Dertleşelim mi ? Bebek sorunsali.

pepus

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2023
44
17
30
Merhabalar. 2 Senelik evliyim. Daha önce iki kere yumurtalik ameliyati oldum. Yumurtaliklarim dönüyor ve çürümeye başlıyor. Neyse ki almadılar ama doktorlar tekrar edeceğini söyledi. Kontrolde senin çocuğun zor olur dediler. Neyse çok ağladım ama tedaviden umutluydum. Tuttu da ama 12 haftalikken kalbi durdu. Pıhtılaşma çıkmadı. Vardır bir hayır dedim. Doktor kürtajimi iyi yapamamış. Üç ay boyunca kanama yaşadım. Derdimi anlatamadım. Başka doktora gittim anlamadılar. Üç ayın sonunda kanamadan fenalasınca tekrar kürtaj oldum. Çok kötü bir süreçti. Toparladım. Tekrar tedaviye başladım. Üç gün önce pozitif gördüm. Çok baglanmadim ama içimde birseyler de kıpır kipirdi. Bugün değerimin sadece iki arttığını kimyasal veya dis gebelik olabileceğini öğrendim. Kendimi çok kötü hissediyorum. Üstelik kanamalı kıstım yine oluşmuş. Yani her an yumurtaliklarim dönebilir. Artık bu durumları geçtim. İki senedir doğru düzgün hayatımı yaşayamıyorum. Spora başlamak istiyorum mesela, ama aklımda hep ya bebek olduysa ? Düşüncesi. Hastalanıyorum mesela içim rahat bir şekilde soğuk algınlığı ilacı bile içemiyorum. Eltim hamile, arkadaşlarım hamile onlar adına çok çok mutluyum hep dua ediyorum ama aynı ortama girmek istemiyorum. Çünkü sanki herkes benim tepkilerimi merak ediyor gibi. Muhtemelen öyle değildir ama herkes bir kere diyorsa ben 10 kere maşallah diyorum ki içimde kötülük olmadığını anlasınlar diye. Eşim sabahtan beri, gel biraz yürüyelim gel sana kahve ısmarlayayım diyip duruyor ama içimden gelmiyor birsey yapmak. Çocukları o kadar seviyorum ki hepsi beni görünce mutlu oluyor. İnsan en sevdiğinden mi imtihan olurmuş ? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Biraz asosyalim hiç arkadaşım yok neredeyse girişken biri değilim maalesef. Ve kendimi anlatmak istedim . Bazen tanımadığın insanlar sana iyi gelir derler ya. İşte öyle arkadaşlarım:/

Merhaba inşallah en kisa surede hamile kalirsin canim kasim da hamile kaldim dogal yoldan Aralık'ta kürtaj oldum şimdi iste famera klomen catlatma ignesi gonf 300 igne hersey yaptim hayla olmadi geçen ay klomen kullandim öbür ayda etki etigini duydum bende deneyim dedim bi o kalmisti zaten denemedim demem diye kisacasi böyle üzülme bak gercekten hic olmyuyan var en azindan bi kere o duyguyu tadık ya rabbim kucagimizi bos birakmicak buna çok eminim onun cocugu var benim yok diye diye kendini üzme neyi çok istersen onunla Sınanırsın bende çok istiyorum bir yerde okumuştum düşük yapan kadınlar ahirete bebegine kavusuyorlarmiş dua edelim bol bol rabbim geciktiriyorsa güzelleşiyor

Merhaba inşallah en kisa surede hamile kalirsin canim kasim da hamile kaldim dogal yoldan Aralık'ta kürtaj oldum şimdi iste famera klomen catlatma ignesi gonf 300 igne hersey yaptim hayla olmadi geçen ay klomen kullandim öbür ayda etki etigini duydum bende deneyim dedim bi o kalmisti zaten denemedim demem diye kisacasi böyle üzülme bak gercekten hic olmyuyan var en azindan bi kere o duyguyu tadık ya rabbim kucagimizi bos birakmicak buna çok eminim onun cocugu var benim yok diye diye kendini üzme neyi çok istersen onunla Sınanırsın bende çok istiyorum bir yerde okumuştum düşük yapan kadınlar ahirete bebegine kavusuyorlarmiş dua edelim bol bol rabbim geciktiriyorsa güzelleşiyor
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Çok yorgun hissediyorum kendimi. Umarım kısa sürede ikimizde Güzel sonuçlar aliriz.

Ay nolur böyle düşünme o bebek senin kaderinde varsa zaten Rabbim sana nasip edecek onu. Sporunu yap kendini çok yormadan, mutfağa gir yeni tarifler dene, eşinle yürüyüşe çık, gez dolaş biraz modunu yükselt. Biliyorum sağlık durumu o kadar önemli ki ama bak Rabbim sana iki kere hamile kalmayı nasip etmiş bilemezsin bunlar senin sınavındır elinden alınan bir gül için ağlarken demetler dolusu vardır önünde hiçbirimiz bilemeyiz🏵️ O yüzden kendini iyi hissedicek ne varsa onu yapmaya çalış, ayrıca insanların ne düşündüğünü bu kadar önemseme, zaten içinde bir kötülük yoksa ve onlar böyle düşünüyorsa kaybeden sen değil onlardır. Sana kendini iyi hissettirmeyen şeylerden uzaklaşıp modunu yükselten şeylere odaklan.
Rabbim sana en hayırlı vakitte en hayırlı evlatları nasip etsin, aklına ruhuna ferahlık versin.☺️

Merhabalar. 2 Senelik evliyim. Daha önce iki kere yumurtalik ameliyati oldum. Yumurtaliklarim dönüyor ve çürümeye başlıyor. Neyse ki almadılar ama doktorlar tekrar edeceğini söyledi. Kontrolde senin çocuğun zor olur dediler. Neyse çok ağladım ama tedaviden umutluydum. Tuttu da ama 12 haftalikken kalbi durdu. Pıhtılaşma çıkmadı. Vardır bir hayır dedim. Doktor kürtajimi iyi yapamamış. Üç ay boyunca kanama yaşadım. Derdimi anlatamadım. Başka doktora gittim anlamadılar. Üç ayın sonunda kanamadan fenalasınca tekrar kürtaj oldum. Çok kötü bir süreçti. Toparladım. Tekrar tedaviye başladım. Üç gün önce pozitif gördüm. Çok baglanmadim ama içimde birseyler de kıpır kipirdi. Bugün değerimin sadece iki arttığını kimyasal veya dis gebelik olabileceğini öğrendim. Kendimi çok kötü hissediyorum. Üstelik kanamalı kıstım yine oluşmuş. Yani her an yumurtaliklarim dönebilir. Artık bu durumları geçtim. İki senedir doğru düzgün hayatımı yaşayamıyorum. Spora başlamak istiyorum mesela, ama aklımda hep ya bebek olduysa ? Düşüncesi. Hastalanıyorum mesela içim rahat bir şekilde soğuk algınlığı ilacı bile içemiyorum. Eltim hamile, arkadaşlarım hamile onlar adına çok çok mutluyum hep dua ediyorum ama aynı ortama girmek istemiyorum. Çünkü sanki herkes benim tepkilerimi merak ediyor gibi. Muhtemelen öyle değildir ama herkes bir kere diyorsa ben 10 kere maşallah diyorum ki içimde kötülük olmadığını anlasınlar diye. Eşim sabahtan beri, gel biraz yürüyelim gel sana kahve ısmarlayayım diyip duruyor ama içimden gelmiyor birsey yapmak. Çocukları o kadar seviyorum ki hepsi beni görünce mutlu oluyor. İnsan en sevdiğinden mi imtihan olurmuş ? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Biraz asosyalim hiç arkadaşım yok neredeyse girişken biri değilim maalesef. Ve kendimi anlatmak istedim . Bazen tanımadığın insanlar sana iyi gelir derler ya. İşte öyle arkadaşlarım:/
Bazen nefes almak istemiyor ya insan öyle işte senin anlattıklarında nefesimi kesti sanki Allahım en tezinden banada sanada burada dünyada bebek bekleyen tüm tüm kadınlara nasip etsin hayrıyla beraber 🌸 1 yıldır bizde istiyoruz ama bi kere bile hamile kalmadım daha fsh değerim yüksekmiş sanırım evlenmeden önce günü gününe 28 günde bir regl olurdum evlendikten sonra 24 güne düştüğünü 30 güne çıktığınıda gördüm her ay acabamı diye umut etmek belirtiler aramak çok yoruluyor insan + olarak istenmeyen bir gelin bu ay okadar bittimki artık hamile kalsamda olur kalmasamda çünkü biliyorum ki bu aşk bana ya ölüm getirecek ya ölüm ☺🥲 eşimle çok mutluyum aslında onu çok seviyorum beni çok sevdiğini biliyorum insan anlamazmı sevilip sevilmediğini ama aşağılanmayı kaldıramıyorum artık (eşim bekardı ben evlenip ayrılmıştım istenmeme sebebim.) Herşeye rağmen sana diyeceğim şu ki umarım bu ay çok güzel haberler alırsın ve sağlıcakla bebeğine kavuşursun çok mutlu ol yorma kendini biliyorum hiç birşey yapmak gelmiyor içinden eeen eeennn kötü eğer çalışmıyorsan telefonuna online oyunlar indir oyna kafanı dağıtacak şeylerle meşgul ol 💕

Ah canım benim seni o kadar iyi anlıyorum ki bir buçuk senedir çocuk için uğraşıyoruz 3 kere femara çatlatma iğnesi yaptırdım olmadı doktorum çok stres yapıyorsun sağlıksın bi de rahim filmi çekelim ama temiz çıkacak eminim dedi rahim filmi çekildim dünyamız başımıza yıkıldı beklemediğimiz bişey çıktı rahimde yapışıklık ameliyat olman lazım dedi doktor ama dene gene de bu ay belli olmaz dedi. Tabi bunu duyan herkes ah vah yazık senin çocuğun olmaz aman olmayı versin ne olacak falan dedi. Tabi kullandığım hormon haplarından TSH ve prolaktin değerlerim de hamilelik için çok yüksekti ilaca başlamıştım ve o ay büyük bir sürpriz oldu ben hamile kaldım ama içimde hep o söylenenler olsa da düşer demeleri aklımdan çıkmıyordu. Kan pıhtılaşmam da var hemen iğneye başlamıştım 6. Hafta da kanamam başladı 20 gün kanamalı yattım doktorum iğneyi kesmek zorunda kaldı ve bebeğim dayanamadı kaybettim. Kürtaj oldum kendi doktorum yoktu başka doktor yaptı kürtajı içerde parça unutmuş bir hafta sonra kalan parçayı tekrar düşürdüm tekrar aynı acılar yapışıklık için ameliyat oldum şimdi sil baştan tekrar çocuk tedavisi bu ay femara çatlatma iğnesi yaptırdım tutmazsa aşılama hiç umudum yok deli gibi korkuyorum. Senin çevrende ki benim çevremde ailemde bir dünya hamile var ve benden deli gibi destek beklentileri var. Bu da bizim sınavımız diyorum artık rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur. Acın geçmiyor ama azalıyor. Rabbim bir gün bizlerede nasip edecek inşallah kafanı dağıtmaya çalış. Sporunu da yapabilirsin sporun bir yasağı yok eşinle vakit geçir herkesten uzaklaş başbaşa kalın biraz en çok birbirinize ihtiyacınız var

Ay nolur böyle düşünme o bebek senin kaderinde varsa zaten Rabbim sana nasip edecek onu. Sporunu yap kendini çok yormadan, mutfağa gir yeni tarifler dene, eşinle yürüyüşe çık, gez dolaş biraz modunu yükselt. Biliyorum sağlık durumu o kadar önemli ki ama bak Rabbim sana iki kere hamile kalmayı nasip etmiş bilemezsin bunlar senin sınavındır elinden alınan bir gül için ağlarken demetler dolusu vardır önünde hiçbirimiz bilemeyiz🏵️ O yüzden kendini iyi hissedicek ne varsa onu yapmaya çalış, ayrıca insanların ne düşündüğünü bu kadar önemseme, zaten içinde bir kötülük yoksa ve onlar böyle düşünüyorsa kaybeden sen değil onlardır. Sana kendini iyi hissettirmeyen şeylerden uzaklaşıp modunu yükselten şeylere odaklan.
Rabbim sana en hayırlı vakitte en hayırlı evlatları nasip etsin, aklına ruhuna ferahlık versin.☺️
İnanın iyi yönden bakmaya çalışıyorum. Gerilememin sebebi de insanlar. Ben orada hamile kadına içini ferah tut sağlıkla gelir inşallah diye teselli veriyorum , bana diğerinin verdiği cevap : ay düğünde de seni hamile sanmışlar ama bilmiyorlar ki hamile olan sen değilsin o. Böyle birsey söylenir mi ? Son patoloji testimde 3 ay parça kaldığı için içimde rahimde tuhafliklar olmuş. Çocuk yapmam lazımmış. Bir doktor diyor diyor yumurtaliklarin dönebilir çocuk yap diğeri diyor bu tuhafliklar ilerde sıkıntı olur cocuk yap. OLMUYOR NEYAPAYIM ? diye bağırmak istiyorum artık. Çok teşekkür ederim size okuyup değer verip derdimi paylaştığınız için. ❤️ Daha yeni diye çok üzüldüm sanırım. Ben de kendimi toparlamaya karar verdim.

Bazen nefes almak istemiyor ya insan öyle işte senin anlattıklarında nefesimi kesti sanki Allahım en tezinden banada sanada burada dünyada bebek bekleyen tüm tüm kadınlara nasip etsin hayrıyla beraber 🌸 1 yıldır bizde istiyoruz ama bi kere bile hamile kalmadım daha fsh değerim yüksekmiş sanırım evlenmeden önce günü gününe 28 günde bir regl olurdum evlendikten sonra 24 güne düştüğünü 30 güne çıktığınıda gördüm her ay acabamı diye umut etmek belirtiler aramak çok yoruluyor insan + olarak istenmeyen bir gelin bu ay okadar bittimki artık hamile kalsamda olur kalmasamda çünkü biliyorum ki bu aşk bana ya ölüm getirecek ya ölüm ☺🥲 eşimle çok mutluyum aslında onu çok seviyorum beni çok sevdiğini biliyorum insan anlamazmı sevilip sevilmediğini ama aşağılanmayı kaldıramıyorum artık (eşim bekardı ben evlenip ayrılmıştım istenmeme sebebim.) Herşeye rağmen sana diyeceğim şu ki umarım bu ay çok güzel haberler alırsın ve sağlıcakla bebeğine kavuşursun çok mutlu ol yorma kendini biliyorum hiç birşey yapmak gelmiyor içinden eeen eeennn kötü eğer çalışmıyorsan telefonuna online oyunlar indir oyna kafanı dağıtacak şeylerle meşgul ol 💕
Benim eşimde garibim sırf ben üzülürüm diye asla duygularını yansıtmıyor. Dilerim en kısa zaman da siz de sağlıkla bir minnak dünyaya getirirsiniz. Sizi çok iyi anlıyorum inanın. Boşverin onları bu toplum böyle. Eğer ayrılıp evlenen erkek olsaydı hiç bir sorun gormezlerdi ama konu kadın oldu mu içlerinden deccal çıkıyor ve maalesef bunu yapan yine kadınlarımız. Siz hiç üzülmeyin eşiniz belli ki sizi cok seviyor . Benim de en buyuk şansım eşim. ❤️Ben öğretmenim aslında yaz tatili sürekli evdeyim diye de stresim artmış olabilir . Okulumu çok özledim. Sırf kafam dağılsın diye hemen başlamak istiyorum.

İnanın iyi yönden bakmaya çalışıyorum. Gerilememin sebebi de insanlar. Ben orada hamile kadına içini ferah tut sağlıkla gelir inşallah diye teselli veriyorum , bana diğerinin verdiği cevap : ay düğünde de seni hamile sanmışlar ama bilmiyorlar ki hamile olan sen değilsin o. Böyle birsey söylenir mi ? Son patoloji testimde 3 ay parça kaldığı için içimde rahimde tuhafliklar olmuş. Çocuk yapmam lazımmış. Bir doktor diyor diyor yumurtaliklarin dönebilir çocuk yap diğeri diyor bu tuhafliklar ilerde sıkıntı olur cocuk yap. OLMUYOR NEYAPAYIM ? diye bağırmak istiyorum artık. Çok teşekkür ederim size okuyup değer verip derdimi paylaştığınız için. ❤️ Daha yeni diye çok üzüldüm sanırım. Ben de kendimi toparlamaya karar verdim.
Ay konuşmalara bak🥲 boşverin cidden bazen ne kadar iyi niyetli olursanız olun, insanlar kötü tarafı görmek için çabalıyor. Diyorum ya size iyi gelen ne varsa onu yapın insanlar alınırsa alınsın. Sizden daha kıymetli ne var şu dünyada? Onların söylediği bir cümle sizin tüm ömrümüz boyunca hatırlayıp üzülebileceğiniz bir örnek belki ama o arkasıni dönünce unutucak.
Konuşurken bazen kelimelerin ne yaralar açtığını bilemiyoruz. Biz kadınlar çok güçlüyüz ve inanın kimse yıkamaz bizi kendimiz hariç.
Kocaman sarılıyorum size en güzel evlatları Rabbim nasip etsin size, bu dünya imtihan dünyası, sınavlarımızı daima kolaylıkla geçelim.♥️♥️

Ah canım benim seni o kadar iyi anlıyorum ki bir buçuk senedir çocuk için uğraşıyoruz 3 kere femara çatlatma iğnesi yaptırdım olmadı doktorum çok stres yapıyorsun sağlıksın bi de rahim filmi çekelim ama temiz çıkacak eminim dedi rahim filmi çekildim dünyamız başımıza yıkıldı beklemediğimiz bişey çıktı rahimde yapışıklık ameliyat olman lazım dedi doktor ama dene gene de bu ay belli olmaz dedi. Tabi bunu duyan herkes ah vah yazık senin çocuğun olmaz aman olmayı versin ne olacak falan dedi. Tabi kullandığım hormon haplarından TSH ve prolaktin değerlerim de hamilelik için çok yüksekti ilaca başlamıştım ve o ay büyük bir sürpriz oldu ben hamile kaldım ama içimde hep o söylenenler olsa da düşer demeleri aklımdan çıkmıyordu. Kan pıhtılaşmam da var hemen iğneye başlamıştım 6. Hafta da kanamam başladı 20 gün kanamalı yattım doktorum iğneyi kesmek zorunda kaldı ve bebeğim dayanamadı kaybettim. Kürtaj oldum kendi doktorum yoktu başka doktor yaptı kürtajı içerde parça unutmuş bir hafta sonra kalan parçayı tekrar düşürdüm tekrar aynı acılar yapışıklık için ameliyat oldum şimdi sil baştan tekrar çocuk tedavisi bu ay femara çatlatma iğnesi yaptırdım tutmazsa aşılama hiç umudum yok deli gibi korkuyorum. Senin çevrende ki benim çevremde ailemde bir dünya hamile var ve benden deli gibi destek beklentileri var. Bu da bizim sınavımız diyorum artık rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur. Acın geçmiyor ama azalıyor. Rabbim bir gün bizlerede nasip edecek inşallah kafanı dağıtmaya çalış. Sporunu da yapabilirsin sporun bir yasağı yok eşinle vakit geçir herkesten uzaklaş başbaşa kalın biraz en çok birbirinize
Çok teşekkür ederim. Senin adına çok üzüldüm. Ama umarım en kısa sürede bütün güzel kapılar senin için açılır. Eşim de rahatsızlandı 10 kilo kaybetti bir ayda ilaçlar vs. Ben üzgün o hasta öyle evde boş boş duruyoruz. Bir yere de gidemedik tedavi süreci vs. derken yaz tatili okullar da kapanınca evde tek başıma inanın stresten yoruldum artık. Yaşım 30 herkesin arkadaş çevresi oturmuş. Benimde var arkadaşlarım ama yakınım diyebileceğim böyle hadi şuraya gidelim diyebileceğim kimsem yok. Herkes kendi evinde ailesiyle. İşte dediğiniz gibi sporun falan bir yasağı yok ama YA OLURSA fikri beni çok kısıtlıyor. Sizde de parça unutmuşlar çok üzüldüm iyi ki erkenden müdahale etmişler. Ben iyi değilim parça geliyor diyorum doktor bana birsey yok diyip hatta eşimi çağırıp karinin içi rahat etmiyor sana da söyleyeyim birsey yok diyor. Sonuç olarak 3 ay boyunca öyle çektim. Hakkımı da o doktorlara helal etmiyorum. Bütün hayat kalitem bitti 3 ay kanamam kesilmedi bütün bacaklarım ped kullanmaktan yara oldu ama dinletemedim. :/ Ama bugünden sonra kendime geleceğim artık. İşime odaklanacagim. Sizden de güzel haberler duyacagima inancım tam. Bizi en iyi biz anlarız ❤️

Benim eşimde garibim sırf ben üzülürüm diye asla duygularını yansıtmıyor. Dilerim en kısa zaman da siz de sağlıkla bir minnak dünyaya getirirsiniz. Sizi çok iyi anlıyorum inanın. Boşverin onları bu toplum böyle. Eğer ayrılıp evlenen erkek olsaydı hiç bir sorun gormezlerdi ama konu kadın oldu mu içlerinden deccal çıkıyor ve maalesef bunu yapan yine kadınlarımız. Siz hiç üzülmeyin eşiniz belli ki sizi cok seviyor . Benim de en buyuk şansım eşim. ❤️Ben öğretmenim aslında yaz tatili sürekli evdeyim diye de stresim artmış olabilir . Okulumu çok özledim. Sırf kafam dağılsın diye hemen başlamak istiyorum.
Benimde en büyük şansım dünyada sahip olduğum tek mucizem eşim ama sanırım dayanacak gücüm kalmadı artık benim yüzümden onun üzülmesinide istemiyorum🥺

sana kurban olurum 😣😣 Allah inşallah istediğini, beklediğini sana nasip eder. okurken o kadar üzüldüm ki.. kendimi gördüm sanki. benim de cocuk istediğimi ve olmadığını herkes biliyordu etrafımda ve insanlar aslında kötü bir sey söylemese bile ben her seyden alınırdım. arkadaslarım falan bebeklerini bana verip sen uyutsana falan derlerdi. sanki benim hiç evladım olamayacak da gönlümü alıyorlar gibi hissederdim. kaç gece dua ederek, ağlayarak uykuya daldım bilmiyorum.

ama üzülme kuzum. neler neler oluyor hayatta. kötü tecrübeler yasadın diye hep böyle olmayacak. güzel şeyler de olacak inşallah.

kuzenimin esinde de yumurtalıkların dönme olayı oluyor. 3 cocugu oldu ama. bir yumurtalığına gec müdahale edildiği için o alındı ama. inşallah sen de güzel seyşer yasayacaksın

Çok teşekkür ederim. Senin adına çok üzüldüm. Ama umarım en kısa sürede bütün güzel kapılar senin için açılır. Eşim de rahatsızlandı 10 kilo kaybetti bir ayda ilaçlar vs. Ben üzgün o hasta öyle evde boş boş duruyoruz. Bir yere de gidemedik tedavi süreci vs. derken yaz tatili okullar da kapanınca evde tek başıma inanın stresten yoruldum artık. Yaşım 30 herkesin arkadaş çevresi oturmuş. Benimde var arkadaşlarım ama yakınım diyebileceğim böyle hadi şuraya gidelim diyebileceğim kimsem yok. Herkes kendi evinde ailesiyle. İşte dediğiniz gibi sporun falan bir yasağı yok ama YA OLURSA fikri beni çok kısıtlıyor. Sizde de parça unutmuşlar çok üzüldüm iyi ki erkenden müdahale etmişler. Ben iyi değilim parça geliyor diyorum doktor bana birsey yok diyip hatta eşimi çağırıp karinin içi rahat etmiyor sana da söyleyeyim birsey yok diyor. Sonuç olarak 3 ay boyunca öyle çektim. Hakkımı da o doktorlara helal etmiyorum. Bütün hayat kalitem bitti 3 ay kanamam kesilmedi bütün bacaklarım ped kullanmaktan yara oldu ama dinletemedim. :/ Ama bugünden sonra kendime geleceğim artık. İşime odaklanacagim. Sizden de güzel haberler duyacagima inancım tam. Bizi en iyi biz anlarız ❤️
Kanamalı süreç evet çok yıpratıyor umarım eşin içinde senin içinde herşey çok güzel olur. O doktorları anlamak mümkün değil zaten nasıl bu kadar duyarsız kalabiliyorlar aklım mantığım almıyor. Fiziksel olarak kendinizi topladığınız zaman sizi daha önceden iyi gelen ne varsa onu yapın eminim ki iyi gelecektir. Hepimizden güzel haberler alırız inşallah. Dediğin gibi bizi en iyi biz anlarız gerisi boş ❤️

sana kurban olurum 😣😣 Allah inşallah istediğini, beklediğini sana nasip eder. okurken o kadar üzüldüm ki.. kendimi gördüm sanki. benim de cocuk istediğimi ve olmadığını herkes biliyordu etrafımda ve insanlar aslında kötü bir sey söylemese bile ben her seyden alınırdım. arkadaslarım falan bebeklerini bana verip sen uyutsana falan derlerdi. sanki benim hiç evladım olamayacak da gönlümü alıyorlar gibi hissederdim. kaç gece dua ederek, ağlayarak uykuya daldım bilmiyorum.

ama üzülme kuzum. neler neler oluyor hayatta. kötü tecrübeler yasadın diye hep böyle olmayacak. güzel şeyler de olacak inşallah.

kuzenimin esinde de yumurtalıkların dönme olayı oluyor. 3 cocugu oldu ama. bir yumurtalığına gec müdahale edildiği için o alındı ama. inşallah sen de güzel seyşer yasayacaksın
Yaaa çok teşekkür ederim samimiyetin için ❤️ Beni anlayan birilerini gördükçe bugün kendimi daha iyi hissettiğimi farkettim. Meğer ne kadar önemliymiş birinin seni tanımadan bile sana yakın hissetmesi. Yumurtalik dönmesine eşlik eden pcos ta olunca iyice stres oluyorum. Ama dediğin gibi hep olumsuz olmayacak ya bir gün biz de uyumadan ağlamak yerine bebegimizi kokyalayacagiz ❤️

Ya seni okadar iyi anlıyorum ki bende daha 1 senelik evliyken eşimin ailesinin çevrenin çocuk yokmu düşünmüyo musunuz 1 tane olsun gibi gibi birsürü laf işittim çocuklu insanların arasında otururken onlar çocuklarla ilğili konuşurken benim hamilelik şöyleydi şöyle böyle derken ben o ortama sığmıyodum ait bile hissetmiyorum çocuğu olmuyo diyo laf çıkaranı mı dersin herşeyi duydum sen sen ol yıpratma kendini ben herşeyi duydum kafaya takma taka düzgün olan hormonlarım yükseldi süt hormonum yükselmişti bu hamilelerde normal olan bişey ama benim için değildi çok ağladım belki isyan ettim defalarca doktora gittim kişilerim oluştu işin öz'ü Rabbim nasip etti bu bi sınav aslında asla umudunu kaybetme sporunu yap aktivitelerini yap çocuk olmaz diyen doktorlara da kapak olsun ki 2 kere hamile kalmışssın düşüklerini kayıplarnın nedeni araştırın genetik test vs güzelce beslen folit asite başla ve en önemlisi kimsenin seni üzmesine asla izin verme bitti dediğin yerden tekrardan yeşerir umutların Rabbim kucanı boş bırakmasın umarım en kısa zamanda anne olmayı rabbim nasip eder geleceğin en güzel annesi kendine çok iyi bak 💞

Ya seni okadar iyi anlıyorum ki bende daha 1 senelik evliyken eşimin ailesinin çevrenin çocuk yokmu düşünmüyo musunuz 1 tane olsun gibi gibi birsürü laf işittim çocuklu insanların arasında otururken onlar çocuklarla ilğili konuşurken benim hamilelik şöyleydi şöyle böyle derken ben o ortama sığmıyodum ait bile hissetmiyorum çocuğu olmuyo diyo laf çıkaranı mı dersin herşeyi duydum sen sen ol yıpratma kendini ben herşeyi duydum kafaya takma taka düzgün olan hormonlarım yükseldi süt hormonum yükselmişti bu hamilelerde normal olan bişey ama benim için değildi çok ağladım belki isyan ettim defalarca doktora gittim kişilerim oluştu işin öz'ü Rabbim nasip etti bu bi sınav aslında asla umudunu kaybetme sporunu yap aktivitelerini yap çocuk olmaz diyen doktorlara da kapak olsun ki 2 kere hamile kalmışssın düşüklerini kayıplarnın nedeni araştırın genetik test vs güzelce beslen folit asite başla ve en önemlisi kimsenin seni üzmesine asla izin verme bitti dediğin yerden tekrardan yeşerir umutların Rabbim kucanı boş bırakmasın umarım en kısa zamanda anne olmayı rabbim nasip eder geleceğin en güzel annesi kendine çok iyi bak 💞
Çok çok teşekkür ederim . Sizin adınıza çok sevindim. Kalbinizi kiranlar da dilerim hatasını anlar. Geç gördüm mesajınızı malum dusuk yaptım iki gündür. Yarın bir plates merkezi ile görüşmeye gideceğim. Umarım biraz iyi gelir bana da . Yani insanlar gerçekten çok tuhaf. Ama önüme bakacağım artık. Kabullendim yani varsa nasibi gelir diyorum. Siz de kendinize çok çok iyi bakın. ❤️❤️

yumurtalık torsiyonu(dönmesi) çok şiddetlidir ağrılıdır apandisit ameliyatı gibi anlık müdahale gerektirir yani doktorun dönüyor ve çürüyor demesi saçma geldi. hemen doktorunu değiştir derim. ayrıca yumurtalığın dönmesini gerektirmek için kistik yapıda olması falan lazım. bu doktorun dedikleri bana hiç bilimsel gelmedi dediğim gibi değiştirin doktorunuzu.

Merhabalar. 2 Senelik evliyim. Daha önce iki kere yumurtalik ameliyati oldum. Yumurtaliklarim dönüyor ve çürümeye başlıyor. Neyse ki almadılar ama doktorlar tekrar edeceğini söyledi. Kontrolde senin çocuğun zor olur dediler. Neyse çok ağladım ama tedaviden umutluydum. Tuttu da ama 12 haftalikken kalbi durdu. Pıhtılaşma çıkmadı. Vardır bir hayır dedim. Doktor kürtajimi iyi yapamamış. Üç ay boyunca kanama yaşadım. Derdimi anlatamadım. Başka doktora gittim anlamadılar. Üç ayın sonunda kanamadan fenalasınca tekrar kürtaj oldum. Çok kötü bir süreçti. Toparladım. Tekrar tedaviye başladım. Üç gün önce pozitif gördüm. Çok baglanmadim ama içimde birseyler de kıpır kipirdi. Bugün değerimin sadece iki arttığını kimyasal veya dis gebelik olabileceğini öğrendim. Kendimi çok kötü hissediyorum. Üstelik kanamalı kıstım yine oluşmuş. Yani her an yumurtaliklarim dönebilir. Artık bu durumları geçtim. İki senedir doğru düzgün hayatımı yaşayamıyorum. Spora başlamak istiyorum mesela, ama aklımda hep ya bebek olduysa ? Düşüncesi. Hastalanıyorum mesela içim rahat bir şekilde soğuk algınlığı ilacı bile içemiyorum. Eltim hamile, arkadaşlarım hamile onlar adına çok çok mutluyum hep dua ediyorum ama aynı ortama girmek istemiyorum. Çünkü sanki herkes benim tepkilerimi merak ediyor gibi. Muhtemelen öyle değildir ama herkes bir kere diyorsa ben 10 kere maşallah diyorum ki içimde kötülük olmadığını anlasınlar diye. Eşim sabahtan beri, gel biraz yürüyelim gel sana kahve ısmarlayayım diyip duruyor ama içimden gelmiyor birsey yapmak. Çocukları o kadar seviyorum ki hepsi beni görünce mutlu oluyor. İnsan en sevdiğinden mi imtihan olurmuş ? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Biraz asosyalim hiç arkadaşım yok neredeyse girişken biri değilim maalesef. Ve kendimi anlatmak istedim . Bazen tanımadığın insanlar sana iyi gelir derler ya. İşte öyle arkadaşlarım:/seni çok şyi anlıyorum camım bnm 1 yıl korunmasız ilişki 7 ay çatlatma iğnesi doğal kalmaya çalıştım baktık olmadı rahim filmi çekildi tüpler kapalı çıktı ameliyat oldum açılamadı biri alındı diğeri bağlandı sonra amh testi yapıldı rezervim düşük çıktı 5 tüp bebek denedik 5.de daha yeni pozitif oldum ama 6:4 de kalbi durdu iki haftadır bi umut bekledik maalesef küttaj olucam bn 36 yaşındayım eşim 42 daha bu acıyı atlatamadan eşim bn boşanmak istiyorum dedi çocuk istiyorum ve olucağı yok dedi daha kürtaj olmadım daha her şey taze ve eşim bana bunları ve daha neler söYledi bn de depresyon dayım en azından eşin seni dedtekliyor ki biz 1.5 yıldır kendimiz için bebek için tüp bebek yaptık onun öncesinde oldu bu tüpümün kapalı olduğu vs başlayamadık kayın peder kanserdi 1.5 yıl ona baktımo ödü peşine kaynanam geldi o da hastaydı 4 yılda ona baktım oda kalp krizinden öldü zaten parkinson hastasıydı hayatı bana zindan ettiler şimdi de bunları yaşıyorum allah sonumuzu iyi etsin bn onlara bakıcam diye bu kadar oyalandık amh düştü o zmn çocuk önemli değilken şimdi Çocuğum olmadığı için kocam boşanmak istiyor bu sürede sana eşin dedtek oluyor yanlız değilsen hayat arkadaşının kıymetini bil bn i kimse yok ölmeyi bile düşünmüyorum ağır depresyondayım

/seni çok şyi anlıyorum camım bnm 1 yıl korunmasız ilişki 7 ay çatlatma iğnesi doğal kalmaya çalıştım baktık olmadı rahim filmi çekildi tüpler kapalı çıktı ameliyat oldum açılamadı biri alındı diğeri bağlandı sonra amh testi yapıldı rezervim düşük çıktı 5 tüp bebek denedik 5.de daha yeni pozitif oldum ama 6:4 de kalbi durdu iki haftadır bi umut bekledik maalesef küttaj olucam bn 36 yaşındayım eşim 42 daha bu acıyı atlatamadan eşim bn boşanmak istiyorum dedi çocuk istiyorum ve olucağı yok dedi daha kürtaj olmadım daha her şey taze ve eşim bana bunları ve daha neler söYledi bn de depresyon dayım en azından eşin seni dedtekliyor ki biz 1.5 yıldır kendimiz için bebek için tüp bebek yaptık onun öncesinde oldu bu tüpümün kapalı olduğu vs başlayamadık kayın peder kanserdi 1.5 yıl ona baktımo ödü peşine kaynanam geldi o da hastaydı 4 yılda ona baktım oda kalp krizinden öldü zaten parkinson hastasıydı hayatı bana zindan ettiler şimdi de bunları yaşıyorum allah sonumuzu iyi etsin bn onlara bakıcam diye bu kadar oyalandık amh düştü o zmn çocuk önemli değilken şimdi Çocuğum olmadığı için kocam boşanmak istiyor bu sürede sana eşin dedtek oluyor yanlız değilsen hayat arkadaşının kıymetini bil bn i kimse yok ölmeyi bile düşünmüyorum ağır depresyondayım

X