Devlette tüp bebek süreci

Reçete yazdırmanız gerekiyor doz ve ilaç herkeste aynı olmuyor
Ultrason Muayeneden sonra ilaclari recete ediyordu zeynep kamil. Simdi onceden receteyi yazdirabiliyormuyuz ilaclari tedaviye hazır etmek icin ? 15 gun sonra baslayacagim tedaviye pazartesi gidip receteyi yazdirabilirmiyim ?

Ultrason Muayeneden sonra ilaclari recete ediyordu zeynep kamil. Simdi onceden receteyi yazdirabiliyormuyuz ilaclari tedaviye hazır etmek icin ? 15 gun sonra baslayacagim tedaviye pazartesi gidip receteyi yazdirabilirmiyim ?
Yazıyorlar diye biliyorum çünkü ilaçları bulmak biraz sıkıntı ama emin değilim siz söylersiniz durumunuzu

Devlette tüp bebek 👶

Merhaba kızlar ben bir ay önce tüp bebek tedavisine başladım 33 yaşındayım amh 0.66 çıktı . O yüzden aşılama olmadan direk tüp bebek dediler . Sağlık raporu ve ilaç raporu için bir takım prosedürler gerekti adetin 2 günü gittim testler (ultrason, akciğer filmi, EKG , hsg , smear ve vajin kültür ) istediler (erkeklerden sadece sperm testi istiyorlar ürüloji bakıyor ona da ) . Bu testleri verdikten sonra anestezi, genel cerrah, psikiyatri ve dahiliye doktorlarının onayı dahilinde bir rapor hazırladık. Raporu sağlık kuruluna verdik ve onayı için bekledik yaklaşık 3 4 gün sürdü . Sonra rapor çıkınca adetin 2.günü çağırdılar gittik kan aldılar ultrason çekildi ve ilaç yazdılar . İlaçları bulmak biraz zor 5 adet cetrotide 10 adet gonal f ve çatlatma iğnesi bulduk zor da olsa rapor olmasına rağmen 7900 TL verdik ilaçlara. Neyse süreç başladı ilaç nasıl kullanılacak falan anlattılar tedavi aynı olsa da ilaç dozu kişiye göre değişiklik gösteriyor. Serüven başladı her gün iğne yaptık kendim yaptım çok acısı yok iğnelerin , iğnelere başlayınca her gün sabah 8.30 da gidip kan verdik ve ultrason çekildi . Yaklaşık 4 gün sürdü , 5.günde çatlatma iğnesi ve bir sonra ki gün yumurta toplama işlemi… gece 00:00 dan sonra su ve yemek yasak sabah 8 de hastahaneye gittik 2900 TL ücret ödedik (sağlık raporu olmasına rağmen) eşimi sperm için başka tarafa yönlendirdiler. Bir kaç kadın içeri aldılar üstümüzdeki herşeyi çıkardık. Ameliyathane gibi bir yere aldılar teker teker hafif anestezi verdiler . Biraz ağrılı bir işlem ama aşırı bir ağrısı yok hsg gibi geldi bana … sonra ilaç aldırmışlardı onları nasıl kullanacağımızı söyleyip yumurta sayımızı söyleyip bizi eve gönderdiler . Hı bir tane de numara verdiler diğer gün arayıp transfer işleminin tarihini ve durumunu öğrenmek için… heyecan ve korku içinde transferi bekliyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah…
Merhaba umarım güzel haberlerinizi de yazarsınız Allah çabalarınızı görüyordur hayırlısıyla güzel sonuçlanır 🤲🤲 2. Aşılamadan sonra tüp bebeğe geçeceğiz bizde aklıma takılanları sormak istiyorum araştırma hastanesinde tedavi görüyorum bende transfer sırasında eşiniz de mi anestezi aldı.10 adet gonal f 900lük mü aldınız bana aşılama için 1 tane 900lük gonal f verdiler sanıırm tüpe geçince sayı artıyor inşallah hepimiz güzel haberler alırız 🥰

Merhaba umarım güzel haberlerinizi de yazarsınız Allah çabalarınızı görüyordur hayırlısıyla güzel sonuçlanır 🤲🤲 2. Aşılamadan sonra tüp bebeğe geçeceğiz bizde aklıma takılanları sormak istiyorum araştırma hastanesinde tedavi görüyorum bende transfer sırasında eşiniz de mi anestezi aldı.10 adet gonal f 900lük mü aldınız bana aşılama için 1 tane 900lük gonal f verdiler sanıırm tüpe geçince sayı artıyor inşallah hepimiz güzel haberler alırız 🥰
Ben 4 gün boyunca gonal f 300 lük kullandım ama herkesin tedavisinde değişiyor bu rakamlar ve dozlar . Yok eşinize anestezi uygulamıyorlar onlar rahat 😌

Kızlar bende cam sakura hastanesinde tüp bebek sürecindeyim cetrotide asla bulamıyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bi tanıdığımız aracıyla yurtdışından almayadan getirticem galiba oda 6 kutu 510 euro yapıyor çok pahalıya gelecek ama muadilini de pek almak istemiyorum. Allah yardımcımız olsun.

Kızlar bende cam sakura hastanesinde tüp bebek sürecindeyim cetrotide asla bulamıyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bi tanıdığımız aracıyla yurtdışından almayadan getirticem galiba oda 6 kutu 510 euro yapıyor çok pahalıya gelecek ama muadilini de pek almak istemiyorum. Allah yardımcımız olsun.
Merhaba bende çok zor bulmuştum gerçekten bütün eczaneleri tek tek aramıştım . Başka çareniz yoksa mecbur alacaksınız Türkiye de de 5 kutu cetrotide 7 kutu gonal f 7900 tl ye gelmişti bana 3 ay önce . Mecbur kalınca insan veriyor maalesef .

Merhaba bende çok zor bulmuştum gerçekten bütün eczaneleri tek tek aramıştım . Başka çareniz yoksa mecbur alacaksınız Türkiye de de 5 kutu cetrotide 7 kutu gonal f 7900 tl ye gelmişti bana 3 ay önce . Mecbur kalınca insan veriyor maalesef .
inan ki aramadığım eczane kalmadı il dışında ki bütün akrabalarıma haber verdim asla yok bulunmuyor. Bugün bi arkadaşım aradı 2 kutu bulmuş ama tanesi 2400 tl dedi şok oldum satış fiyatı zaten 770 tl . yurtdışından alınca daha uyguna geliyor inşallah oradan gelecek. Hiç kimsede insaf merhamet kalmamış. Siz tedavinizi oldunuz mu?

Bn de bulamdım cetrodayt harici bütün ilaçlarımı aldmıltım facebook da infetilite tüp bebek aşılama bebekbaşlığı altında bi sayfa var tedavisi biten ilaca artık ihtiyacı olmayanların olduğu bi sayfa var bn ankaradan soğuk zincir ilaç çantası var onu aldıttırdım hızlı kargoyla aldım. başka yerden bulmak baya zor umarım yardımcı olur

Bn de bulamdım cetrodayt harici bütün ilaçlarımı aldmıltım facebook da infetilite tüp bebek aşılama bebekbaşlığı altında bi sayfa var tedavisi biten ilaca artık ihtiyacı olmayanların olduğu bi sayfa var bn ankaradan soğuk zincir ilaç çantası var onu aldıttırdım hızlı kargoyla aldım. başka yerden bulmak baya zor umarım yardımcı olur
Bende bakayım o sayfaya belki 1 2 tane bile olsa bulurum. Benim 8 gonalf 1 Ovitrelle 3.300 tl geldi raporlu. Buyuk ihtimalle tedavim şubat sonuna kaldı

Bende bakayım o sayfaya belki 1 2 tane bile olsa bulurum. Benim 8 gonalf 1 Ovitrelle 3.300 tl geldi raporlu. Buyuk ihtimalle tedavim şubat sonuna kaldı
Hayırlısı çoğu kişi bulamıyor bana da orda tedaviye başlamış ve ilk denemede gebe kalmış bi arkadaş önerdi sayesinde ben beklemeden aynı ay tedaviye başlayabildim Üsküdar Capital Avm eczanesine de bir bak cnm ben cetrotayt harici kalan diğer ilaçlarımı orda buldum gitmeden aradım var demişlerdi

inan ki aramadığım eczane kalmadı il dışında ki bütün akrabalarıma haber verdim asla yok bulunmuyor. Bugün bi arkadaşım aradı 2 kutu bulmuş ama tanesi 2400 tl dedi şok oldum satış fiyatı zaten 770 tl . yurtdışından alınca daha uyguna geliyor inşallah oradan gelecek. Hiç kimsede insaf merhamet kalmamış. Siz tedavinizi oldunuz mu?
Rabbim yardımcın olsun maalesef süreç zaten stresli bide böyle zorlaştırıyorlar daha kötü oluyor. Evet çok şükür tedavim bitti bebişim tutundu . Rabbim sana da nasip etsin inşallah 🙏🏻 çabanın karşılığını alırsın

Hayırlısı çoğu kişi bulamıyor bana da orda tedaviye başlamış ve ilk denemede gebe kalmış bi arkadaş önerdi sayesinde ben beklemeden aynı ay tedaviye başlayabildim Üsküdar Capital Avm eczanesine de bir bak cnm ben cetrotayt harici kalan diğer ilaçlarımı orda buldum gitmeden aradım var demişlerdi
Çok teşekkür ederim cetrotide hariç diğer iğneleri mi buldum 6 kutu cetrotide kaldı inşallah onları da bulucam

Rabbim yardımcın olsun maalesef süreç zaten stresli bide böyle zorlaştırıyorlar daha kötü oluyor. Evet çok şükür tedavim bitti bebişim tutundu . Rabbim sana da nasip etsin inşallah 🙏🏻 çabanın karşılığını alırsın
Aminn Allah razı olsun. Çok sevindim adına Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağına almayı da nasip etsin. Allah isteyen herkese en hayırlı zaman da nasil etsin. Nerede tedavi olmuştun?

X