derdim yüz tüyleri

lazere gitme bence yüzdeki o tarz tüyleri daha kötü yapıyor.iple aldırmayı dene bazı insanlarda 1 aya yakın çıkmıyor iple alınca.ağda falanda olmaz yüze.ya iple aldır yada görmezden gel.benimde heryerim tüylü ne yazıkki hormonal sorunumda yok genetik.

Evet derdim yüzümdeki tüyler. Kiminiz bu şimdi taktıgın falan diyecektir rica ediyorum demesin. Benim yüzümde grimsi tüyler var ama sık sık oldugu için çok dikkat çekiyor gözaltım, yanaklarım,favoriler, çene kemiğim, boynuma kadar iniyor bende hiç aldırmadan iğneliye gittim sonuç alırım sandım ama çok fazla iz kaldı yüzümde çukur çukur.Lazere gitmeye cesaretim yok daha da tetikler diye korkuyorum tekrar iğneliye gidemem cildim çok hassas zaten daha fazla iz olmasından korkuyorum. Bu tüylerle başka nasıl baş ederim gerçekten saçımı toplamak istiyorum 23 yasındayım hic sacımı toplayıp dısarı cıkmadım. Ben günü kurtarmak değil kesin olarak bu tüylerden kurtulmak istiyorum. Ailem görmemezlikten gel diyor ama alındıkları için eskisinden daha uzun daha dik daha belirgin görmemem imkansız.Bildiği başka yöntem olan var mı🥺
Not: hormon bozuklugu yok
Yok vallahi kimse buna mı taktın demez. Ben ergenliğimden beri uğraşıyorum. Ne çektiğini çok iyi anlıyorum. Ama iğneli epilayondan da bitmediyse iyi bi endokrin doktoruna gitmelisin bana da yıllarca hormon bozukluğu yok dediler ayrı zamanlarda üç kere değişik seans sayılarında lazere gittim hiç bi sonuç alamadım. Daha sonra gittiğim endokrin uzmanı tedavi olmadan bitmeyeceğini söyledi şuan hamile olduğum için tedavi yapamıyor .

Evet derdim yüzümdeki tüyler. Kiminiz bu şimdi taktıgın falan diyecektir rica ediyorum demesin. Benim yüzümde grimsi tüyler var ama sık sık oldugu için çok dikkat çekiyor gözaltım, yanaklarım,favoriler, çene kemiğim, boynuma kadar iniyor bende hiç aldırmadan iğneliye gittim sonuç alırım sandım ama çok fazla iz kaldı yüzümde çukur çukur.Lazere gitmeye cesaretim yok daha da tetikler diye korkuyorum tekrar iğneliye gidemem cildim çok hassas zaten daha fazla iz olmasından korkuyorum. Bu tüylerle başka nasıl baş ederim gerçekten saçımı toplamak istiyorum 23 yasındayım hic sacımı toplayıp dısarı cıkmadım. Ben günü kurtarmak değil kesin olarak bu tüylerden kurtulmak istiyorum. Ailem görmemezlikten gel diyor ama alındıkları için eskisinden daha uzun daha dik daha belirgin görmemem imkansız.Bildiği başka yöntem olan var mı🥺

İğneli epilasyonun üzerinden ne kadar zaman geçti? Bazen iyileşmesi uzun sürebiliyor.
İğneli epilasyonda önemli olan yapan kişinin işinin ehli olup olmaması. Normal şartlarda daha önce hiç alınmamış tüylerde iğneli epilasyon ilk seferde %90 sonuç verir. Ben göbeğindeki tüyleri aldırdım(gayet geniş bir yüzey) daha önce hiç dokunmadığım için tekrara gerek kalmadı. Ama çenemdeki yanağımdakileri daha önceden çok aldığım için baya bir tekrar gerekti.

İğneli epilasyonun üzerinden ne kadar zaman geçti? Bazen iyileşmesi uzun sürebiliyor.
İğneli epilasyonda önemli olan yapan kişinin işinin ehli olup olmaması. Normal şartlarda daha önce hiç alınmamış tüylerde iğneli epilasyon ilk seferde %90 sonuç verir. Ben göbeğindeki tüyleri aldırdım(gayet geniş bir yüzey) daha önce hiç dokunmadığım için tekrara gerek kalmadı. Ama çenemdeki yanağımdakileri daha önceden çok aldığım için baya bir tekrar gerekti.
1 yıl gecti.. Normalde öyle olması lazım ama bulundugum sehirde denedigim kimse yüzdeki ince tüyleri almıyor alsa geri cıkıyor hem de iz kalıyor..

Yok vallahi kimse buna mı taktın demez. Ben ergenliğimden beri uğraşıyorum. Ne çektiğini çok iyi anlıyorum. Ama iğneli epilayondan da bitmediyse iyi bi endokrin doktoruna gitmelisin bana da yıllarca hormon bozukluğu yok dediler ayrı zamanlarda üç kere değişik seans sayılarında lazere gittim hiç bi sonuç alamadım. Daha sonra gittiğim endokrin uzmanı tedavi olmadan bitmeyeceğini söyledi şuan hamile olduğum için tedavi yapamıyor .
iğneli epilasyonla bitmedi cünkü yüzümdeki tüyler yüzüm kızardıgı an kökü belli olmuyor ve tahminimce sırf almak için aldılar bi ordan bi burdan cektiler kökü bile bulamadan. Sonuç bol izli bi cilt :))) Hormon bozuklugumun olmadıgına %100 eminim..

lazere gitme bence yüzdeki o tarz tüyleri daha kötü yapıyor.iple aldırmayı dene bazı insanlarda 1 aya yakın çıkmıyor iple alınca.ağda falanda olmaz yüze.ya iple aldır yada görmezden gel.benimde heryerim tüylü ne yazıkki hormonal sorunumda yok genetik.
ahh benimde öyle ama ben cok yoruldum bu durumdan her yerimi almaktan.. bitsin istiyorum tamamen :KK43:

Benim senin kadar yok ayda bir felan ayva tüyü gibi çıkar ama onları bile istemediğim için arkadaş bana sır ağda markası vermişti kıl tüyünü azaltıyor diye gerçekten memnun kaldım ilk yapışta bile azalttı ve geç çıkartıyor baya uzun süre ve incelterek yok etmeye götürüyor. Adını vermek yasak sanırım internete yazınca çıkıyor tüy azaltıcı bitkisel sir ağda diye

Lazer daha belirginleştirdi ağda yüzümde lekeler yaptı lumea hiçbi işe yaramadı bende şaşırdım napıcamı :KK43:

bende tüylü bi iinsanım yani yüzümde de var ve ağdayla aliyordum ve aldıkça simsiyah cikmaya basladi.Annemin ev lazer cihazi vardi onu kullandım bir kaç sefer ciddi azalma oldu hala devam ediyorum yüzüme hiç kullanmamistim normalde

Ah canım senin yaşlarda daha da takıyor insan kafaya.Sonra onlarla yaşamaya alışıyorsun.Lazer 3 ay idare ediyor o da büyük bir şey bence😂hamile oldugum için gidemiyorum yoksa lazer benim için iyi.Oramı buramı aldırcam diye uğraşırsam yandım

Bende lazer epilasyona gidiyorm hatta baya azaldigi icin bana igneliye gec diyenler olmustu fakat cok hassas cildim o yuzden igneliyi tercih etmedim.
Lazerden baska cozum yok gibi canim ama sen hormon testi falan yaptirdinmi
Yuze kesinlikle lazer inermiyorlar nasil cesaret ettiniz jiletle alip lazer attirmayi ben igneliye.gidiyordum ama sanirim bitevek gibi degil

Canım bende yüz tüylerimi alıyorum ve yüz için epicure pembe pudrali ağda kullanıyorum çok memnunum cogaltmiyor da tavsiye ederim

Yuze kesinlikle lazer inermiyorlar nasil cesaret ettiniz jiletle alip lazer attirmayi ben igneliye.gidiyordum ama sanirim bitevek gibi degil
benim yuzume hic bir zaman jilet vurulmadi zaten yuz tuylerim cok kalindi ilk yaptirdigimda zamanlar inceldi onceldikcede 3 4 ayda bir cikmaya basladi bende ciktikca gittim 19 yasindan beri lazer yaptiriyorum 27yasindayim bir sorun yasamadm zaten suanda cok az ve seyrek cikiyor igneliye asla gidemem benim cildim cok hassas igneli genelde tuyleri kokten cozer diyolar ama size fayda etmemis baskada aklima bir yontem gelmedi

Ben ağda yapıyorum. Hormonal bir sorunum yok ama tüylüydü çenem, lazere gittim ama cevap vermedi. Dünyanın sonu değil.

Ben de yüzüm için çok iyi uzmanlar buldum şehir dışına bile gittim hep denedim iğneli epilasyon ama en sonunda leke olarak kalıyor malesef. O yüzden devam etmedim. İğneli uzmanlığın yanında bence kişinin cilt yapısıyla da alakalı kimisi çok iyi sonuc alırken kimsinin cildi kaldırmıo. Vazgeçtim artık sarartıyorum.

Ben de aynı dertten muzdaribim. Vücuduma lazere gittim ve memnun kaldım. Ama yüzümdeki ayva tüyler sonradan belirginleşti. Bi seans iğneli epilasyona gitmiştim yıllar önce sadece yarım yanak bir seans 200 lira tutmuştu ve pahalı geldi devam edemedim. Hiç iz kalmadı ama.
Geçen sene buz lazere gittim 7 seansta bitmezse paranız iade dediler imzalı kağıt verdiler. Ama çok daha berbat oldu. Tüy olmayan yerlerde bile çıktı. Boşuna acı çektim 1000 liramdan oldum ve yüzüm daha kötü oldu.
Şimdi 2 haftada bir ağda yapıyorum ama o da cildimi tahriş ediyor ve sivilce yapıyor. Yani ya tüylü ya sivilceli olmak zorundayım.
Hormon testi yaptırdım ama doğru zamanda mı yaptırdım bilmiyorum. Hormonlarım normal çıktı.
Çok pahalı olmasa iğneliye devam edeceğim ama cidden çok pahalı

X