Devlet hastanesinde hsg çektirenler var mıı

Gulumsekaderine1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
236
41
27
Kızlar cuma günü devlette hsg cektirecegim ama anestezi veriyorlar mi hemşireler anlattılar ama hiç hatırlamıyorum ne dediklerini stresten. Aranızda varsa anlatır miniz nasıl oluyor işlem hemşire ameliyathane falan dedi ama anestezi işini hiç hatırlamıyorum..

Anestezi vermiyorlar, imkan varsa özelde anestezili çektirin. Çeken kişinin işlemi yapışına göre ağrılı olabiliyor, ben mahvolmuştum

Bende zorlandım işlem sonrası agrımda oldu. O halde işe gitmiştim.
Eğer çalısıyorsanız o gün gitmeyin dinlenin cok kısa sürüyor

Ben 15 yil once cektirmistim özelde 600 lira demislerdi dusunun 15 yil once ben de 600 lira verecegime sıkarım disimi demistim devlette cektirmistim.Dayanilmayacak birsey degil kısa suruyor zaten

Kızlar cuma günü devlette hsg cektirecegim ama anestezi veriyorlar mi hemşireler anlattılar ama hiç hatırlamıyorum ne dediklerini stresten. Aranızda varsa anlatır miniz nasıl oluyor işlem hemşire ameliyathane falan dedi ama anestezi işini hiç hatırlamıyorum..
Ben çektirdim oncesin de anestezi uzmanına görünüyorsunuz demekki anestezi vermicekler size yoksa öncesinde muayene olmanız gerekiyordu ben anestezili çektirdim hiçbir şey hissetmedim uyanmam yarım saat bile surmemistir sonrasında ağrım da olmadı

Bence de araştırın anestezi yoksa özel bir yerde yaptırın çok ağrılı oluyormuş

Ben 14 Nisan'da çekindim sol tüpüm kapalı çıktı çok korkuyordum ama korkulacak hic bir şey yok 15 dk sürüyor acı eşiğine bağlı birazda

Bence de araştırın anestezi yoksa özel bir yerde yaptırın çok ağrılı oluyormuş
Mecbur devlette yapacağım tüp bebek tedavisine başladım ve doktorum çok güzel bir insan daha önce histereskopi de yapmıştı bana o yüzden başka hastaneye gitmek istemiyorum ama kimisi çok kısa sürdüğü için dayanılmayacak birşey değil diyor bilmiyorum

Ben çektirdim oncesin de anestezi uzmanına görünüyorsunuz demekki anestezi vermicekler size yoksa öncesinde muayene olmanız gerekiyordu ben anestezili çektirdim hiçbir şey hissetmedim uyanmam yarım saat bile surmemistir sonrasında ağrım da olmadı
Evet histereskopi olduğum zaman anestezi vermişlerdi ama bunda hatirlayamadim dediler mi acaba diye düşünüyordum. Neyse inşallah ağrılı olmaz o kadar..

Anestezi vermiyorlar, imkan varsa özelde anestezili çektirin. Çeken kişinin işlemi yapışına göre ağrılı olabiliyor, ben mahvolmuştum
Valla Allah hayırlısını versin su saatten sonra yapacak birseyim yok tedaviye başladım bebek için psikolojik acımdan daha acıtmaz canımı herhalde diye düşünüyorum

Bende yakin zamanda üniversitede çektirdim anestezisiz . Sıvı verildiği an adet sancısı gibi sancim oldu sonra geçti anlik bir ağrı zorlanmadim sonrasında ağrı olmadi

Inşallah benimki de öyle olur biraz korkutuldum bu konuda
Korkmana hiç gerek yok canım. Bende anestezisiz çekindim araştırma hastanesinde ki beni kanda tutar panik atağımda var.Benide duyduklarım korkuttu.Hatta kendimi o kadar sıktım ki sıramı beklerken hastanede istiğfar ettim yaptıramicam ben dedim öyle elim ayağım titredi. Ama bebeğimiz olmasını istediğim için zorladım kendimi ve bi cesaret girdim içeriye. Hiç korktuğum gibide olmadı adet sancısı gibi bir sancıydı işlem sırasında olan ve sonrası hemen ayağa kalkabiliyosun zaten vajinal muayene gibi düşün. 3 dk lık bir işlem zaten. Sonrasında hafif ağrım oldu o da eve gelip bir kaç saat dinlendikten sonra geçti bitti. 🌺

Korkmana hiç gerek yok canım. Bende anestezisiz çekindim araştırma hastanesinde ki beni kanda tutar panik atağımda var.Benide duyduklarım korkuttu.Hatta kendimi o kadar sıktım ki sıramı beklerken hastanede istiğfar ettim yaptıramicam ben dedim öyle elim ayağım titredi. Ama bebeğimiz olmasını istediğim için zorladım kendimi ve bi cesaret girdim içeriye. Hiç korktuğum gibide olmadı adet sancısı gibi bir sancıydı işlem sırasında olan ve sonrası hemen ayağa kalkabiliyosun zaten vajinal muayene gibi düşün. 3 dk lık bir işlem zaten. Sonrasında hafif ağrım oldu o da eve gelip bir kaç saat dinlendikten sonra geçti bitti. 🌺
Benim ağrı konusunda bir korkum yok ben sadece böyle hastane ortamlarında tek başıma bir yere girememe korkum var hemde aşırı öyle böyle değil o yüzden eşimi yanımda götürcem ordaki görevlilere rica edicem eşimde benimle birlikte filim odasına girsin diye

Ay ne güzel konuştunuz ya valla biraz rahatladım gerçekten.😊 bende duyduklarim okuduklarimdan korkrum işte ama hala anestezi verirlerse diye umidim var 😂 lokal ameliyathanede mi yapılıyor normalde de çünkü bana verdikleri kâğıtta öyle yazıyor yani inşallah umduğum gibidir 😂

X