Dert

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5-6 binlik dans grubu için ailem duyarsa söylenir diyen herifin ailesinin kazancımıza burunlarını sokmayacaklarına inanmıyorum. Sürekli evime girip çıkıp beni de huzursuz edeceklerini düşünüyorum. Ondan dolayı çok zor artık.

Ailesine neymis?
Benim ex kayinvalidem kendi kurdugu utopyasina sonuna kadar inanan saf bi kadindi. Kadin arada banada acayip acayip seyler soylerdi. Ama oglu varken yapamazdi, eski esim sustururdu. Insanlar herseye karışmak isteyebilir ama o dengeyi ayarlayacak kisi erkek. Ablasina "karisma, oderiz" dese ablasi israr edemez. Eminim ki o pahali bu pahali diye dertleniyor ablasina, ablasida sacma sapan fikirlerini diretiyor. Barisma talebiyle gelebilir nisanlin, iyi dusun derim

Kuzum asla inanma , benim de gelinlik seçiminde falan görümcem sürekli fikir beyan etti , gelinlikci bile isyan etti , ben tabi eşimle kavga dövüş cinnet geçirdim, o da ailem iyi niyetli deyip durdu, tam 2 yıl evliliğim kaosla geçti en son eşimi ailesine iade edip boşanma kararı aldım, eşim yalvar yakar beni ikna etti , şuanda herkes düzeldi çünkü boşanacağımı iyi biliyorlar, defalarca ailesi yüzünden boşanma eşiğine geldik, eşim iyi bir eş ve baba yoksa kesinlikle durmazdım, hala fırsat versek hemen yönlendirmeye çalışıyorlar ama yüz bulamazlar , sana tek tavsiyem uzak dur , ablasının lafıyla hareket edenden hayır gelmez...
Ya zaten varya bir ayağın sürekli kapıda olacak. Kimseye eyvallahın olmadığını bilecekler.

Aslında hiçbir aile dört dörtlük değil herkesle kafalar uyuşmayabilir illaki evlendigimizde herkeste değişik davranışlara maruz kalıyoruz. Ama burda tek önemli olan eş adayının tutumu. Mesafemizi bilmemiz gerek bazı konularda
Benim görümcem mesela söyleyeceği lafı direk söyler ama anladım ki ağzında var onunda zamanla daha iyi anlaşmaya başladık önceden de anlaşmazligimiz yoktu ama o söylediklerinde daha dikkatli davranıyor. Yani bugün iyim dediginle kötü yarın kötü oldugunsa iyi olabilirsin burda tek kişi önemli o da eş adayı.
istişareyi birlikte yapıp hareket etmek zor değil bazı şeyler fragmandir detaylarda insana iyi mesajlar verir.

Bir şey daha aklıma geldi. Fotoğraf için mekan beğendim baktım içten içe gülüyor dalga geçiyor. Seçtiğim yer türbeydi. Herkes orayı tercih ediyormuş. Nedeni ise güzel taş duvarları olmasıydı. Otantik bir hava veriyordu.

Ya zaten varya bir ayağın sürekli kapıda olacak. Kimseye eyvallahın olmadığını bilecekler.
Sen yine nişandan döndün beybi ah ah boşanma arefesi süreci mecbur yanyana gelme durumları eşyaları al ver, sonra ne yapacağını düşünmek,kendi düzeninden çıkıp aile düzenine tekrar ayak uydurmaya çalışmak😵‍💫
Diyorum ya nişanı 1-2 yıl uzatmak en iyisi valla bak

Burda yakın gördüğüm üyelerin bildiği ama benim iç dökmek ve arada gelip yorumları okuyup motive olmak için açtığım bir konu olacak.
Şimdi bilmiyorsunuz ki şubattan beridir nişanlıyım. Başlarda hiçbir sorunumuz yoktu. Sonra kıyafete karışma mevzuları geçti aramızda. (Aslında o konuda da ailesinin doldurduğunu öğrendim) Konuşarak hallettiğimizi düşünüp kuzu kuzu evimizi dizmeye yönelik alışveriş yapacaktık. İlk önce salon takımı falan bakalım dedik Bir markaya gittik çok güzel şeyler vardı ve uygundu. Ama ben biraz araştırma yaptım burdaki arkadaşlarıma sordum. Sağlam olmadığını çabuk döküldüğünü söylediler. Yaşadığım şehirde ünlü ve sağlamlığı ile bilinen bir yere gittim. Oranın da fiyatları aşağı yukarı aynıydı. Maksimum 40 bin fark vardı. Birkaç gün daha bakalım dedik. Bu arada ben yatak odası takımını beraber almak istiyordum hem öyle uyguna geliyor hem de takım oluyor diye. Yatak odasını ailem ödeyecek. Eve gittim nişanlım mesaj attı. Ablam ordaki koltuk takımını beğendi diye. Ben de bizim kararımız olması gerektiğini söyledim. Yatak odası takımını sağlam bulmadığımı söyledim. Ertesi gün tekrar aradı biz koltuğu ordan alalım yatak odasını başka yerden seçelim dedi. Aşırı sinirlendim kendi fikri günden güne değişiyordu. Bir kez daha bakacağım dedim. Ertesi gün gelinlik bakmaya gittik. Görümce beni alacaktı. Kız kardeşim hasta olduğu için gelemedi. Arabaya biner binmez ilk sorusu "Koltuk takımını ne yaptınız ben ordakini çok beğendim yeaaaa oldu." 😏 Kendisi de bu arada varlıklı. Kendi varlığı değil kocasından dolayı. 2-3 senede bir takım değiştirdiğini söyleyen Avrupa'yı gezdiğini söyleyen biri. Ben de daha karar vermediğimi söyledim. Oradaki koltuklar çok güzel demeye devam etti. "Ben zaten sıkılıyorum sen de sıkılıp değişmek isteyeceksin" sağlamlık arama demeye getirdi. Ben de bakacağız daha demeye devam ettim(ne hale düştüm). Olmadı koltuğu ordan alın yatak odasını başka yerden dedi. Anladım ki nişanlımın söylediği bu fikir görümce kişisine ait. Bir öneri bir insana bir kez denir. Israrcı olmaya devam etti. Sakin kalmaya çalıştım. Neyse kazasız belasız gelinliği de seçtim derken ertesi gün nişanlımın üniversitede işi vardı görümce bizi kahvaltıya çağırdı. Nişanlım yoktu bana balayı nereyi düşündüğümü sordular. Yorum gelmemesi için bakacağız daha dedim. Bu sefer ne dese beğenirsiniz Hatay'a gidin siz dedi. (Hataylı arkadaşlar yanlış anlamasın Hatayı çok severim neredeyse her sene giderdim depremden önce) Ben de Hatayı istemediğimi söyledim. Diğer yerler uzak olur uçak yok demeye başladı. Eylül'de hava soğur demeye başladı. (Coğrafya bilgisi rezalet otur sıfır) Bu benim için son damla oldu.

Nişanlım mesaj atıp sen ablamla koltuk bakın dedi. Ben de kendisinin gelmesini beraber gitmemiz gerektiğini söyledim. Gecikebilirim dedi ve o gün eve dönmem gerekiyordu. Biz bu sefer başka bakmadığımız bir yere gittik. Ora da bayağı yüksek bir fiyat çıkardı. Ben yine(salak ben) herkesin cebini düşünerek oradan ayrıldım. Bu sefer hem uygun hem de sağlam dediğimiz yere gittik. Görümce hiçbir şeyi beğenmiyor, seçtiklerime laf söyleyip "ama yine de sen bilirsin" diye hedef şaşırtmaya çalışıyordu. Ordaki kadın illallah etti resmen. Ben orada beğendiklerimi aldırıp çıktım. Normalde 170 bindi ama tanıdık olduğu için 145 bine denk geldi. 40 bini bizim tarafa ait bu arada.
Biz ordan nişanlımla başka eksikleri tamamlamaya geçtik ama yüzüm bildiginiz turşuya döndü. 😂 Akşama görümce benim yanımda nişanlımı aradı ne dese beğenirsiniz "borca girdin üzülüyorum". Herhalde bedavaya evlendirmeyi düşünüyorlardı. Nişanlım da pısırık pısırık bakalım artık ödenir bilmem ne dedi.
Ben de dönüp senin ailen neden ödemeyeceği para üzerinde söz hakkı sahibi oluyor dedim. Yine içinden bişiler diyip geçiştirdi. Ailesi de zaten benim yanımda sürekli maddi konulardan konuşuyorlardı. Çok sinir oldum. Annesi 15 binlik albüme pahalı dedi. Ben de dönüp nişanlıma dedim ki biz o albümün bir alt segmentini alalım (10 bin), 5 bini sen dansçı kızlara ver dedim. Yok Yok istediğin albüm olsun sonra laf söz olur dedi. Sonra nedime organizasyonu kız tarafına ait demeye getirdi. Ordan indirim yapıp uyanıklık yapıyormuşum. Ayıpmış yaptığım. En sonunda da bizimkiler benim ödediğimi duyar laf eder dedi. Ben de artık yeter diyip eteğimdeki bütün taşları döktüm yani dayanamadım. Bu kadar aile ağızlı olunmaz ya. Ailem iyi niyetli diyip durdu. Ben de nişanı verdim eline gönderdim. Bitti.
Dışarıdan bakınca küçük ama aslında içine girince çok büyük ve önemli mevzular bir evli biri olarak öyle düşünüyorum. Eş ailesinin bu kadar mobilya'ya albüme dahi karışması gerçekten ileride ne çok şeye karışacaklarının habercisi. Nişanlınızın mobilyada acele etmesi çok saçma ki düğünden sonra bile mobilyaları gelen o kadar çok insan var ki sanki yarın evleniyor musunuz ki gidip görümcenle bakacaksın. Ben Hatay'da biri olarak memleketimi çok seviyorum ama balayına gidilebilecek bir yer değil o kadar çok tatil beldesi varken. Nişanlınızı ailesi çok yönlendiriyor galiba Kendi düşüncelerini kendi fikirlerini ortaya koyamıyor evlendikten sonra da böyle olursa işiniz zor. Bitti dedikten sonra herhangi bir adım geldi mi?

Dışarıdan bakınca küçük ama aslında içine girince çok büyük ve önemli mevzular bir evli biri olarak öyle düşünüyorum. Eş ailesinin bu kadar mobilya'ya albüme dahi karışması gerçekten ileride ne çok şeye karışacaklarının habercisi. Nişanlınızın mobilyada acele etmesi çok saçma ki düğünden sonra bile mobilyaları gelen o kadar çok insan var ki sanki yarın evleniyor musunuz ki gidip görümcenle bakacaksın. Ben Hatay'da biri olarak memleketimi çok seviyorum ama balayına gidilebilecek bir yer değil o kadar çok tatil beldesi varken. Nişanlınızı ailesi çok yönlendiriyor galiba Kendi düşüncelerini kendi fikirlerini ortaya koyamıyor evlendikten sonra da böyle olursa işiniz zor. Bitti dedikten sonra herhangi bir adım geldi mi?
Yok gelmedi.

5-6 binlik dans grubu için ailem duyarsa söylenir diyen herifin ailesinin kazancımıza burunlarını sokmayacaklarına inanmıyorum. Sürekli evime girip çıkıp beni de huzursuz edeceklerini düşünüyorum. Ondan dolayı çok zor artık.
Kesinlikle öyle, nişanlın ailesinin sözünden çıkmaz, şimdiden kendini belli etmiş...

Yani buradan anlattıklarınız biraz dar kalıpta aslında hani konuları çok detaylı bilmiyoruz nişanlınızı siz tanırsınız Bir de düğün öncesi böyle düğüne 2-3 ay kala kendimden biliyorum artık çevreden herkesten her ağızdan bir ses insan kendi iradesini kullanamıyor belki nişanlığınızı da afallamış olabilirYani buradan anlattıklarınız biraz dar kalıpta aslında hani konuları çok detaylı bilmiyoruz nişanlınızı siz tanırsınız Bir de düğün öncesi böyle düğüne 2-3 ay kala kendimden biliyorum artık çevreden herkesten her ağızdan bir ses insan kendi iradesini kullanamıyor belki nişanlığınızı da afallamış olabilir

O da yetmez gibi fotoğraf çekimi için seçtiğim yerlere güldü
Gerzek kadın.Burhan üzgünüm ama bunlar seni ve aileni cok basite almışlar ve sanırım maddi olarak sizi düşük görmüşler ki senin kendilerince ucuz gördükleri şeylere layık görmüşler(Alamayacak durumda değiller anladığım kadarıyla)

Nişanlım mesaj atıp sen ablamla koltuk bakın dedi.
Burhan,
alıntıladığım kısımda olay bende bitti, senin ex’in kıyafete karışma falsosu vardı ablamla koltuk bakın cümlesi noktayı koyup bitirme cümlesi gibi benim için, ablamla bakın ne 🤦‍♀️ ablası mı oturacak koltuklarda ya da parası ablasının cebinden mi çıkıyor?

Ben bilmiyorum evlilik arefesinde ailelerin her şeyin içinde olmalarını sevmiyorum, evlenecek çifte destek için beğendikleri şeyleri alır kenara çekilirsin, her dakika para konuşulması da bana göre görgüsüzlük.

2 ailede çifte maddi destek sağlayacaksa bütçelerini söylerler, o bütçe dahilinde gençler ne istiyorsa onu yapar, siz düğün de yapacaktınız galiba, ne kadar çok teferruat o kadar çok karışma oluyor😵‍💫

Öncesini bilmiyorum konunun, iyi ki ayrıldın diyemiyorum.
Birincisi görümce kişisi neden bu kadar işin içinde? O oturmayacak, o ödemiyor vs..neden bu konuda bu kadar söz sahibi?
İkincisi, şunu onlar alsın, bunu kız tarafı aldı, yok nedimeleri sen öde vs bana çok itici geliyor. Evlenen sizsiniz, eşya ortak da alınır, tek kişi de alır. Kimin durumu müsaitse o alsın... enerjinizi bunlara harcamayın.
Üçüncüsü, verdim yüzüğü eline gönderdim, evlilik arefesinde seven iki insan için ağır olmuş, sinirle yaptınız muhtemelen. Her ayrılık acıdır, üzer.

Ay resmen kanser. Orda havuzlu öğretmenevi varmış da çok güzelmiş de. Hatay İskenderun arsuz çok güzel ama sonuçta deprem oldu oralarda. Ben de deprem olan bir ildeyim. Demiyor ki istedikleri yeri secsinler şu atmosferden biraz uzaklaşsınlar. Kendi Avrupa'yı gezmiş bize böyle layık görüyor.
Evet Arsuz öğretmenevi çok güzel ama oraya balayına gitseniz görevliler bile garipser neyin kafası bu diye. 🤣

Burda yakın gördüğüm üyelerin bildiği ama benim iç dökmek ve arada gelip yorumları okuyup motive olmak için açtığım bir konu olacak.
Şimdi bilmiyorsunuz ki şubattan beridir nişanlıyım. Başlarda hiçbir sorunumuz yoktu. Sonra kıyafete karışma mevzuları geçti aramızda. (Aslında o konuda da ailesinin doldurduğunu öğrendim) Konuşarak hallettiğimizi düşünüp kuzu kuzu evimizi dizmeye yönelik alışveriş yapacaktık. İlk önce salon takımı falan bakalım dedik Bir markaya gittik çok güzel şeyler vardı ve uygundu. Ama ben biraz araştırma yaptım burdaki arkadaşlarıma sordum. Sağlam olmadığını çabuk döküldüğünü söylediler. Yaşadığım şehirde ünlü ve sağlamlığı ile bilinen bir yere gittim. Oranın da fiyatları aşağı yukarı aynıydı. Maksimum 40 bin fark vardı. Birkaç gün daha bakalım dedik. Bu arada ben yatak odası takımını beraber almak istiyordum hem öyle uyguna geliyor hem de takım oluyor diye. Yatak odasını ailem ödeyecek. Eve gittim nişanlım mesaj attı. Ablam ordaki koltuk takımını beğendi diye. Ben de bizim kararımız olması gerektiğini söyledim. Yatak odası takımını sağlam bulmadığımı söyledim. Ertesi gün tekrar aradı biz koltuğu ordan alalım yatak odasını başka yerden seçelim dedi. Aşırı sinirlendim kendi fikri günden güne değişiyordu. Bir kez daha bakacağım dedim. Ertesi gün gelinlik bakmaya gittik. Görümce beni alacaktı. Kız kardeşim hasta olduğu için gelemedi. Arabaya biner binmez ilk sorusu "Koltuk takımını ne yaptınız ben ordakini çok beğendim yeaaaa oldu." 😏 Kendisi de bu arada varlıklı. Kendi varlığı değil kocasından dolayı. 2-3 senede bir takım değiştirdiğini söyleyen Avrupa'yı gezdiğini söyleyen biri. Ben de daha karar vermediğimi söyledim. Oradaki koltuklar çok güzel demeye devam etti. "Ben zaten sıkılıyorum sen de sıkılıp değişmek isteyeceksin" sağlamlık arama demeye getirdi. Ben de bakacağız daha demeye devam ettim(ne hale düştüm). Olmadı koltuğu ordan alın yatak odasını başka yerden dedi. Anladım ki nişanlımın söylediği bu fikir görümce kişisine ait. Bir öneri bir insana bir kez denir. Israrcı olmaya devam etti. Sakin kalmaya çalıştım. Neyse kazasız belasız gelinliği de seçtim derken ertesi gün nişanlımın üniversitede işi vardı görümce bizi kahvaltıya çağırdı. Nişanlım yoktu bana balayı nereyi düşündüğümü sordular. Yorum gelmemesi için bakacağız daha dedim. Bu sefer ne dese beğenirsiniz Hatay'a gidin siz dedi. (Hataylı arkadaşlar yanlış anlamasın Hatayı çok severim neredeyse her sene giderdim depremden önce) Ben de Hatayı istemediğimi söyledim. Diğer yerler uzak olur uçak yok demeye başladı. Eylül'de hava soğur demeye başladı. (Coğrafya bilgisi rezalet otur sıfır) Bu benim için son damla oldu.

Nişanlım mesaj atıp sen ablamla koltuk bakın dedi. Ben de kendisinin gelmesini beraber gitmemiz gerektiğini söyledim. Gecikebilirim dedi ve o gün eve dönmem gerekiyordu. Biz bu sefer başka bakmadığımız bir yere gittik. Ora da bayağı yüksek bir fiyat çıkardı. Ben yine(salak ben) herkesin cebini düşünerek oradan ayrıldım. Bu sefer hem uygun hem de sağlam dediğimiz yere gittik. Görümce hiçbir şeyi beğenmiyor, seçtiklerime laf söyleyip "ama yine de sen bilirsin" diye hedef şaşırtmaya çalışıyordu. Ordaki kadın illallah etti resmen. Ben orada beğendiklerimi aldırıp çıktım. Normalde 170 bindi ama tanıdık olduğu için 145 bine denk geldi. 40 bini bizim tarafa ait bu arada.
Biz ordan nişanlımla başka eksikleri tamamlamaya geçtik ama yüzüm bildiginiz turşuya döndü. 😂 Akşama görümce benim yanımda nişanlımı aradı ne dese beğenirsiniz "borca girdin üzülüyorum". Herhalde bedavaya evlendirmeyi düşünüyorlardı. Nişanlım da pısırık pısırık bakalım artık ödenir bilmem ne dedi.
Ben de dönüp senin ailen neden ödemeyeceği para üzerinde söz hakkı sahibi oluyor dedim. Yine içinden bişiler diyip geçiştirdi. Ailesi de zaten benim yanımda sürekli maddi konulardan konuşuyorlardı. Çok sinir oldum. Annesi 15 binlik albüme pahalı dedi. Ben de dönüp nişanlıma dedim ki biz o albümün bir alt segmentini alalım (10 bin), 5 bini sen dansçı kızlara ver dedim. Yok Yok istediğin albüm olsun sonra laf söz olur dedi. Sonra nedime organizasyonu kız tarafına ait demeye getirdi. Ordan indirim yapıp uyanıklık yapıyormuşum. Ayıpmış yaptığım. En sonunda da bizimkiler benim ödediğimi duyar laf eder dedi. Ben de artık yeter diyip eteğimdeki bütün taşları döktüm yani dayanamadım. Bu kadar aile ağızlı olunmaz ya. Ailem iyi niyetli diyip durdu. Ben de nişanı verdim eline gönderdim. Bitti.
Önceki konunuzu bilmiyorum ama sonunu hiç öyle beklemiyordum ve iyi ki öyle yapmışsınız helal olsun.. sanki her gün gorumcen görecek oturacak o koltuklarda tamam bir kere söylenir bir şeyde (ki herkesin zevki farklı ben normalde onu da kabul etmem de patavatsız insansa eğer evet bir kere kabul edilir) ısrarla ille o koltuk demesi aşırı saçma.. eski nişanlinda ailesiyle evlenecek sanirim hiç kendine ait fikri duruşu olmaz mı bir insanın ya iyi yapmışsın bir ömür çekilmezdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X