadığını kontrol ediniz.Yoksa ekledikten sonra NIT arama seçeneği ile tarama yaptırınız
kanalını üzerindeyken MENÜ kurulum -
uydu tarama bölümüne gir burada uydu adı TÜRKSAT
seç NIT tarama seçeneğini EVET yap ve u.k üzerindeki ortadaki
mavi OK tuşuna bas otamatik tarama başlar.

NIT TARAMada Hepsini Bulmazsa Tpleri Elle Girmek Gerekiyor
Bence Saglıklı Olması açısından Tpleri Elle Teker Teker Gir Unuttugun Kanal Varsa Daha Sonra Taratırsın

Son düzenleme:
TV ve Radyo yayınlarını uydudan alan kişiler ,site ve ortak anten sistemleri uydu alıcı ayarlarını yapana kadar yayınları izleyemeyecektir.
haberiniz olsun akideşlerim.................

tşk ederim canım bir aksaklık oldugu belli
"sınyal yok" yazınca uyduyu actım kapadım geldı kanallar
neyse ıdare edicez artık

bendede atv çızırçızır atv avrupadan bakıyorum hele ilçelerde falan sürecekmiş düzelmesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…