Dertleşirken dikkat......

dalya05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2008
272
3
>> Dertleşirken dikkat!
Kadınlar, genelde yaşadıkları hakkında konuşmaya çok ihtiyaç duyarlar. Bunları paylaşarak, olaylar ve şahıslar hakkında ne yapılması gerektiği konusunda fikir edinirler, aynı zamanda da psikolojik olarak rahatlarlar. Ancak uzmanlar uyarıyor! Eğer çok kişisel bir konu hakkında birileriyle konuşmaya veya yardıma ihtiyacınız varsa, iki kere düşünün.

‘Özel’liğinizi kaybetmeyin
Burada kural şudur: Yanlış yerde, yanlış zamanda, yanlış kişiyle ilgili açıklama yapmamalısınız. Genelde konuşma ihtiyacı; özel hayatınızı iş arkadaşlarınızla paylaşmak şeklinde kendini gösterir. Ancak bunu abartırsanız, bir süre sonra yaşadıklarınız, size özel ve kişisel gelmemeye başlayabilir. Bunun da ötesinde; paylaştıklarınız, sizin kolay yıpranır hale gelmenize sebep olabilir. Herkes meselelerinize yardımcı olabilecek, tarafsız yaklaşabilecek bir uzman değildir. Bazı insanlar yalnızca meraklıdır. Başınıza gelen şanssızlıklara, ‘diğerleriyle paylaşacak yeni şeyler buldukları için’ sevinirler. Konuşmak istediğinizde; güvenebileceğiniz, sır tutabilen, size yardımcı olabilecek biri olup olmadığına bakın. Bazı durumlarda da kişisel hareket etmeniz, daha doğru adım atmanızı sağlayabilir.

ALINTI....

Bu konuda maalesef cok fazla kötü deneyimim oldu.Öyle bir an oluyor ki en güvenmedigim kisilere bile derdimi acmak zorunda kaldim...
Kaldim diyorum öyle zor zamanlarim olduki icimi dökmezsem delirecegim gibi geliyordu bana.
Kaldiki insan arkadasina ya da akrabasina nasil anlatmasin...
bende öyle yaptim...akrabam olan arkadasim bildigim kisiye sorunlarimi actim,biliyordum onun elinden bir sey gelemezdi fakat ben sadece anlatmak,dertlesmek ve biraz teselli edilmek istiyordum.
.Ama ben derdimi ona anlatirken yüzündeki üzgün ifadesinin arkasinda, sevinc cigliklari attigini anlamam cok gecmedi.ama bir söz vardir ya alma mazlumun, ahini cikar aheste aheste.iste aynisi oldu.benim aglayarak anlattiklarimin en az 100 kati acini yasadi...belki bencil denecek benim icin ama yinede söyleyecegim...ayni seyi bende ona yaptim.yüzüne karsi üzülüyormus gibi yapip icimden oh olsun dedim arkadaslar ne derseniz deyin.....
Paylasimin icin cok tesekkürler arkadasim...icim cok doluydu,,sayende rahatladim..

Ben özel hayatım,özellikle de sorunlarım hakkında acaip ketum bi insanım,kimseye,en yakın arkadaşlarıma bile yolunda gitmeyen hiç bişiyimi anlatmam,asıl anlattığımda kendimi kötü hissediyorum,pişman oluyorum nie anlattım ki vs die,zaten yapı olarak da sorunları fazla kafaya takan,bunalım bi insan deilim,hep ne kadar gamsızsın derler ama bi sorun olsa da,mutsuz olsam da yüzüm hep güler,kahkahalar atarım,hiç bişi belli etmem ne yaşarsam evimde yaşarım kimse görmez de bilmez de,en güzeli bu bence,herkes bana imrenerek bakıo ne güzel hiç bi sorunu yok,hayatı güllük gülistanlık diolar,hiç bişiyi takmıo,canını hiç üzmüo keşke biz de böle olsak diolar,bölece beni sevmeyen çekemeyen insanların eline de sevinecek koz vermemiş oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…