Dertlere Derman 1.001 Fatiha Listesi

canım sen cuma günü ne zaman bağışlıcaksın eğer cuma saati bağışlıcaksan cuma günü sabahtan okuyalım onun için soruyorum???

cuma saati okumak daha makbule gecer diye düşünüyorum.ezan okunduktan sonra namazımı kılıpta bagıslayabilirim.bu daha makbule gecer gibime geliyo ne dersiniz???

Merhaba.. :)
Bana da anlatır mısınız, ne zamana kadar yapıyoruz? :)

Merhaba.. :)
Bana da anlatır mısınız, ne zamana kadar yapıyoruz? :)

merhaba. katılımcı olmak için öncelikle ilk sayfadaki yazımı begeniyorsunuz. ve yarın baslıyoruz.
hergün günde 1000 tane ya-rahman,ya-rahim esması ve 100 salavat-ı serif cekiyoruz.
cuma gününe kadar 5000 esma ve 500 salavat cekmiş oluyoruz.
bu arada tekrar sölüyorum.ya-rahman ve ya-rahim esmasını tek tespihte arkaarkaya söleyerek birlikte cekiyoruz.ayrı ayrı değil.

Arkadaslar hepinizin rabbim gonlune gore versin.Rabbim bizlere degerimizi bilen bizi biz oldugumuz icin seven hayirli es nasip etsin tez vakitte inss..

Benim varsa Hakkim Hepinize Helal Olsun.Hepinizin agzina saglik Allah dualarinizi kabul etsin.Allah razi olsun Hepinizden..

ben bu listede okumaya geç başlayabiirm ama her cuma cuma suresini okursak 7 kişiden birine 7 hafta,en yakındakine bile 2 hafta sonra sıra gelecek,hani günlük okumalara devam etsek naıl olur?Mesela hergün bir kşi için Fetih suresi okusak?Öbür türlü düşünseniz kimi arkadaşımıza 1 ay kimine de 2 ay sonra sıra geliyor,nacizane fikrimdir kızçeler,aksi düşüncede olanlara saygı duyar,bu okumaya da inşallah katılırım

Bence ozaman en makulu Yasine devam etmek.

merhaba. katılımcı olmak için öncelikle ilk sayfadaki yazımı begeniyorsunuz. ve yarın baslıyoruz.
hergün günde 1000 tane ya-rahman,ya-rahim esması ve 100 salavat-ı serif cekiyoruz.
cuma gününe kadar 5000 esma ve 500 salavat cekmiş oluyoruz.
bu arada tekrar sölüyorum.ya-rahman ve ya-rahim esmasını tek tespihte arkaarkaya söleyerek birlikte cekiyoruz.ayrı ayrı değil.

her gün 1000 tane Ya Rahman,Ya Rahim.
100 Salavat-ı Şerife.
Pazartesi başlıyoruz, 5 gün.

Tamam ben yaparım. :))
Dur mesajı beğeneyim canım.. :)

Canım Allah senden razı olsun.:KK16: Dünya işleriyle uğraşmaktan zikiri,tesbihi çoğu zaman boşlarım.:KK14: Sayende düzene gireceğim inşallah.:KK16:

salavatı şerif olarak bunu çekeceğiz dimi,çünkü çok fazla var.
Allahumme salli Ala seyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Son düzenleme:
Canım Allah senden razı olsun.:KK16: Dünya işleriyle uğraşmaktan zikiri,tesbihi çoğu zaman boşlarım.:KK14: Sayende düzene gireceğim inşallah.:KK16:

amacım buydu zaten cnm benzetmek gibi olmasın ama nasılki okulda ders calısırken bi sistem yapıp onu uygulamaya calısıyoruz.Hayatımızda en önemli yeri olan Allahımıza ibadetlerimizi bu sekilde aksatmayacagımızı düşünerek böle bişi yapma geregi duydum. :KK16:

salavatı şerif olarak bunu çekeceğiz dimi,çünkü çok fazla var.
Allahumme salli Ala seyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

evet cnm isteyen uzunuda cekebilir ama bu makbul olandır. Peygamberimize her cektigimiz salavat-ı serif kendisine haber veriliyor ve biz günde 100 defa ona selam gönderecek ve sefaat dileyecegiz. ne güsel inş... :KK3:

merhaba arkadaşım böyle bir şeye vesile olduğun için allah senden razı olsun.benim doğumuma az kaldı ve o kadar uzaklaştımki ibadetten anlatamam bişiler yapmam gerek derken,5 yaşındaki yiğenime lösemi teşhisi kondu dün hast. yatırdık.benim niyetim sağlıcakla yavrumu kucağıma almak ve yiğenimin biran evvel iyileşmisi. allahımda sizin gönlünüzden geçenleri hayırlısıyla sizlere verir inşallah.pazartesi bende başlıyorum allahın izniyle.

merhaba arkadaşım böyle bir şeye vesile olduğun için allah senden razı olsun.benim doğumuma az kaldı ve o kadar uzaklaştımki ibadetten anlatamam bişiler yapmam gerek derken,5 yaşındaki yiğenime lösemi teşhisi kondu dün hast. yatırdık.benim niyetim sağlıcakla yavrumu kucağıma almak ve yiğenimin biran evvel iyileşmisi. allahımda sizin gönlünüzden geçenleri hayırlısıyla sizlere verir inşallah.pazartesi bende başlıyorum allahın izniyle.

cnm cok üzüldüm.Rabbim tez zamnda el safi ismiyle şifa eylesin. Anasına babasına bagıslasın.Artık tıpta ileri noktalara gelindi.inş Allahın izniyle dermanı vardırda Rabbim sonsuz dermanlarından birinide minik yavruya verir. :KK43: Seninde saglıkla sıhhatle hayırlısıyla evladını kucagına almanı dilerim Mevlamdan.Allahım bizlerede nasip eylesin. :KK16: :nazar:

Son düzenleme:
Konu sahibinden Allah razı olsun bu ne güzel bir düşünce böyle.. :) Benide ekler misiniz ben bu iki esmayı düzenli olarak zikrediyorum insanı dünyevi sıkıntılardan,zevklerden çekip alıyor adeta.. Bir de hep beraber yapsak fena mı olur daha iyi hissettir bence :)

cnm cok üzüldüm.Rabbim tez zamnda el safi ismiyle şifa eylesin. Anasına babasına bagıslasın.Artık tıpta ileri noktalara gelindi.inş Allahın izniyle dermanı vardırda Rabbim sonsuz dermanlarından birinide minik yavruya verir. :KK43: Seninde saglıkla sıhhatle hayırlısıyla evladını kucagına almanı dilerim Mevlamdan.Allahım bizlerede nasip eylesin. :KK16: :nazar:

amin canım benim.inşallah allahım sizlerede sağlıklı hayırlı evlatlar verir inşallah.sınavlardan geçiyoruz her birimiz,allahım başka dert verip bu dertlerimizi unutturmasın.

Allah hepimizin dualarını kabul eylesin dua ederken hepimizi katın arkadaslar. bölece duanızın kabul olması daha kolay olurmus. Allahım senden dileğim sudur.birlikte zikir cektiğimiz arkadaslarımında gönüllerindeki duayı kabul eyle ve hayırlısını ver diye dua edelim .

Son düzenleme:
Arkadaslar ben yeniden acıklama yapma geregi duydum.cünkü cok fazla soruldu bu konu.demekki yeterince anlasılır olamamısım.
şimdi şöyle söylüyorum. hergün 1000 ya-rahman ya-rahim ve 100 salavat cekiyoruz.bunu hergün yapıyoruz.
cuma gününe kadar toplamda her birimiz 5000 esma ve 500 salavat cekmiş oluyoruz yani.
Ayrıca ya-rahman ve ya-rahim esmasını birlikte aynı anda tek tespihte cekiyoruz.ayrı ayrı cekmiyoruz.
Yani ya-rahman ya-rahim deyip tespihi bi kere cekiyoruz sonra tekrar ya-rahman ya-rahim deyip ikinciyi cekiyoruz ve bölece 1000 taneyi aynı anda cekmiş oluyoruz.
Anlamayan arkadaslar varsa tekrar sorabilirler. :KK16::KK16:

Son düzenleme:
Allah razı olsun ayşenazz, kulun Allah'ı sıkça anması, bir başkası için de dua etmesi öyle güzel ve önemli ki.
Dünya telaşına kapılıp gitmişiz, bu konu çok iyi oldu gerçekten.
Yarın okuyup bitirince buraya yazarım inşallah.Dediğin gibi birbirimize de dua edelim.
Rabbim gönlümüzden geçenleri hayırlısıyla nasip etsin.

X