Aile Planlaması DİANE KULLANLAR YARDIM EDEBİLİR Mİ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

zehrabaltali77

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2019
42
3
27
Öncelikle okuyan herkese merhabalar ben 21 yaşındayım evliyim eşimle çocuk istemiyoruz ilk başlarda prezervatif kullanıyorduk daha sonradan yakın arkadaşımdan gördüğüm diane 35 doğum kontrol hapını kullanmak istedim bir ay yani 21 gün içip bıraktım ilk bıraktığımda adetim altı gün sonra geldi bir sonraki ay adetim 5 gün erken geldi ve şuan hapı bırakalı nerdeyse iki ay oldu ve son olmam gereken adetim beş gün gecikti sizce neden olmuş olabilir böyle birşey bunu yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Öncelikle okuyan herkese merhabalar ben 21 yaşındayım evliyim eşimle çocuk istemiyoruz ilk başlarda prezervatif kullanıyorduk daha sonradan yakın arkadaşımdan gördüğüm diane 35 doğum kontrol hapını kullanmak istedim bir ay yani 21 gün içip bıraktım ilk bıraktığımda adetim altı gün sonra geldi bir sonraki ay adetim 5 gün erken geldi ve şuan hapı bırakalı nerdeyse iki ay oldu ve son olmam gereken adetim beş gün gecikti sizce neden olmuş olabilir böyle birşey bunu yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz?
Merhabalar , diane 35 e doktor kontrolünde mi başladınız acaba? Bende kullanıyorum ama bende hormon dengesizliği olduğundan kullanıyorum.Diane 35 ağır bir doğum kontrol ilacıdır doktor tavsiyesi almadan kullanmak sakıncalı olabilir.Normal şartlarda doğum kontrol hapı adeti düzenler ama aldığınız tarihlere ve saatlere çok dikkat etmelisiniz aksi takdirde hormon dengesini bozarsınız.Hergün aynı saatte almaya özen göstermek ve içmeyi unutmamak gerekiyor.

X