Dertlere Derman 1.001 Fatiha Listesi

ebruli-- ebruli--
Fatiha-i şerife adetliyken (hayız,aybaşı,regli) başında besmele çekmeden dua niyeti ile okunabilir.Dua kastı ile okumanın bir sakıncası yoktur.
Adetli iken Kur'an-ı Kerim-i yarım ayet bile olsa okumak haramdır.Ancak dua,zikir veya sena(övgü)kastı ile lursa okumak caiz olur.Sadece zikir,sena yahut dua makamında olan ayetler bu maksatla okunabilir.

Fakat,hüküm ve haber bildiren ayetler dua,sena ve zikir maksadı ilede olsa okunamaz.
Mesela sena-yı kast ederek cenazede Fatiha-i Şerifeyi okumak caizdir.
Aynı şekilde kabristanda ve cemiyetlerde dua maksadı ile başında besmele çekmeden Fatiha-i şerife okunabilir.

Sağol canım okuyorum bende

Arefe günü 1000 ihlasi serif okumak cok sevap
Zamani olan mazeret döneminde olmayanlar insaallah okuyabilir
ömür boyunca dis agrisi cekmemeye niyette edilebilir okumadan önce malum hamileliklerde genelde dis agrisi oluyor
Yani bi kac seye birden niyet edilse ve arefe gününü ihya etmenin sevabi da eklenirse her yönden avantajliyiz elhamdulillah

Arefe günü 1000 ihlasi serif okumak cok sevap
Zamani olan mazeret döneminde olmayanlar insaallah okuyabilir
ömür boyunca dis agrisi cekmemeye niyette edilebilir okumadan önce malum hamileliklerde genelde dis agrisi oluyor
Yani bi kac seye birden niyet edilse ve arefe gününü ihya etmenin sevabi da eklenirse her yönden avantajliyiz elhamdulillah
Canim merhaba yazini okudum şok oldum dişim bi kac gundur felaket agriyoo ve hamileliklerde oluyo geneldee ben okuyum insallah arefe gunu Allah razi olsun.bu bi isaretmi :))))) bide herouinchand den habern varmi okudugnu yazmadida belki sana ozelden yazmstr

Elfce 92 Rabbim evlilik yolundaki zorluklari kaldir,kapali kapilari ac ,sevdigim ile Aile rizasinin oldugu ,hayirli ,huzurlu, mutlu,iman dolu evlilik nasip et
  • Ebruli Gönlümdeki dilegin hayirlisi ile Kabul olmasi
  • Feraheymen Hayirlisi ile Esimin ameliyatinin istedigi gibi gitmesi, hayirli saglikli imanli salih saliha evlatlar; hayirlisi ile evlad sahibi olup huzur ve saglik icinde yasamayi Rabbimin nasip etmesi
  • Nara87 Nara87 Hayirlisi ile tez zamanda Rabbim esimle bana yol acsin, rizkimiz cogalsin, kaynanasiz ayri eve cikalim ,problemlerimiz artik bitsin.Bebegimizi kendi özel evimizde sag salim saglikla kucagimiza alalim insaAllah
  • Damla22 Imanli saglikli evlad sahibi olayi Rabbimin nasip etmesi
  • Herounchained Insaallah biran önce toparlanip, kendimin en iyi kaderini yasayabilmeye muktedeir olmak ,duygusal tatmin olmayi Rabbimin nasip etmesi
  • suleeeem suleeeem abim nişanlım ile ve ailesi ile ilgili sorunalrımızın kısa zamanda bitmesi ve düğünümüzün olması iki cihan saadeti yaşayağımız evliliğimizin olması sağlıkla mutlulukla huzurla ömrümüzün geri kalanını geçirmek dileğiyle
  • Sealand Sealand Rabbim dua sahibi seda ya ve üm isteyenlere kisa zamanda takva sahibi, haramlardan kacinan namaz kilan, ibadetli mutlu olacagi hayirli bir es ve salih saliha evladlar nasip etsin
  • Berlinay hayirlisi ile gönlümündileginin Kabul olmasi
niyetlerini bildirmeyen ( bildiriptegözümden kacan) kardeslerimizden haber bekliyoruz

Elfce 92 Rabbim evlilik yolundaki zorluklari kaldir,kapali kapilari ac ,sevdigim ile Aile rizasinin oldugu ,hayirli ,huzurlu, mutlu,iman dolu evlilik nasip et
  • Ebruli Gönlümdeki dilegin hayirlisi ile Kabul olmasi
  • Feraheymen Hayirlisi ile Esimin ameliyatinin istedigi gibi gitmesi, hayirli saglikli imanli salih saliha evlatlar; hayirlisi ile evlad sahibi olup huzur ve saglik icinde yasamayi Rabbimin nasip etmesi
  • Nara87 Nara87 Hayirlisi ile tez zamanda Rabbim esimle bana yol acsin, rizkimiz cogalsin, kaynanasiz ayri eve cikalim ,problemlerimiz artik bitsin.Bebegimizi kendi özel evimizde sag salim saglikla kucagimiza alalim insaAllah
  • Damla22 Imanli saglikli evlad sahibi olayi Rabbimin nasip etmesi
  • Herounchained Insaallah biran önce toparlanip, kendimin en iyi kaderini yasayabilmeye muktedeir olmak ,duygusal tatmin olmayi Rabbimin nasip etmesi
  • Gooseberry Gooseberry canim benim duam hakkimda en hayirli olan yere hayirlarla atanayim insanlara faydali olayim dogruluktan ayrilmayayim Allahin izniyle annemin ve babamin hastaliklari tez vakitte iyilessin
  • suleeeem suleeeem abim nişanlım ile ve ailesi ile ilgili sorunalrımızın kısa zamandabitmesi ve düğünümüzün olması iki cihan saadeti yaşayağımız evliliğimizin olması sağlıkla mutlulukla huzurla ömrümüzün geri kalanını geçirmek dileğiyle
  • Sealand Sealand Rabbim dua sahibi seda ya ve üm isteyenlere kisa zamanda takvasahibi, haramlardan kacinan namaz kilan, ibadetli mutlu olacagi hayirli bir es ve salih saliha evladlar nasip etsin
  • Berlinay hayirlisi ile gönlümündileginin Kabul olmasi
niyetlerini bildirmeyen (bildiriptegözümden kacan)kardeslerimizden haber bekliyoruz

4.kişi Nara87 Nara87 için okuyoruZ.
elfce92 elfce92
ebruli-- ebruli--
feraheymen feraheymen okudu
Nara87 Nara87
@damla22 okudu
herounchained herounchained
@poeticcry
Amor-a Amor-a
Gooseberry Gooseberry
Sealand Sealand
B Berlinay
suleeeem suleeeem
ARKADAŞIMIZIN NIYETI
  • LÜTFEN ZAMANINDA OKUYALIM ARKADAŞLAR. BERLİNAY İZİN VERDIGI ICIN ONA YARDIM ETMEK ICIN TAKIP EDIYORUM LISTEYI. ALLAH KABUL ETSIN

4.kişi Nara87 Nara87 için okuyoruZ.
elfce92 elfce92
ebruli-- ebruli--
feraheymen feraheymen okudu
Nara87 Nara87
@damla22 okudu
herounchained herounchained
@poeticcry
Amor-a Amor-a
Gooseberry Gooseberry
Sealand Sealand
B Berlinay
suleeeem suleeeem
ARKADAŞIMIZIN NIYETI
  • LÜTFEN ZAMANINDA OKUYALIM ARKADAŞLAR. BERLİNAY İZİN VERDIGI ICIN ONA YARDIM ETMEK ICIN TAKIP EDIYORUM LISTEYI. ALLAH KABUL ETSIN

Benim niyetim tez zamanda hayirli bir eş ile evlilik ve rizkimin hayirlisi ile artmasi.

X