Aile Planlaması dikkaattt.en etkili doğum kontrolüymüş!!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cartes

student of the moon
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
81
1
kızlar merhaba
günlerdir dogum kontrolunu araştırıyorum.bugun spermisid denen vajinaya jel köpük veya fitil şeklinde yerleştirilen hiç bir yan etkisi olmayan ve çok etkili olan bir materyal öğrendim.aranızda kullanan var mı?varsa lütfen bizimle paylaşsın.herkese sevgiler...

fıtılı duymustum hatta fıtılle hamıle kalanıda duydum ama bunu ılk kez duyuyorum :p

umarım kullananlar cıkar da faydalanırız :)

sımdı soyle bı baktımda bunları buldum gercı sen gormussundur ama bılmeyenler vardır benım gıbı dıye eklıyorum :)

Avantajları:
- Cinsel ilişki sırasında kullanılması ve ilişki haricinde vücudu etkilememesi
- Adet kanamaları sırasındada kadınların kullanabilmesi
- Tekrar tekrar yıkanıp kullanıldığı zaman 1 ile 2 yıl arası kullanılabilir.
Dezavantajları:
- Cinsen ilişkiden önce yerleştirilmesi ve en geç 6 saat sonra çıkartılması gerekir. ılişkiden 24 saat önce takılabilir.
- Kimi kadınlar diyaframı yerleştirmekte zorlanabilir.
- Lastik alerjisi olanlar için sorunlar yaratabilir.
- Çok sık kullanıldığında sistit denilen idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir.

ewet ilişkiye girdikten en az 6 saat suya değmemesi gerekiyorumuş.ben bi doktor sitesinde okudum.ilişkiye girmeden 10 dk önce uygulanıyormuş.bu fitil yahut je yahut köpük vajinaya kaçan spermleri öldürüyormuş.o nedenle güvenliymiş koruma açısından..ben bunu iyice bir araştırcam.ayrıntıları sizle paylaşcam arkadaşlar.sizlerden de bekliyorum.sevgiler..alkisalkisalkis

birde vajinanın ph değeriyle oynuyor okuduğum kadarıyla..
o kadar yöntem varken bunu da tercih etmem.
ilişkiden önce bir anda başladıysanız o andaki heyecanı kesipde aa bir dakika şunu halledip geleyimmi diceksiniz?

seklını gordukten sonra guvenım sarsıldı :KK70:

acılmamıs koncom gıbı ve pek ıse yarayacagını sanmıyorum en guzelı hap yıne ben ona devam edeyım :)

bence çok yaygın bir yöntem değil.yani tercih edilmiyor.bu yüzden ne kadar güvenilir onuda bilmem...

X